Pagina 249 din 413 PrimulPrimul ... 149199239247248249250251259299349 ... UltimulUltimul
Rezultate 2.481 la 2.490 din 4130

Subiect: Afiliere Emag ProfitShare

avram este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    51
    Data înscrierii
    7th May 2011
    Posturi
    1.361
    Putere Rep
    51

Implicit

Marius Pahomi 16/08/2013 at 11:07 pm
    @NICK nu am dat niciodata afara pe nimeni din Profitshare pentru ca ne-ar fi semnalat vreo potentiala problema. Din contra, pentru a investiga sesizarile avem nevoie de datele afiliatului respectiv, detalii cat mai concrete despre comenzi, etc. Sesizarile malitioase ale unor anonimi “binevoitori” nu ajuta pe nimeni.
    Interesul nostru este sa existe cat mai multe comisioane aprobate afiliatilor deoarece remuneratia Profitshare este sub forma unui procent din valoarea comisioanelor castigate de voi.
    Legat de noii advertiseri, asa cum ziceam mai sus comisioanele afiliatilor sunt garantate. Afiliatii au contract cu Profitshare, nu cu advertiserii. De aceea, raspunderea legala pentru plata catre afiliati a comisioanelor apartine Profitshare. Asa ar trebui sa fie in orice retea de afiliere.
    Cei mentionati de tine percep advertiserilor plati in avans Advertiser - 2Parale Wiki care “vor fi utilizate pentru achitarea comisioanelor către afiliați, în cazul neplății la scadență de catre advertiser a unei facturi lunare.” Banii “pot fi de asemenea utilizați pentru reglarea plăților, în situația în care un advertiser dorește să încheie colaborarea cu platforma 2Parale.”
    Asadar, cum raman afiliatii neplatiti desi exista aceste plati in avans? Iar daca cineva doreste sa incheie colaborarea si opteaza sa regleze platile prin plata in avans se cheama ca e “tzeapar”?
    LAREDOUTE DA TEAPA , PAHOMI nu-i asculta ..ca te fac sa-i crezi .
    Suma folosită pentru alimentarea contului se returnează integral după 12 luni de colaborare fără incidente de plată, nefiind purtător de dobândă în această perioadă.
    ░▒▓█▄▀▄▀▄▀▄▀▄▀▄▀█▓▒░

LensFlare este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    33
    Data înscrierii
    25th November 2010
    Posturi
    1.114
    Putere Rep
    33

Implicit

Marius Pahomi 16/08/2013 at 11:34 pm
    Asta nu inseamna ca nu urmarim toate discutiile care au loc despre Profitshare. Alegem insa sa dialogam cu cei care-si asuma identitatea si care pot prezenta informatii concrete care sa ne ajute sa investigam potentiale probleme.
    Din moment ce bugul / problema a fost descrisa in amanunt si se poate verifica ce conteaza cine isi asuma descoperirea? Un exemplu clar este problema cu referrer-ul descrisa de avram mai sus, nu se inregistreaza click sau comision... situatie in care pierde si afiliatul si platforma.
    Ultima modificare făcută de LensFlare; 17th August 2013 la 10:04.

dotcom este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    16
    Data înscrierii
    17th March 2013
    Posturi
    147
    Putere Rep
    16

Implicit

Legat de "suprascrierea cookie" (prezenta de mai mult de un an).
    Marius Pahomi 16/08/2013 at 11:34 pm
    Daca citeai Termenii si conditiile eMAG din Profitshare se spunea clar ca nu se acorda comision daca ultimul click provine dintr-o campanie eMAG. Procentul de suprascrieri era oricum extrem de mic iar reactiile afiliatilor au fost negative. De aceea, incepand cu 15 august nu se mai suprascrie nimic iar valoarea comisioanelor acordate a crescut substantial la marea majoritate a categoriilor.
    Din pacate, in Termenii Generali nu e specificat asa ceva. Nici in cei eMAG
    7. COMISIOANE, BONUSURI SI PLATA AFILIATULUI
    7.1. Acordarea Comisioanelor
    7.1.2. Comisioanele sunt atribuite Afiliatului care a generat, prin intermediul Instrumentelor de promovare furnizate de către Platforma, ultima accesare a Vizitatorului (ultimul click) care a condus la inregistrarea unei Conversii în beneficiul unui anumit Advertiser.
    7.1.3. Comisioanele sunt atribuite doar Afiliatului care a generat Conversia, fiind netransmisibile între Conturile de Afiliat sau către alte persoane decât Afiliatul.
    Conform termenilor trebuia sa primim ceva si pentru cei care se inregistrau la newsletter
    2. DEFINITII SI TERMENI
    Conversia reprezintă acţiunea realizata online, prestabilita de catre Advertiser, întreprinsa de către Vizitatori în favoarea Advertiserului, în urma Promovării online realizata de către Afiliat prin intermediul Platformei.

