Pagina 491 din 577 PrimulPrimul ... 391441481489490491492493501541 ... UltimulUltimul
Rezultate 4.901 la 4.910 din 5770

Subiect: 2parale, afiliatii si marketingul afiliat

Stefania Trandafir este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    25
    Data înscrierii
    18th June 2012
    Posturi
    550
    Putere Rep
    25

Implicit

Citat Postat în original de Serban Cristian Vezi Post
    astazi sunt invitatul lui Dorin la un business lunch, mai de seara asa, si voi aborda aceasta chestiune pentru ca este si in interesul lor sa fie inregistrate mai multe comenzi web.
    Sa aveti un business lunch ca lumea Trebuia sa ajung si eu, dar mi-e greu sa vin de la Alba Iulia pana la Bucuresti, astept tricoul prin posta. Ar fi bine sa lamuriti situatia asta cu telefoanele afisate ostentativ.

Poate ar fi cazul sa apara un clasament al magazinelor si dupa o nota acordata de afiliati, nota pe care sa o justificam.
    De la 1 la 10...
    Ultima modificare făcută de Stefania Trandafir; 26th November 2013 la 18:53.
    If you don’t build your dream, someone will hire you to help build theirs ✔

Mihai_Is este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    20
    Data înscrierii
    12th February 2013
    Locaţie
    Bucuresti
    Posturi
    482
    Putere Rep
    20

Implicit

nu, am spus mai devreme ca nu mai promovez magazine ce afiseaza ostentativ invitatia la comenzi telefonice in pagina de produs si am dat mesaj la advertiseri prin care i am anuntat asupra acestui aspect, cu invitatia de a ma anunta ca renunta la practica.
    Si eu am decis demult sa nu mai promovez astfel de magazine.
    E o problema care ar trebui pusa in discutie.
    oate sunt si advertiseri care vor intelege ca e in avantajul lor sa fie promovati si de asta au intrat in 2Parale. Ma refer in special la magazinele noi intrate. E pacat sa intrii si sa iesi dupa 1 luna ca nu te-a promovat nimeni (ex e-theatrum , etc...)
    Personal prefer comision de 3%, dar pe bune, decat 10% la misto!
    Schimb de link-uri A-B-C, advertoriale!

RedHat este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    36
    Data înscrierii
    23rd September 2010
    Locaţie
    Iasi
    Posturi
    896
    Putere Rep
    36

1 out of 1 members found this post helpful.

Implicit

Citat Postat în original de Stefania Trandafir Vezi Post
    Poate ar fi cazul sa apara un clasament al magazinelor si dupa o nota acordata de afiliati, nota pe care sa o justificam.
    De la 1 la 10...
    Nu ar fi prea relevant. Un magazin caruia tu ii dai nota unu, la mine poate converti mai bine decat altul caruia ii dai 10.
    Nota noastra se reflecta in pozitia pe care magazinul o ocupa in clasamentul 2p

John este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    25
    Data înscrierii
    30th March 2011
    Posturi
    797
    Putere Rep
    25

Implicit

Daca in urma cu un post ii dadeam la exemple de asa nu cand vine vorba de afisarea numarului de telefon, uite ca e pentru prima oara cand mi se intampla ca un magazin sa mareasca valoarea initiala a unui comision. Pana acum il modificau doar daca trebuiau sa scada.

com.png

Si sunt sigur ca mai sunt cazuri in care clientul mai adauga un produs, doua la comanda initiala si nu modifica nimeni, nimic.

Mihai_Is este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    20
    Data înscrierii
    12th February 2013
    Locaţie
    Bucuresti
    Posturi
    482
    Putere Rep
    20

Implicit

Vreau sa promovez ebooks, aleg campania "litera" dupa descrierea lor "You can choose what you want to promote from more than 500 books".
    Trimit traffic dar, pe site-ul "litera" toate ebook-urile directioneaza mai departe spre "elefant.ro".
    "Prin intermediul parteneriatului strategic cu elefant.ro, oferta de ebooks a Editurii Litera poate fi gasita prin click aici."
    Eu am luat produsele din feed-ul litera, dar cumparatorul trimis va cumpara de pe "elefant", unde nu mai am cookie si nu voi mai primi comision.
    Nu inteleg, este permis asa ceva de catre 2Parale? Ca un magazin sa redirecteze produsele spre alt magazin?
    Schimb de link-uri A-B-C, advertoriale!

Stefania Trandafir este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    25
    Data înscrierii
    18th June 2012
    Posturi
    550
    Putere Rep
    25

2 out of 2 members found this post helpful.

Implicit

Citat Postat în original de RedHat Vezi Post
    Nu ar fi prea relevant. Un magazin caruia tu ii dai nota unu, la mine poate converti mai bine decat altul caruia ii dai 10.
    Nota noastra se reflecta in pozitia pe care magazinul o ocupa in clasamentul 2p
    E adevarat ce spui legat de conversie, am sa-mi exprim si eu parerea mea personala. Dar nota pe care o dau nu este legata doar de conversie.
    Eu cand imi aleg o campanie, urmaresc urmatoarele chestii.
    1. - are numar de telefon la vedere? Daca DA, am taiat-o instant de pe lista
    2. - ce comision imi da comparativ cu campanii similare?
    3. - ofera lead la abonarea prin newsletter?
    4. - ce durata de cookie are?
    5. - ce preturi are in magazin la aceiasi marfa cu a altor magazine, vezi exemplul de aici. Pentru ca in exemplul acesta e culmea:dupa ce are preturile duble, are si telefoane pentru comenzi afisate sub pret. Normal ca prefer sa lucrez cu Miniprix, chiar daca au comisionul mai mic.
    Mi s-a intamplat sa promovez o rochie la mine pe site, unde o recomandam ca e cel mai mic pret din piata, pana mi-a atras atentia o doamna ca nu e chiar asa. Si mi-a fost cam rusinica . Rochia mai exista la un pret mai mic, si in alt magazin recomandat tot de mine.
    6. - rata de respingere a comisioanelor
    7. - raspunde la emailurile mele
    8. - in cat timp aproba comisionul
    9. - in cat timp plateste comisionul
    10. - rata de conversie

