Pagina 322 din 577 PrimulPrimul ... 222272312320321322323324332372422 ... UltimulUltimul
Rezultate 3.211 la 3.220 din 5770

Subiect: 2parale, afiliatii si marketingul afiliat

Octav este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    29
    Data înscrierii
    20th March 2013
    Posturi
    324
    Putere Rep
    29

Implicit

@Calin B, daca vom avea ocazia sa ne vedem face2face fac cinste cu o friptura de miel.

Dupa cum spuneam ma retrag din discutia asta.

Spor!

Tom
    Tom este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    120
    Data înscrierii
    25th September 2010
    Locaţie
    Bucuresti
    Vârstă
    42
    Posturi
    3.173
    Putere Rep
    120

Implicit

@ Octav. da-mi voie sa-ti raspund si sa inchei in acelasi timp discutia. O putem continua pe pm.

Ceea ce nu vrei tu sa intelegi este faptul ca unii dintre cei de pe forum traiesc din afiliere. Eu nu, dar asta nu ma opreste sa-mi ofer o parere. Si sper ca nici unul dintre ei nu crede ca "2parale le baga bani in buzunar".

Daca eu sunt afiliat de 1000 euro lunar, 2parale castiga 400 euro, si statul inca 320. Eu raman cu ~ 700 euro dintr-o plata pentru munca mea de 1400 euro. De la stat nu am pretentii, dar am pentru cei 400 de la 2parale Daca sunt afiliat de 2000 euro lunar, 2parale incaseaza pentru munca mea 800 euro. Daca traiam din afiliere, amanarea platilor din x motive, mail-urile fara raspuns..... erau o problema majora. Si cum unii chiar traiesc din asta, este totusi o problema.

In afiliere nu comisionul conteaza, cat seriozitatea advertiserului. Si de multe ori si a platformei.

E motivul principal pentru care imi doresc amazon in Romania, ca sa dispara scuzele si problemele. Sa vezi atunci cum merge totul perfect.

Momentan toata lumea are impresia ca un afiliat are munca usoara. E posibil, dar cand o sa avem o platforma de afiliere puternica, e posibil ca in loc 2 site-uri, fiecare afiliat sa aiba 100, pentru ca se merita si atunci concurenta e foarte puternica. Pana atunci, afilierea nu atrage, e doar un venit neglijabil. Am 6 prieteni cu peste 500 de site-uri de afiliere, ce traiesc din asta (doar 8 sunt in 2parale). Eu am doar 2 site-uri din 200. Restu nu sunt folosite pt afiliere, ca e pierdere de timp si bani momentan.

Nu am zis ca 2parale e o platforma slaba, cat ca se poate mult mai bine, dar momentan sunt doar scuze, care nu conving.
    Profitshare isi lauda super afiliatii cu 6 comisioane lunar, si amana, amana.... Altex si ocazii sunt la inceput, poate de la ei as accepta "balbaieli". F64 e ok, doar ca e prea nisata.

"trecem la noua platforma, facem update,......" toate astea nu se fac live, si nu au legatura cu customer service, plati sau alte probleme.

Probleme sunt peste tot, doar ca eu as prefera solutii si nu scuze.

Off: Cand te contrazici singur, iti dau negativ, cum iti dau pozitiv cand consider ca esti coerent. Evit pe cat se poate sa mai intru in contre, asa ca prefer sa nu mai continuam discutia, mi-am expus punctul de vedere obiectiv, cum o fac de fiecare data. Cu toate ca pe multi va supara, critica e constructiva, iar eu sunt genul care cauta solutii, scuzele nu ajuta pe nimeni.
    Nu trimite PM cu intrebari, posteaza pe forum! Nu ofer sfaturi, audit sau raspunsuri pe PM.

