Pagina 1 din 577 1231151101501 ... UltimulUltimul
Rezultate 1 la 10 din 5770

Subiect: 2parale, afiliatii si marketingul afiliat

  1. #1
    Avatarul lui Krumel
    Krumel este deconectat Ambasador
    Reputatie:
    68
    Data înscrierii
    15th November 2004
    Locaţie
    Iasi
    Vârstă
    46
    Posturi
    6.261
    Putere Rep
    68


    Implicit 2parale, afiliatii si marketingul afiliat

    Probabil unii dintre voi stiu, de ceva timp sint in echipa 2parale. Asta nu inseamna ca am renuntat la SEO si SEM.

    In 2parale atributiile mele tin de afiliati, de cei care publica link-urile sau bannerele de afiliati. Noua atitudine in 2parale e de a realiza legaturi de comunicare si transparenta intre afiliati, 2parale si furnizori.

    Scopul noului topic e de a va instiinta despre oportunitatea pe care o ofera 2parale, de a va anunta ca ma voi ocupa de voi (afiliatii) si ca aici putem discuta lucruri specifice 2parale.

    Cu alte cuvinte, aici putem discuta despre lucrurile ce tin de 2parale si va astept la discutii.

    Unii pot considera postul asta drept reclama (mascata). Poate fi interpretat si asa, totusi a face bani prin metode ce pot include si marketingul afiliat e un subiec acceptat in SeoPedia ... asa cum e ecommerceul.
    Krumel - apeleaza la serviciile oferite de mine prin formularul de pe blog.

  2. #2
    Avatarul lui haos
    haos este deconectat Ambasador
    Reputatie:
    59
    Data înscrierii
    19th February 2008
    Locaţie
    Craiova
    Posturi
    2.239
    Putere Rep
    59


    Implicit

    Hehe, parca mi-ai citit gandurile. Tocmai voiam sa ma reapuc de marketingul afiliat si aveam nevoie de cateva info de inceput.
    Am citit comentariile tale legate de marketingul afiliat pe diverse siteuri si articolele tale insa nu am gasit nicaieri statistici sau exemple clare cum ca cineva a generat un profit serios folosind 2parale sau alt sistem din romania. Ma poti ajuta cumva cu niste exemple, fie ele si anonime?
    Citeste primul meu curs SEO - principii de baza. Vezi oferta mea de advertoriale PR5.

  3. #3
    Avatarul lui superbus
    superbus este deconectat Banned
    Reputatie:
    0
    Data înscrierii
    23rd October 2007
    Locaţie
    Madrid
    Vârstă
    47
    Posturi
    810
    Putere Rep
    0


    Implicit

    pe mine 2parale m-a dezamagit crunt.
    atat ca atitudine cat si ca support.
    cu siguranta ca dupa experienta negativa de anul trecut, anul acesta nu am sa ii mai folosesc.

  4. #4
    Avatarul lui Krumel
    Krumel este deconectat Ambasador
    Reputatie:
    68
    Data înscrierii
    15th November 2004
    Locaţie
    Iasi
    Vârstă
    46
    Posturi
    6.261
    Putere Rep
    68


    Implicit

    haos, probabil ca sint, sincer nu am idee.

    Problema pe care o vad eu in .ro e ca marketingul afiliat e comparat cu Adsense si ca in general nu reusim sa performam pentru ca nu sintem nisati sau nu stim valoare link-urilor in MA.

    Sint 2 articole scrise de mine inainte de a fi in 2parale.

    Cu cat sinteti mai generalisti in continut si trafic, cu atat sanse mai putine de conversie. Nisarea si traficul nisat sint cele care aduc conversii.

    Marketingul afiliat impune o alta mentalitate si deci o alta atitudine. Asta e si motivul pentru care in .ro multi spun ca MA nu merita si ca e mai ok Adsense.

    Poate ar fi bine sa deschidem niste subiecte pe tema asta. 2parale, prin adoptia unor oameni din online, intentioneaza sa schimbe atitudinile in privinta MA si sa gaseasca oameni interesati de conversii.

    superbus, anul trecut de 2parale se ocupa un singur om. Anul asta sintem cel putin 5 oameni care se dedica atat afiliatilor cat si furnizorilor.

    Never say never.
    Krumel - apeleaza la serviciile oferite de mine prin formularul de pe blog.

  5. #5
    Avatarul lui superbus
    superbus este deconectat Banned
    Reputatie:
    0
    Data înscrierii
    23rd October 2007
    Locaţie
    Madrid
    Vârstă
    47
    Posturi
    810
    Putere Rep
    0


    Implicit

    Citat Postat în original de Krumel Vezi Post
    superbus, anul trecut de 2parale se ocupa un singur om. Anul asta sintem cel putin 5 oameni care se dedica atat afiliatilor cat si furnizorilor.

    Never say never.
    mi se pare lipsa de profesionalism (ca sa nu o numesc nesimtire..ca.. asa sunt eu mai.. dur in experimare ) sa nu specifici nicaieri pe site ca suma minima de plata este 100 RON. iar atunci cand afiliatii te contacteaza si te intreaba despre plata sa raspunzi : plata se face la minim 100 RON. daca nu va convine nu mai continuati cu noi.
    pai .. logic ca nu mai vreau sa continui : iar in acest caz mi se pare de bun simt achitarea comisionului pentru afiliat.

