Pagina 63 din 577 PrimulPrimul ... 1353616263646573113163563 ... UltimulUltimul
Rezultate 621 la 630 din 5770

Subiect: 2parale, afiliatii si marketingul afiliat

John este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    33
    Data înscrierii
    30th March 2011
    Posturi
    935
    Putere Rep
    33

Implicit

Buna!

... a RESPINS un comision de 0.0 RON in campania ...

Istorie:
    ------
    a solicitat anularea comenzii
    Tot asa si ma las

Serban Cristian este deconectat Ambasador
    Reputatie:
    80
    Data înscrierii
    1st November 2007
    Locaţie
    Bucuresti
    Vârstă
    46
    Posturi
    4.328
    Putere Rep
    80

Implicit

macar pe ala cu 0 lei putea sa ti l aprobe

--- Later Edit --- (ca mi-a fost lene sa apas "Edit")

ontopic: daca iese Altex, cat timp credeti ca ramane media pe it la 8% ?

Cristi U este deconectat Super Moderator
    Reputatie:
    49
    Data înscrierii
    26th January 2008
    Locaţie
    Oradea
    Vârstă
    35
    Posturi
    3.172
    Putere Rep
    49

Implicit

Citat Postat în original de Kidu Vezi Post
    ontopic: daca iese Altex, cat timp credeti ca ramane media pe it la 8% ?
    Sunt semne ca ar iesi?
    Mai dau cate-un sfat juridic aici, uneori chiar despre online. Nu-l rata! :) Vezi și sfaturi de nutritie.

John este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    33
    Data înscrierii
    30th March 2011
    Posturi
    935
    Putere Rep
    33

Implicit

Citat Postat în original de Cristi Ursut Vezi Post
    Sunt semne ca ar iesi?
    vezi pagina anterioara.

RoxanaN este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    29
    Data înscrierii
    22nd August 2011
    Locaţie
    Bucuresti
    Vârstă
    35
    Posturi
    121
    Putere Rep
    29

Implicit

de fapt cred ca zoso a aflat ca netbridge lucreaza la softul respectiv, dar nu stiu daca e neaparat sa iasa din 2p... nu stiu, de ce as renunta la platforma unde sunt nr 1 si ma apuc eu sa strang afiliati. De fapt totul se rezuma la costuri, nu am idee cat vinde de fapt altex prin 2p sau cat are de platit la 2p, dar si daca trebuie sa imi angajez eu 2-3 ( minim ) persoane care sa lucreze pe programul de afiliere... o fi mai bine?

sa consideram ca 2p are limitari tehnice fata de nevoile altex? ma indoiesc. Oricum, este cert ca Altex isi continua agresiv ofensiva in online, daca anii trecuti erau doar prezenti, acum aliniaza preturile la piata, au marit numarul de produse, acum stirea asta cu afilierea... interesant. Cert este ca au deja persoane care se ocupa de afiliere, am primit raspuns instant la mesaj catre ei, comisioanele se aproba rapid: Cel mai vechi comision neprocesat Inregistrat acum 9 zile, Media pentru IT&C este aproximativ o luna

AlexGheorghitan este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    26
    Data înscrierii
    3rd February 2011
    Locaţie
    București
    Vârstă
    32
    Posturi
    136
    Putere Rep
    26

Implicit

Citat Postat în original de RoxanaN Vezi Post
    de fapt cred ca zoso a aflat ca netbridge lucreaza la softul respectiv, dar nu stiu daca e neaparat sa iasa din 2p... nu stiu, de ce as renunta la platforma unde sunt nr 1 si ma apuc eu sa strang afiliati. De fapt totul se rezuma la costuri, nu am idee cat vinde de fapt altex prin 2p sau cat are de platit la 2p, dar si daca trebuie sa imi angajez eu 2-3 ( minim ) persoane care sa lucreze pe programul de afiliere... o fi mai bine?

