Pagina 415 din 577 PrimulPrimul ... 315365405413414415416417425465515 ... UltimulUltimul
Rezultate 4.141 la 4.150 din 5770

Subiect: 2parale, afiliatii si marketingul afiliat

  1. #4141
    Avatarul lui avram
    avram este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    57
    Data înscrierii
    7th May 2011
    Posturi
    1.361
    Putere Rep
    57


    Implicit

    Citat Postat în original de Serban Cristian Vezi Post
    la campanii, semneaza vlad la matar si ligo, acum nu stiu ce face mai exact acolo...
    da un email pe sapt. cu promotii , sa nu uitam ca exista si ei

    Ofera servicii externalizate de management in afiliere . un fel de M.Morariu

    le-a luat ceva sa repare eroarea
    ░▒▓█▄▀▄▀▄▀▄▀▄▀▄▀█▓▒░

  2. #4142
    Avatarul lui Serban Cristian
    Serban Cristian este deconectat Ambasador
    Reputatie:
    80
    Data înscrierii
    1st November 2007
    Locaţie
    Bucuresti
    Vârstă
    47
    Posturi
    4.328
    Putere Rep
    80


    Implicit

    apropo de Marius, pacat ca nu a vrut sa ne impartaseasca ce a descoperit, imi miroase ca a fost mai grav bugul decat am vazut noi ieri...

  3. #4143
    Avatarul lui RedHat
    RedHat este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    43
    Data înscrierii
    23rd September 2010
    Locaţie
    Iasi
    Posturi
    896
    Putere Rep
    43


    Implicit

    Nu stiu ce face 2parale, dar se face de cacao grav cu programul ala al lor prin care aduc toti teparii in sistem.
    Si nu ca ar avea cineva vreo problema cu asta daca ar face-o pe timpul si banii lor. 90% din cei care pleaca nu isi platesc facturile

  4. #4144
    Avatarul lui Tom
    Tom
    Tom este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    127
    Data înscrierii
    25th September 2010
    Locaţie
    Bucuresti
    Vârstă
    46
    Posturi
    3.169
    Putere Rep
    127


    0 out of 1 members found this post helpful.

    Implicit

    Citat Postat în original de RedHat Vezi Post
    Nu stiu ce face 2parale, dar se face de cacao grav cu programul ala al lor prin care aduc toti teparii in sistem.
    Si nu ca ar avea cineva vreo problema cu asta daca ar face-o pe timpul si banii lor. 90% din cei care pleaca nu isi platesc facturile
    Dar raman cu linkurile! Te-ai prins?
    Nu trimite PM cu intrebari, posteaza pe forum! Nu ofer sfaturi, audit sau raspunsuri pe PM.

  5. #4145
    Avatarul lui RedHat
    RedHat este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    43
    Data înscrierii
    23rd September 2010
    Locaţie
    Iasi
    Posturi
    896
    Putere Rep
    43


    1 out of 1 members found this post helpful.

    Implicit

    Care linkuri ca dupa ce sunt dati afara nu mai redirecteaza nimic catre magazinele lor.

  6. #4146
    Avatarul lui avram
    avram este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    57
    Data înscrierii
    7th May 2011
    Posturi
    1.361
    Putere Rep
    57


    Implicit

    Citat Postat în original de RedHat Vezi Post
    Nu stiu ce face 2parale, dar se face de cacao grav cu programul ala al lor prin care aduc toti teparii in sistem.
    Si nu ca ar avea cineva vreo problema cu asta daca ar face-o pe timpul si banii lor. 90% din cei care pleaca nu isi platesc facturile
    exista o garantie , trebuie executata . .. ca nu a trecut anul
    ░▒▓█▄▀▄▀▄▀▄▀▄▀▄▀█▓▒░

  7. #4147
    Avatarul lui Mihai_Is
    Mihai_Is este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    0
    Data înscrierii
    12th February 2013
    Locaţie
    Bucuresti
    Posturi
    525
    Putere Rep
    0


    1 out of 1 members found this post helpful.

    Implicit

    Cea mai mare problema ca afiliat referitor la 2Parale consider ca este fluctuatia advertiserilor. Degeaba vin 6 pe luna daca pleaca 8!
    Abia am terminat de inlocuit link-urile pe luna trecuta ca iar trebuie sa o iau de la inceput; dar ce te faci daca comanzi articole specifice unei campanii?
    Am observat ca in general pleaca magazinele mici, nepromovate.
    Poate ar trebuie facuta o selectie mai atenta inainte de a fi acceptat un advertiser sau cel putin putin sa i se prezinte in ce consta afilierea si strategii pentru a fi promovat.
    Cred ca multe magazine se inscriu, nu fac nimic pentru a atrage afiliatii, au asteptari mari de trafic si vanzari, iar apoi dupa o perioada isi fac calcul, vad ca nu e rentabil si pleaca!
    Iar tu ca afiliat ramai cu comisioane neplatite si multa munca pe urma lor!