Aceasta poate fi, fără a se limita la, comanda online de bunuri şi/sau servicii, cerere de ofertă, înscriere pentru participare la diverse evenimente/campanii de marketing, folosirea anumitor servicii, abonarea la newslettere.
    Tind sa cred ca persoana care comenteaza pe acel site nu e M Pahomi.
    Ultima modificare făcută de dotcom; 17th August 2013 la 10:27.

Reputatie:
    51
    Data înscrierii
    7th May 2011
    Posturi
    1.361
    Putere Rep
    51

Implicit

Daca citeai Termenii si conditiile eMAG din Profitshare
    exista asa ceva pentru fiecare campanie?
    ░▒▓█▄▀▄▀▄▀▄▀▄▀▄▀█▓▒░

Reputatie:
    51
    Data înscrierii
    7th May 2011
    Posturi
    1.361
    Putere Rep
    51

Implicit

The big, ugly affiliate marketing scam | VentureBeat

I was shocked when I saw that in the first week, affiliates drove about $200,000 of sales to the Kogan website.
    So I asked the Marketing Consultant to lower the commission we pay to the affiliate network to 5 percent. I wasn’t surprised a week later when he told me that we still did $200,000 of sales through them in a week
    I then asked him to lower the commission to 1 percent. Once again, the affiliates delivered $200,000 per week in sales. Whatever these affiliate sites were doing to drive sales to Kogan.com, it didn’t change as our commission to them was lowered by 90 percent.
    Upon further investigation, I noticed that many of the sites that were driving sales were ranking highly for Google search terms like “Kogan Voucher” and “Kogan Discount Code”. The funny thing was that we rarely have any publicly available discount codes active on our site all the traffic our affiliate network sent to us that had made a transaction, only 1.68 percent hadn’t been to our site before. This is more than 95 percent lower than our site average. Basically, of anyone coming to our site through an affiliate network, there was a 98 percent chance they had been to our site before.
    Read more at The big, ugly affiliate marketing scam | VentureBeat
    kogan=emag

Sorry, affiliate marketing actually isn’t a (big ugly) scam | VentureBeat
    ░▒▓█▄▀▄▀▄▀▄▀▄▀▄▀█▓▒░

Reputatie:
    51
    Data înscrierii
    7th May 2011
    Posturi
    1.361
    Putere Rep
    51

Implicit

EMag deschide un centru de dezvoltare software la Craiova. Ar putea urma si altele

Stirea pare frumoasa, dar pentru 7 angajati sa faci atata tam-tam
    ░▒▓█▄▀▄▀▄▀▄▀▄▀▄▀█▓▒░

tataraseni este deconectat Ambasador
    Reputatie:
    33
    Data înscrierii
    15th July 2005
    Locaţie
    Brasov
    Posturi
    1.482
    Putere Rep
    33

Implicit

Indexarea link-urilor Profitshare de catre Google face victime in randul afiliatilor: probabil nu sunt singurul caruia i s-au anulat comisioane pe motiv ca au fost generate via Google AdWords.

Eu n-am folosit in viata mea Google Adwords asa ca... avem o problema...