La rata de conversie am de specificat urmatoarele:cu cat ai un site de nisa, cu atat ai rata de conversie mai mare pentru un magazin din nisa respectiva.
    Daca ai un site generalist, conversia va fi putin mai mica la acelasi magazin.
    Daca promovezi acelasi magazin doar prin linkuri de afiliere pe social media, de exemplu pe o pagina de facebook nisata, conversia este destul de buna, cu o conditie:sa nu ai mai mult de 15 postari pe zi

Daca promovezi la gramada tot felul de magazine din nise diferite pe o pagina de facebook, unde ai o frecveta de postari din 10 in 10 minute, atunci conversia este extrem de mica. Personal consider ca pur si simplu ''omori cu zile'' pagina respectiva.

In schimb am observat ca, conversia creste foarte mult in momentul in care ai propriul feedback cu clientii din site printr-o unealta inteligenta de email marketing...si nu ma refer la feedburner.

Rezultate cu conversii foarte bune, se pot obtine prin Facebook ads daca sunt respectate niste conditii:
    - ti-ai ales cu mare grija audienta (recomand folosirea de Custom Audience prin Power Editor)
    - ai o poza care cheama la actiune
    - ti-ai ales cu grija titlul, apoi descrierea.
    Ultima modificare făcută de Stefania Trandafir; 27th November 2013 la 07:44.
    If you don’t build your dream, someone will hire you to help build theirs ✔

ghinionist este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    21
    Data înscrierii
    11th February 2009
    Locaţie
    Brasov
    Posturi
    122
    Putere Rep
    21

Implicit

Citat Postat în original de John Vezi Post
    Daca in urma cu un post ii dadeam la exemple de asa nu cand vine vorba de afisarea numarului de telefon, uite ca e pentru prima oara cand mi se intampla ca un magazin sa mareasca valoarea initiala a unui comision. Pana acum il modificau doar daca trebuiau sa scada.

com.png

Si sunt sigur ca mai sunt cazuri in care clientul mai adauga un produs, doua la comanda initiala si nu modifica nimeni, nimic.
    Au avut o promotie in care daca realizai vanzari de peste 300 de lei parca, primeai 10 lei in plus la comision, e posibil sa fi facut o asemenea vanzare saptamanile trecute?Si eu am primit 10 lei de la ei, tot asa adaugati la un comision deja existent!

Serban Cristian este deconectat Ambasador
    Reputatie:
    72
    Data înscrierii
    1st November 2007
    Locaţie
    Bucuresti
    Vârstă
    42
    Posturi
    4.328
    Putere Rep
    72

Implicit

brace yourself, BF is coming ( again )
    "am decis ca pe 29 noiembrie să reluăm campania de Black Friday”, a declarat Marian Alecsiu, co-fondator F64.

-Rares- este deconectat Ambasador
    Reputatie:
    42
    Data înscrierii
    14th May 2009
    Locaţie
    Bucuresti
    Vârstă
    34
    Posturi
    1.620
    Putere Rep
    42

Implicit

"Buna ziua,
    Va contactez in legatura cu campania Time24.ro. De aproximativ 2 luni de zile acest site nu a mai realizat nicio comanda deoarece se produc cateva schimbari in interiorul firmei si nu am putut confirma nicio comanda de la clienti.
    Societatea Didi Service International SRL nu se mai ocupa de gestionarea acestui site si de vanzarea ceasurilor. Time24 urmeaza a fi preluat in curand, speram noi, de o alta companie, si anume SC Smart Time Consulting SRL.
    Din cauza acestor modificari nu am putut sa platim nici facturile restante, si prin acesta modalitate ne cerem scuze pentru neplacerile cauzate.
    Campania Time24 va continua sa existe dar momentan trebuie pusa putin pe pauza pana se finalizeaza toate actele de preluare de la o firma la alta.
    Va multumim pentru intelegere si speram ca putem continua colaborarea si pe noua firma. Din acel moment nu o sa mai fie asemenea probleme."

Sunt curios care este punctul de vedere al 2parale, daca exista vreunul....

Later edit : "Solicitarea ta a fost inregistrata cu numarul #11111. Ne straduim sa primesti un raspuns din partea noastra in cel mai scurt timp posibil."
    Ultima modificare făcută de -Rares-; 27th November 2013 la 14:28.

mike07 este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    28
    Data înscrierii
    30th April 2008
    Posturi
    522
    Putere Rep
    28

Implicit

Citat Postat în original de Serban Cristian Vezi Post
    astazi sunt invitatul lui Dorin la un business lunch, mai de seara asa, si voi aborda aceasta chestiune pentru ca este si in interesul lor sa fie inregistrate mai multe comenzi web.
    Ceva noutati ce poti sa ne spui si noua?

Informații subiect

Utilizatori care navighează în acest subiect

Momentan este/sunt 1 utilizator(i) care navighează în acest subiect. (0 membrii și 1 vizitatori)

Permisiuni postare

• Nu puteţi posta subiecte noi.
  • Nu puteţi răspunde la subiecte
  • Nu puteţi adăuga ataşamente
  • Nu puteţi modifica posturile proprii
  •