  8. #4148
    Avatarul lui Tom
    Tom
    Tom este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    127
    Data înscrierii
    25th September 2010
    Locaţie
    Bucuresti
    Vârstă
    46
    Posturi
    3.169
    Putere Rep
    127


    Implicit

    Citat Postat în original de Mihai_Is Vezi Post
    Cea mai mare problema ca afiliat referitor la 2Parale consider ca este fluctuatia advertiserilor. Degeaba vin 6 pe luna daca pleaca 8!
    Abia am terminat de inlocuit link-urile pe luna trecuta ca iar trebuie sa o iau de la inceput; dar ce te faci daca comanzi articole specifice unei campanii?
    Am observat ca in general pleaca magazinele mici, nepromovate.
    Poate ar trebuie facuta o selectie mai atenta inainte de a fi acceptat un advertiser sau cel putin putin sa i se prezinte in ce consta afilierea si strategii pentru a fi promovat.
    Cred ca multe magazine se inscriu, nu fac nimic pentru a atrage afiliatii, au asteptari mari de trafic si vanzari, iar apoi dupa o perioada isi fac calcul, vad ca nu e rentabil si pleaca!
    Iar tu ca afiliat ramai cu comisioane neplatite si multa munca pe urma lor!
    Corect.

    Vin 6 pleaca 8, pe termen lung, numarul celor activi scade.

    Cei care vin o fac pentru marketing, sunt vremuri grele, orice resursa de trafic sau de vanzari este buna. Doar ca NU fac nimic, se astepta de la 2 parale sa faca munca pentru ei, iar 2 parale se ocupa de atragerea altor advertiseri si nu de cautarea de afiliati pentru cei noi. Cred ca daca intra in 2parale, 2parale se ocupa de tot. Dupa un timp realizeaza ca tot ei trebuie sa se ocupe efectiv de afiliere.

    Isi fac calcule gresite, se asteapta de la mult mai mult si ies. Ies pentru ca nu sunt promovati, ies pentru ca nu este ceea ce isi doreau, ies pentru costuri, ies pentru ca nu se pricep.

    Problema este lipsa de educatie (afaceri online, mai ales marketing) si de experienta in online. Lucru care nu se va schimba in urmatorii ani.

    @redhat. Tu le scoti (schimbi), dar nu toti. Repet, linkurile afiliatilor sunt cel mai ieftin seo, multi au inteles, sau incep sa inteleaga asta.
    Ultima modificare făcută de Tom; 3rd October 2013 la 12:43.
    Nu trimite PM cu intrebari, posteaza pe forum! Nu ofer sfaturi, audit sau raspunsuri pe PM.

  9. #4149
    Avatarul lui tetele
    tetele este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    40
    Data înscrierii
    27th May 2011
    Locaţie
    Bucuresti
    Posturi
    281
    Putere Rep
    40


    1 out of 1 members found this post helpful.

    Implicit

    Linkurile de afiliere duc in event.2parale.ro, de unde redirecteaza catre campanie sau catre o pagina de eroare in functie de statusul campaniei (activ/inactiv). Dupa incheierea campaniei, poti spune cel mult ca fac SEO pentru pagina de eroare din 2Parale. RedHat are dreptate.

  10. #4150
    Avatarul lui Mihai_Is
    Mihai_Is este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    0
    Data înscrierii
    12th February 2013
    Locaţie
    Bucuresti
    Posturi
    525
    Putere Rep
    0


    Implicit

    Ies pentru ca nu sunt promovati, ies pentru ca nu este ceea ce isi doreau, ies pentru costuri, ies pentru ca nu se pricep.
    "Ies pentru ca nu se pricep si nici nu vor sa se priceapa" sunt principalele motive, restul venind ca efect.
    Am vazut advertiseri noi, cu site-uri sub cele XX care deja erau in sistem pe categoria respectiva, fara sa ofere nimic si asteptand sa fie promovati. Logic ca nu va fi. De ce sa inlocuiesc link-urile pentru ceva mai slab? E clar ca acestia vor iesi din sistem cu prima ocazie.
    Dar exista numeroase cai pentru atragerea afiliatilor, mai bine si-ar face conturi pe forum si ar avea ce invata!

Informații subiect

Utilizatori care navighează în acest subiect

Momentan este/sunt 1 utilizator(i) care navighează în acest subiect. (0 membrii și 1 vizitatori)

Permisiuni postare

  • Nu puteţi posta subiecte noi.
  • Nu puteţi răspunde la subiecte
  • Nu puteţi adăuga ataşamente
  • Nu puteţi modifica posturile proprii
  •