Pagina 150 din 577 PrimulPrimul ... 50100140148149150151152160200250 ... UltimulUltimul
Rezultate 1.491 la 1.500 din 5770

Subiect: 2parale, afiliatii si marketingul afiliat

bogdan985 este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    38
    Data înscrierii
    21st November 2006
    Posturi
    224
    Putere Rep
    38

Implicit

Pe de alta parte e de interes ce se intampla in lupta pentru locul 5 la afiliati. Ultimul loc (cel mai probabil) care va primi invitatie pentru intalnirea din ianuarie: Afiliati vs Super Afiliati – Cine va participa la intalnirea privata din ianuarie? | 2Parale Blog - Marketing Afiliat

Stefania Trandafir este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    32
    Data înscrierii
    18th June 2012
    Posturi
    550
    Putere Rep
    32

Implicit

Citat Postat în original de bogdan985 Vezi Post
    Pe de alta parte e de interes ce se intampla in lupta pentru locul 5 la afiliati. Ultimul loc (cel mai probabil) care va primi invitatie pentru intalnirea din ianuarie: Afiliati vs Super Afiliati – Cine va participa la intalnirea privata din ianuarie? | 2Parale Blog - Marketing Afiliat
    Nu mi-ai raspuns daca are sens logica mea si inca nu ai aprobat comentariul de pe blog.

Reputatie:
    38
    Data înscrierii
    21st November 2006
    Posturi
    224
    Putere Rep
    38

Implicit

@Stefania

Pai nu ramasese ca vorbim aici, ca sunt aceleasi intrebari si raspunsuri?

Zisesem ca stim exact cum vom proceda. Nu vreau sa dam idei nici acum si nici pentru challenge-urile viitoare (mai sunt inca 3 din iChallenge). Cel mai probabil, cei implicati in iChallenge vor fi notificati personal (asa cum s-a intamplat deja). iChallenge-ul a fost mult mai disputat si decat Summer si decat Fashion Affiliate Challenge. Asta inseamna si ca au fost afiliati care au incercat sa castige prin diverse metode pe care nu le agream. Astfel ca, din pacate, trebuie sa facem politie. Crede-ma ca e foarte simplu sa-ti dai seama cine isi doreste sa castige prin performanta si cine nu. Important pentru toata lumea (afiliati, advertiseri, toti cei implicati in fenomenul marketingului afiliat din Romania, 2Parale) este ca castige cel mai bun. Iar primii 2 din clasament au reusit pana acum ceva extraordinar - cate 500 de comisioane in 2 saptamani, mult peste ce a fost in Fashion si in Summer Affiliate Challenge. Jos palaria!

In alta ordine de idei, in urma acestui iChallenge raman zecile si sutele de comisioane generate, care, daca sunt facute pe bune si vor fi aprobate inseamna sute si mii de lei in buzunare.

Intre timp vad ca s-a atins borna celor 500 de comisioane. WOWWW!

Stefania Trandafir este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    32
    Data înscrierii
    18th June 2012
    Posturi
    550
    Putere Rep
    32

Implicit

Citat Postat în original de bogdan985 Vezi Post
    @Stefania

Pai nu ramasese ca vorbim aici, ca sunt aceleasi intrebari si raspunsuri?

Zisesem ca stim exact cum vom proceda. Nu vreau sa dam idei nici acum si nici pentru challenge-urile viitoare (mai sunt inca 3 din iChallenge). Cel mai probabil, cei implicati in iChallenge vor fi notificati personal (asa cum s-a intamplat deja). iChallenge-ul a fost mult mai disputat si decat Summer si decat Fashion Affiliate Challenge. Asta inseamna si ca au fost afiliati care au incercat sa castige prin diverse metode pe care nu le agream. Astfel ca, din pacate, trebuie sa facem politie. Crede-ma ca e foarte simplu sa-ti dai seama cine isi doreste sa castige prin performanta si cine nu. Important pentru toata lumea (afiliati, advertiseri, toti cei implicati in fenomenul marketingului afiliat din Romania, 2Parale) este ca castige cel mai bun. Iar primii 2 din clasament au reusit pana acum ceva extraordinar - cate 500 de comisioane in 2 saptamani, mult peste ce a fost in Fashion si in Summer Affiliate Challenge. Jos palaria!

In alta ordine de idei, in urma acestui iChallenge raman zecile si sutele de comisioane generate, care, daca sunt facute pe bune si vor fi aprobate inseamna sute si mii de lei in buzunare.