  6. #6
    Avatarul lui Krumel
    Krumel este deconectat Ambasador
    Reputatie:
    68
    Data înscrierii
    15th November 2004
    Locaţie
    Iasi
    Vârstă
    46
    Posturi
    6.261
    Putere Rep
    68


    Implicit

    superbus, repet ...anul trecut lucrurile erau altele.

    Daca crezi ca e ok sa consumam subiectul pe faza asta...creaza un alt topic si sa stii ca sint dispus sa discutam pe el.

    Multe din lucrurile de anul trecut, vor (sint deja) fi indreptate. Afiliatii au acum oameni cu care sa discute. Am inceput sa facilitam arbitrare cu furnizori, astfel incat lucrurile sa fie transparente si lamurite.

    E un nou inceput, ceea ce a fost urmeaza sa fie indreptat sau imbunatatit.

    Da o sansa acestei echipe si noilor intentii.
    Krumel - apeleaza la serviciile oferite de mine prin formularul de pe blog.

  7. #7
    Avatarul lui haos
    haos este deconectat Ambasador
    Reputatie:
    59
    Data înscrierii
    19th February 2008
    Locaţie
    Craiova
    Posturi
    2.239
    Putere Rep
    59


    Implicit

    O sa-l incerc vreo 3 luni ca sa pot sa-mi dau cu parerea din propria experienta apoi insa tot cred ca ar trebui sa aduceti mai multe materiale si exemple despre acest tip de marketing si chiar si mai multi furnizori.
    Citeste primul meu curs SEO - principii de baza. Vezi oferta mea de advertoriale PR5.

  8. #8
    Avatarul lui superbus
    superbus este deconectat Banned
    Reputatie:
    0
    Data înscrierii
    23rd October 2007
    Locaţie
    Madrid
    Vârstă
    47
    Posturi
    810
    Putere Rep
    0


    Implicit

    Citat Postat în original de Krumel Vezi Post
    superbus, repet ...anul trecut lucrurile erau altele.

    Daca crezi ca e ok sa consumam subiectul pe faza asta...creaza un alt topic si sa stii ca sint dispus sa discutam pe el.

    Multe din lucrurile de anul trecut, vor (sint deja) fi indreptate.
    ok krumel!
    incepe indreptarea prin acordarea comisionului de afiliat userlui : "sergiubarbu"
    (este imensa suma de aprox. 40.63 RON - nu suma in sine fiind importanta : ci atitudinea)

    succes noii echipe !

  9. #9
    Avatarul lui Krumel
    Krumel este deconectat Ambasador
    Reputatie:
    68
    Data înscrierii
    15th November 2004
    Locaţie
    Iasi
    Vârstă
    46
    Posturi
    6.261
    Putere Rep
    68


    Implicit

    superbus aici in partea dreapta e specificat clar:
    Comisioanele trebuie sa insumeze minim 100 RON.
    Si anul trecut, era la fel...n-am idee de ce ai ratat locul asta.

    Apoi, iti dai seama ca nu ti se poate da acea suma, nu pentru ca nu vrem noi...ci pentru ca n-ai facut suma minima care ti se poate da.

    Atitudinea cred ca era ok si atunci si e si acum...mai ales ca exista specificatia respectiva inca de la inceputuri. Te asigur ca n-am pus noi acum specificatia aia.

    Oricum, am retinut din ce ai zis ca ar trebui sa punem mai la vedere faptul ca minimul comision de retras e 100 ron. Multumim.
    Krumel - apeleaza la serviciile oferite de mine prin formularul de pe blog.

  10. #10
    Avatarul lui -Rares-
    -Rares- este deconectat Ambasador
    Reputatie:
    50
    Data înscrierii
    14th May 2009
    Locaţie
    Bucuresti
    Vârstă
    38
    Posturi
    1.620
    Putere Rep
    50


    Implicit

    Krumel, tot respectul, dar peste tot in lumea asta cand te retragi dintr-o astfel de colaborare iti primesti restul de bani, indiferent daca ai atins nivelul minim (de ridicare lunar) sau nu.

    Userul sergiubarbu a generat niste vanzari, a produs niste profituri pentru 2parale, mie cel putin mi se pare normal ca daca el a luat decizia de a incheia aceasta colaborare, sa-si primeasca partea cuvenita (chiar daca asta inseamna 2 lei, 40 lei sau 80 lei). La urma urmei tine de bun simt, remember?

    Tu nu ai nicio vina in asta, dar cred ca un prim pas in a indrepta lucrurile ar fi o pagina cu Termeni si Conditii bine gandita si care sa nu lase loc de interpretari.
    Ultima modificare făcută de -Rares-; 4th March 2010 la 15:12.

Pagina 1 din 577 1231151101501 ... UltimulUltimul

Informații subiect

Utilizatori care navighează în acest subiect

Momentan este/sunt 1 utilizator(i) care navighează în acest subiect. (0 membrii și 1 vizitatori)

Permisiuni postare

  • Nu puteţi posta subiecte noi.
  • Nu puteţi răspunde la subiecte
  • Nu puteţi adăuga ataşamente
  • Nu puteţi modifica posturile proprii
  •