Update!!! S-a rezolvat rapid si cu multa eleganta!!!
    Ultima modificare făcută de tataraseni; 21st August 2013 la 18:58. Motiv: rezolvat problema

LensFlare este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    33
    Data înscrierii
    25th November 2010
    Posturi
    1.114
    Putere Rep
    33

Implicit

@tataraseni, i-ai contactat in legatura cu comisioanele de ai aflat de Adwords?

Mishu este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    21
    Data înscrierii
    28th March 2013
    Vârstă
    51
    Posturi
    1.269
    Putere Rep
    21

Implicit

Citat Postat în original de Tom Vezi Post
    Mishu, ce fumezi?

Daca nu ma lasa memoria, PS, 2parale & company, castiga bani pt ceea ce tu "produci". Acei bani sunt pt "platforma" si marketing.

Daca tu crezi ca "debuging" , design, cerinte, functionalitati, etc sunt treburile afiliatului, atunci e clar ca tuica e veche.

......
    Are rost sa-ti mai spun ca nu-mi place ca ma iei cu "ce fumezi"? Oricum, cred c-o sa ma las ...

Sunt de acord cu tine ca PS, 2parale & company, castiga bani pt ceea ce afiliatii "produc". Dar trebuie sa fii si tu de acord ca afiliatii nu ar produce acei bani fara PS, 2Parale & company. Pare sa fie o colaborare.

Intr-o colaborare trebuie sa existe interese comune pentru a fi un succes. Interesele comune ar fi in momentul de fata generarea cat mai multor comisioane. In cazul asta, daca suntem la aceeasi caruta, de ce sa traga unul in stanga si altul in dreapta?

Intr-o platforma care este la inceput, inca intr-o versiune beta, este clar ca pot aparea si disfunctionalitati. Nu-mi spune ca tu credeai ca totul va merge "ca uns".
    Sincer, si eu cred ca inca mai pot exista astfel de erori.

Eu nu vad afiliatii ca pe niste robotei copy-paste (fara vreo aluzie). Plus de-asta, cum se face ca tocmai un afiliat a descoperit poate cea mai mare eroare a platformei?

Deci afiliatii pot avea un rol activ. Pai atunci hai sa fie unul pozitiv! La asta m-am referit...

PS. Nu prea beau si nu stiu daca tuica este ca si vinul, cu atat mai valoroasa cu cat este mai veche. Oricum, n-as fuma-o!

In rest, numai bine!

Citat Postat în original de tataraseni Vezi Post
    Indexarea link-urilor Profitshare de catre Google face victime in randul afiliatilor: probabil nu sunt singurul caruia i s-au anulat comisioane pe motiv ca au fost generate via Google AdWords.

Eu n-am folosit in viata mea Google Adwords asa ca... avem o problema...

Update!!! S-a rezolvat rapid si cu multa eleganta!!!
    Nasoala treaba!
    Adica acum trebuie sa cautam in Google instrumentele care au au generat comenzile anulate si daca (mai) sunt cumva indexate sa cerem o reevaluare?
    Ultima modificare făcută de Mishu; 22nd August 2013 la 01:58.

tataraseni este deconectat Ambasador
    Reputatie:
    33
    Data înscrierii
    15th July 2005
    Locaţie
    Brasov
    Posturi
    1.482
    Putere Rep
    33

Implicit

Citat Postat în original de LensFlare Vezi Post
    @tataraseni, i-ai contactat in legatura cu comisioanele de ai aflat de Adwords?
    M-au contactat ei sa-mi spuna ca a fost anulat un comision generat prin Google Adwords dupa data de 15 august 2013

Informații subiect

Utilizatori care navighează în acest subiect

Momentan este/sunt 1 utilizator(i) care navighează în acest subiect. (0 membrii și 1 vizitatori)

Thread-uri Similare

1. voucher emag
    De prodan_13 în forumul Bar, lobby...
    Răspunsuri: 1
    Ultimul Post: 26th January 2010, 15:04
  2. SPAM: eMAG.ro (din nou!)
    De c_n_m în forumul E-mail SPAM
    Răspunsuri: 11
    Ultimul Post: 5th July 2007, 08:55
  3. eMag.ro
    De Diana în forumul E-mail SPAM
    Răspunsuri: 19