Intre timp vad ca s-a atins borna celor 500 de comisioane. WOWWW!
    @Bogdan

Ma refer la faptul ca este neclara exprimarea (pentru mine) din update (la care eu am facut un comentariu). Am inteles bine sau nu? la :"Toate comenzile identificate ca fiind facute de o singura persoana, desi figureaza ca si comenzi separate, vor fi considerate o singura vanzare pentru clasamentele din iChallenge."
    Cineva poate comanda si azi si maine de la diversi advertiseri, deci diferite vanzari (comisioane).
    Veti considera un singur comision inregistrat, indiferent cate comenzi ( indiferent de intervalul de timp in care se fac comenzile, indiferent ca este vorba de mai multi advertiseri?), face o persoana unica (pe care o identificati voi cu metodele voastre) din linkuri de afiliere ale unui afiliat unic ?

--- Later Edit --- (ca mi-a fost lene sa apas "Edit")

Asa arata situatia cu jumatate de ora inainte de sfarsitul acestui ichallenge:

SFARSITUL celor doua saptamani de ichallenge, asa arata situatia. Foarte stransa competitia, doar 4 locuri (comisioane) distanta, am vazut ca in final s-au vandut carti
    Sa vedem cum vor sta la capitolul comisioane aprobate ...vom afla pe 26 noiembrie.

MULT SUCCES IN NOUL iCHALLENGE ! Inca nu este activ linkul,

Sunt alaturi de echipa FASHION, am primit si un email de incurajere acum cateva zile, de la 2Parale
    Sa vedem ce iese! Bate FASHION-ul IT-ul?

Reputatie:
    38
    Data înscrierii
    21st November 2006
    Posturi
    224
    Putere Rep
    38

Implicit

E activ, dar nu-s facute legaturile. Maine dimineata se rezolva.

Pana atunci: iChallenge

Multumesc.

Serban Cristian este deconectat Ambasador
    Reputatie:
    80
    Data înscrierii
    1st November 2007
    Locaţie
    Bucuresti
    Vârstă
    47
    Posturi
    4.328
    Putere Rep
    80

Implicit

a doua medalie. Sunt in concediu 2 saptamani, ne vedem la ultimul iChallenge
    Ultima modificare făcută de Serban Cristian; 12th November 2012 la 00:44.

soraan este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    24
    Data înscrierii
    16th August 2011
    Locaţie
    Bucuresti
    Posturi
    60
    Putere Rep
    24

Implicit

Citat Postat în original de Serban Cristian Vezi Post
    a doua medalie. Sunt in concediu 2 saptamani, ne vedem la ultimul iChallenge
    Si la premiere . Felicitari, tintesti catre Grand Slam

Claudiu Farcas este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    34
    Data înscrierii
    12th July 2011
    Locaţie
    Bucuresti
    Posturi
    404
    Putere Rep
    34

Implicit

Citat Postat în original de Serban Cristian Vezi Post
    Eu sper sa fie o medalie de aur. Pentru ca comparat cu InternetCorp e vorba de succes cu mult mai putine resurse.

Pe de alta parte, care mai e situatia cu evomag si iphone 5? Observ ca am si eu doua comisioane pe cate un iphone si la ei inca e stadiul de pre-order.

croif este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    33
    Data înscrierii
    18th February 2007
    Locaţie
    Bucuresti
    Vârstă
    43
    Posturi
    168
    Putere Rep
    33

2 out of 2 members found this post helpful.

Implicit

Inapoi la 2parale si indicatorii pentru campanii. In toate retelele mari de afiliere de afara ti se afiseaza la fiecare campanie EPC si eCPM din ultimele x (10-30) de zile. Cred ca asa s-ar distanta si s-ar cerne imediat campaniile ineficiente din 2P daca s-ar implementa macar EPC-ul exact si sa fie afisat in directorul de campanii langa numele fiecare campanii cu posibilitate de sortare dupa el. Stiu ca exista com/100 click-uri care e acelasi lucru, dar nu este prezentat in valoare absoluta si nici macar procentuala nicaieri. Ideal ar fi sa vad langa fiecare campanie de exemplu EPC 30 zile = 23,56 RON. Just my 2 cents!

mike07 este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    36
    Data înscrierii
    30th April 2008
    Posturi
    524
    Putere Rep
    36

Implicit

I-am scris si eu lui @tetele cateva recomandari
    2parale, afiliatii si marketingul afiliat
    dar s-a trecut cu vederea...
    Eu cred ca e de vina sistemul pe care ruleaza, 2Performant, astfel ca modificarile vin mai greu sau chiar deloc. Tetele ne "ameninta" cu noi modificari intr-o noua versiune... sa asteptam, sa vedem cate dintre ce s-a scris in acest topic vor fi implementate.

Informații subiect

Utilizatori care navighează în acest subiect

Momentan este/sunt 1 utilizator(i) care navighează în acest subiect. (0 membrii și 1 vizitatori)

Permisiuni postare

• Nu puteţi posta subiecte noi.
  • Nu puteţi răspunde la subiecte
  • Nu puteţi adăuga ataşamente
  • Nu puteţi modifica posturile proprii
  •