Pagina 302 din 577 PrimulPrimul ... 202252292300301302303304312352402 ... UltimulUltimul
Rezultate 3.011 la 3.020 din 5770

Subiect: 2parale, afiliatii si marketingul afiliat

  1. #3011
    Avatarul lui Stefania Trandafir
    Stefania Trandafir este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    32
    Data înscrierii
    18th June 2012
    Posturi
    550
    Putere Rep
    32


    2 out of 2 members found this post helpful.

    Implicit

    Din punctul meu de vedere nu exista comparatii intre 2parale si Emag profitshare.
    Pana sa ajunga profitshare la nivelul 2Parale in materie de profesionalism, cinste si unelte de afiliere mai au de muncit. Din ce observ eu sunt multe intrebari ale afiliatilor la care nu au raspuns, nu exista un afiliat manager (o persoana dedicata) declarat(a) care sa interactioneze cu afiliatii...ce mai scapa aici pe forum este prin bunavointa lui Claudiu Farcas care este devotat pentru ceea ce face si este pasionat...am toata admiratia pentru el.
    Termenii si conditiile din Profitshare lasa loc la multe interpretari, lucru inadmisibil in afiliere...in felul acesta eu am ramas fara 900 de lei in contul meu de afiliat, bani care s-au topit sub niste explicatii, inacceptabile pentru mine, citez raspunsul Profitshare:''Sistemul de comisionare este construit in asa fel incat, atunci cand exista comisioane invalide sa le stearga complet din baza de date. Acestea nu pot fi considerate „Aprobate”, „In asteptare” sau „Anulate”, ci „Invalide”.
    In noua platforma Profitshare 2.0 modul de afisare al comisioanelor este diferit. Vor fi afisate toate comisioanele obtinute de afiliat, cat si statusul lor, valid sau invalid.''

    Hehehehe dragilor, dar de ce nu scrie despre chestia asta nicaieri in contractul cu voi, in termeni si conditii?
    NICAIERI, nici in contract nici in Termeni si conditii, NU EXISTA, expresia COMISION INVALID, dar 900 de lei au disparut pentru ca erau COMISIOANE INVALIDE! Frumos asa!

    2Parale nu sunt perfecti, dar isi dau silinta sa fie o colaborare transparenta si avantajoasa, fara omisiuni si loc de interpretari in contract sau in termeni si conditii.
    Ultima modificare făcută de Stefania Trandafir; 20th May 2013 la 17:25.

  2. #3012
    Avatarul lui Cartus
    Cartus este deconectat Junior SeoPedia
    Reputatie:
    0
    Data înscrierii
    17th May 2013
    Locaţie
    Bucuresti, Romania
    Posturi
    138
    Putere Rep
    0


    Implicit

    Si eu am patit-o si am acceptat fara regrete, lucrez mai mult prin adwords si sunt cuvinte care nu pot genera comisioane, gen "emag", care mi-au scapat la inceput. Toate comisioanele generate de astfel de cuvinte au disparut. E regula lor si trebuie sa o accepti. Pe de alta parte e si logic. La ei trebuie sa ajunga cine cauta ceva care nu are legatura cu emag. Daca cauti "monitoare" si ajungi la emag prin linkul meu e ok, daca cauti "monitoare emag" e clar ca omul vroia sa ajunga la emag pe site, deci nu contribui cu nimic in a influenta decizia lui de cumparare.

  3. #3013
    Avatarul lui Stefania Trandafir
    Stefania Trandafir este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    32
    Data înscrierii
    18th June 2012
    Posturi
    550
    Putere Rep
    32


    Implicit

    Citat Postat în original de Cartus Vezi Post
    E regula lor si trebuie sa o accepti.
    Poate mi-a scapat mie, unde este scrisa regula (la Profitshare) asta cu comisioane disparute, cum zici tu. Eu nu am gasit-o.

  4. #3014
    Avatarul lui Cartus
    Cartus este deconectat Junior SeoPedia
    Reputatie:
    0
    Data înscrierii
    17th May 2013
    Locaţie
    Bucuresti, Romania
    Posturi
    138
    Putere Rep
    0


    Implicit Re: 2parale, afiliatii si marketingul afiliat

    Banuiesc ca ti-au explicat de ce sunt asa, nu?

  5. #3015
    Avatarul lui tymbark
    tymbark este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    46
    Data înscrierii
    5th November 2010
    Locaţie
    Iasi
    Posturi
    1.355
    Putere Rep
    46


    Implicit

    Intrebare pt cei care lucreaza cu retele afiliate de pe .com ce trimit banii prin cec. Ce alte banci mai schimba cecuri in valuta, in afara de BCR? Momentan scot cecurile la BCR, dar m-ar interesa daca mai sunt si alte banci. Am inteles ca ar mai merge la Banca Transilvania. Ar putea sa-mi confirme careva?
    Signatura lipsa

  6. #3016
    Avatarul lui LensFlare
    LensFlare este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    39
    Data înscrierii
    25th November 2010
    Posturi
    1.114
    Putere Rep
    39


    1 out of 1 members found this post helpful.

    Implicit

    BRD, am folosit pentru Commission Junction.

  7. #3017
    Avatarul lui lovelife
    lovelife este deconectat Ambasador
    Reputatie:
    99
    Data înscrierii
    8th July 2006
    Locaţie
    Galati
    Vârstă
    47
    Posturi
    5.993
    Putere Rep
    99


    1 out of 1 members found this post helpful.

    Implicit

    La transilvania merge
    Dar preferabil sa suni la serviciul clienti si sa intrebi de firma respectiva, cred ca mai mult banca emitentului de CEC
    Nu ma pricep la SEO dar ma bag in seama

  8. #3018
    Avatarul lui Stefania Trandafir
    Stefania Trandafir este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    32
    Data înscrierii
    18th June 2012
    Posturi
    550
    Putere Rep
    32


    1 out of 1 members found this post helpful.

    Implicit

    Raiffeisen Bank pentru clickbank si aweber

  9. #3019
    Avatarul lui tymbark
    tymbark este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    46
    Data înscrierii
    5th November 2010
    Locaţie
    Iasi
    Posturi
    1.355
    Putere Rep
    46


    Implicit

    Multumesc pt raspunsuri. Voi incerca la Raiffeisen atunci, fiind vb tot de cec de la clickbank.

    @Stefania

    Tot cam dupa 6 sapt ajung banii? La BCR cam asa-i. Daca depun cec-ul pe 1 iunie, sa zicem, banii ajung cam dupa vreo 42 de zile, pe 10-12 iulie. Imi pare putin cam mare timpul de asteptare, si ma gandeam poate depinde de banca
    Signatura lipsa

  10. #3020
    Avatarul lui Stefania Trandafir
    Stefania Trandafir este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    32
    Data înscrierii
    18th June 2012
    Posturi
    550
    Putere Rep
    32


    Implicit

    La Raiffeisen bank intra in cont in maxim 20 de zile din momentul in care depui CEC-ul la banca. Atat dureaza verifiarea.

Informații subiect

Utilizatori care navighează în acest subiect

Momentan este/sunt 1 utilizator(i) care navighează în acest subiect. (0 membrii și 1 vizitatori)

Permisiuni postare

  • Nu puteţi posta subiecte noi.
  • Nu puteţi răspunde la subiecte
  • Nu puteţi adăuga ataşamente
  • Nu puteţi modifica posturile proprii
  •