Kaa
    Kaa este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    22
    Data înscrierii
    15th October 2010
    Locaţie
    Bucuresti
    Posturi
    427
    Putere Rep
    22

Implicit

Nu va inteleg sub nicio forma. Sunt 300 de pagini in topicul asta din care un sfert sunt cu problemele pe care le-ati intampinat in 2parale. Din astea 300 de pagini am "aflat" ca sunt probleme cu advertiserii, cu platforma, cu stafful, cu platile ... plus multe altele care din afara fac ca 2parale sa para o catastrofa, insa pana acum nimeni nu si-a pus problema de a renunta la 2parale.
    Daca nu va multumesc si aveti toate aceste probleme de ce nu renuntati la ei? Aveti alternative atat in Romania cat si in extern - extern care pana mai acum cateva luni il promovati intens ca fiind peste nivelul din Romania -, chiar nu inteleg motivul pentru care continuati dupa spusele voastre sa va amagiti. Faceti tot posibilul sa va recuperati banii pe care spuneti ca ii aveti de luat, va luati catrafusele si va mutati pe alta platforma mai dezvoltata, asta desi ma indoiesc ca acolo nu veti gasi probleme.
    Daca stai sa te gandesti la situatie dintr-un alt unghi problema este la voi nu la ei. Daca ati fi avut respect de sine nu stateati sa-si bata joc de voi(din ce spuneti voi) ci ati fi plecat de la prima situatie nefavorabila, in schimb stati si indurati asa ca nu vad de ce va plangeti. Nu cred ca daca ar fi fost un job full-time ati fi tratat la fel problema... n-am hartie la WC, n-am pix, nu-mi convine aia, nu-mi convine cealalta.

LensFlare este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    31
    Data înscrierii
    25th November 2010
    Posturi
    1.114
    Putere Rep
    31

Implicit

@Kaa multi au proiecte dedicate advertiserilor din 2P si nu au unde sa le mute... Eu am renuntat la 2P dupa primele 2-3 tepe luate de la advertiseri, le mai dau cate un link doar la ocazii speciale.

maxx05 este deconectat Junior SeoPedia
    Reputatie:
    0
    Data înscrierii
    8th October 2010
    Posturi
    8
    Putere Rep
    0

Implicit

Citat Postat în original de Kaa Vezi Post
    Daca stai sa te gandesti la situatie dintr-un alt unghi problema este la voi nu la ei. Daca ati fi avut respect de sine nu stateati sa-si bata joc de voi(din ce spuneti voi) ci ati fi plecat de la prima situatie nefavorabila, in schimb stati si indurati asa ca nu vad de ce va plangeti. Nu cred ca daca ar fi fost un job full-time ati fi tratat la fel problema... n-am hartie la WC, n-am pix, nu-mi convine aia, nu-mi convine cealalta.
    Asta am si facut. Nu sunt un afiliat premium, acum cateva luni le trimiteam cateva sute de click-uri pe zi iar acum pana in 10 click-uri. O parte din cele cateva sute veneau din adwords unde eu am investit niste bani crezand ca 2 parale isi vor face platile la timp.

Demo este deconectat Junior SeoPedia
    Reputatie:
    0
    Data înscrierii
    6th April 2013
    Locaţie
    Snagov
    Posturi
    38
    Putere Rep
    0

1 out of 1 members found this post helpful.

Implicit

Fac bani din afiliere cu 2parale de mai bine de un an, sunt multumit in general de castig. Nu am avut probleme cu platile, nici luna asta nici in alte luni. Intr-adevar in ultima perioada nu merge ok suportul prin email, dar asta nu m-a facut sa ma opresc din treaba mea. Mi-am propus pana la sfarsitul anului sa ajung sa traiesc numai din afiliere. Cred ca este posibil.
    Inca nu sunt in masura sa dau sfaturi la alti afiliati, dar daca am muncit 5-6 ore pe zi rezultatele au aparut si mi-au intrecut asteptarile. Inceputul a fost greu, am ezitat de vreo doua ori si am vrut sa renunt, dar in final ma bucur ca sunt activ si imi place foarte mult ceea ce fac.
    Este extraordinar sa 'vinzi' si sa nu trebuiasca sa ai contact direct cu cel care cumpara, sa nu mergi din usa in usa sau alte metode.
    In plus investitia materiala a fost si este foarte mica;hosting, cumparat de domenii si cam atat.
    Urmaresc acest post de pe form de mai mult timp, as vrea sa fie mai multi afiliati care scriu (cum se intampla odata) despre realizarile lor in 2parale.