sa consideram ca 2p are limitari tehnice fata de nevoile altex? ma indoiesc. Oricum, este cert ca Altex isi continua agresiv ofensiva in online, daca anii trecuti erau doar prezenti, acum aliniaza preturile la piata, au marit numarul de produse, acum stirea asta cu afilierea... interesant. Cert este ca au deja persoane care se ocupa de afiliere, am primit raspuns instant la mesaj catre ei, comisioanele se aproba rapid: Cel mai vechi comision neprocesat Inregistrat acum 9 zile, Media pentru IT&C este aproximativ o luna
    Dacă tu ai avea firmă și ai vinde prin intermediari, nu mai bine ți-ai angaja la tine în firmă o persoană care să se ocupe de asta decât să treci totul prin altcineva? Mai ales când ești monopol: lumea știe de tine, sunt mulți care o să se înscrie în sistemul tău - deci ai numai de câștigat

N. Iulia este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    25
    Data înscrierii
    26th February 2012
    Locaţie
    Timisoara
    Vârstă
    33
    Posturi
    222
    Putere Rep
    25

Implicit

Ai dreptate Roxana, cel mai probabil comisioanele celor de la 2parale iau facut sa spuna "pas". Nu stiu daca Altex ii considera limitati pe cei de la 2parale, ci mai degraba aici apare problema comisioanelor si probabil Altex are o mai buna strategie de a atrage afiliati de face acest lucru, in caz ca nu e asa prevad o "prostie omeneasca".
    Anunturi gratuite online de mica publicitate, anunturi auto cu masini second hand de vanzare, dezmembrari si piese auto.

Serban Cristian este deconectat Ambasador
    Reputatie:
    80
    Data înscrierii
    1st November 2007
    Locaţie
    Bucuresti
    Vârstă
    46
    Posturi
    4.328
    Putere Rep
    80

Implicit

Citat Postat în original de AlexGheorghitan Vezi Post
    Dacă tu ai avea firmă și ai vinde prin intermediari, nu mai bine ți-ai angaja la tine în firmă o persoană care să se ocupe de asta decât să treci totul prin altcineva?
    Roxana spunea ca ai nevoie de mai multe persoane sa se ocupe de 10.000 afiliati si problemele inerente. O persoana poate sa fie ieftina, mai multe, implica costuri.

croif este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    33
    Data înscrierii
    18th February 2007
    Locaţie
    Bucuresti
    Vârstă
    43
    Posturi
    168
    Putere Rep
    33

Implicit

Legat de 2Parale, incearca un coleg de-al meu sa dea de cineva de la voi de 1 saptamana. A trimis 2 mailuri unul catre afiliati@2parale.ro si unul catre Daniel B. Nu am primit nici un raspuns si numarul de fix nu mai este afisat pe site si (dupa ce l-am gasit intr-un mail de la Raluca) nici nu raspunde nimeni la el. Daca are cineva un numar de contact ar fi super. Astept PM.

Nu mi se pare ok sa nu mi se raspunda la mailuri. Am o problema tehnica legata de API. Mi se parea normal macar sa raspunda cu se poate sau nu se poate. Se intampla ceva ce ar trebui sa ne ingrijoreze?

Robert este deconectat Ambasador
    Reputatie:
    94
    Data înscrierii
    7th August 2007
    Locaţie
    Bucuresti
    Vârstă
    46
    Posturi
    4.027
    Putere Rep
    94

Implicit

Altex a adaugat termeni si conditii
    Printre altele:
    Afiliatii au obligatia de a nu afisa pe site-urile lor reclame grafice din afara sistemului 2Parale.
    No shit? Adica pe siteul meu, imi impune Altex ce reclame sa afisez? Pai in that case, oricat de mult i-as aprecia, ii pup. Si asta doar din principiu, pentru ca nu am alte bannere din alte retele pe siteurile de afiliere, dar nici nu accept sa imi puna pumnul in gura, ca asa vor muschii lor
    Daca te pot ajuta cu un sfat sau daca doresti o oferta de optimizare pentru siteul tau, da-mi un mesaj!

Informații subiect

Utilizatori care navighează în acest subiect

Momentan este/sunt 1 utilizator(i) care navighează în acest subiect. (0 membrii și 1 vizitatori)

Permisiuni postare

• Nu puteţi posta subiecte noi.
  • Nu puteţi răspunde la subiecte
  • Nu puteţi adăuga ataşamente
  • Nu puteţi modifica posturile proprii
  •