-Rares- este deconectat Ambasador
    Reputatie:
    42
    Data înscrierii
    14th May 2009
    Locaţie
    Bucuresti
    Vârstă
    34
    Posturi
    1.620
    Putere Rep
    42

Implicit

Kaa, eu am renuntat la 2parale, am 1 an de zile de cand nu am mai facut nimic in a-i promova, am siteuri care merg in continuare din inertie si inca aduc venituri, dar eu nu am mai miscat un fir de par in acest sens

Daniela este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    20
    Data înscrierii
    5th January 2011
    Locaţie
    Tulcea
    Vârstă
    30
    Posturi
    123
    Putere Rep
    20

2 out of 2 members found this post helpful.

Implicit

Am primit azi (duminica) mail de la suport cum ca mi-au activat profilul de plata si pot cere acum plata. Si-au cerut scuze pentru intarziere motivand spunand ca au estimat gresit timpul necesar pentru a a pune la punct profilele de plata.
    Faptul ca intr-un final mi-au raspuns si nu in oricare zi ci intr-o zi de duminica imi ofera certitudinea cum ca lucrurile se vor reintra in normal. Mai am de asteptat pentru mail-ul legat de ceva comisioane si sper sa vina si la el raspunsul in timp util.
    Content writer & marketing afiliat

LensFlare este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    31
    Data înscrierii
    25th November 2010
    Posturi
    1.114
    Putere Rep
    31

Implicit

Astazi am modificat termenii si conditiile pentru programul de afiliere 2Parale. Va rugam sa-i studiati cu atentie; vor intra in vigoare la data de 10 iunie 2013.
    Ce termeni / conditii s-au schimbat mai exact? Din ce vad sunt cateva obligatii ale afiliatului prin care poti fi dat afara din sistem fara bataie de cap...

scoopo este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    20
    Data înscrierii
    25th November 2010
    Locaţie
    constanta
    Vârstă
    34
    Posturi
    407
    Putere Rep
    20

0 out of 1 members found this post helpful.

Implicit

[QUOTE=Octav;257079][QUOTE=scoopo;257074]

@scoopo, este cel putin ciudat ce ne tot povestesti tu aici, daca ai facut plata online atunci cu siguranta exista un extras, deci nu vad unde ar fi "problema ta cu actele"

Daca citeai cu atentie intelegeai.Eu am op toate din prima zi de cand am firma pina astazi.Era vb ca eu plaetsc catre tine de 3 luni si tu ma tot suni ca plata domnule ca sunteti restant de cateva luni,si te suna again,trimite e-mailuri cu facturi restante de 3 luni si tot asa.Sincer nu cred ca este nevoie sa fac contabilitate cu 2parale,asta e de datoria lor daca e firma serioase la ce pretentii cer de la toti si la ce sume se castiga,este total penibil sa stau sa ma tiganesc pe bani mei sa stau sa trimit op si mesaje ca am platit etc.Eu cand gresesc imi asum resposabilitatea ei nu prea vad, dupa ce am trimis op-urile nici ca mi-au mai spus ceva e ttotal aiurea sa colaborezi cu ditai firma si sa faca atatea boacane cate sunt pe forumul asta,nu crezi ca nu este normal sa ai atatea negative.Plus ca 1 data se stricase codul pe site de afililere de cateva zile,mi-am dat seama si i-am sunat(nici nu aveau habar...).Si ma suna la 5 minute domnul meu trebuie urgent sa rezolvati problema etc. Eu anunt eu iau palme...Ciudat ce ti se pare? Ca platesc si zic ca nu am platit.O FI NORMAl si sunt eu ciudat si problema e de la mine cu bani luati....
    scriu gramatical prost :D:D:D:D

Informații subiect

Utilizatori care navighează în acest subiect

Momentan este/sunt 1 utilizator(i) care navighează în acest subiect. (0 membrii și 1 vizitatori)

Permisiuni postare

• Nu puteţi posta subiecte noi.
  • Nu puteţi răspunde la subiecte
  • Nu puteţi adăuga ataşamente
  • Nu puteţi modifica posturile proprii
  •