Pagina 130 din 577 PrimulPrimul ... 3080120128129130131132140180230 ... UltimulUltimul
Rezultate 1.291 la 1.300 din 5770

Subiect: 2parale, afiliatii si marketingul afiliat

  1. #1291
    Avatarul lui tataraseni
    tataraseni este deconectat Ambasador
    Reputatie:
    40
    Data înscrierii
    15th July 2005
    Locaţie
    Brasov
    Posturi
    1.482
    Putere Rep
    40


    Implicit

    Serbane ideea e simpla: in campania de leaduri am folosit pentru vreo cateva ore ideea ta de pe DivaHair, dar probabil nu trebuie sa-ti povestesc ca esti la curent cu situatia.

    Cand am inteles cum sta treaba, am renuntat la a promova acel leading si am crezut ca respingerea acelor leaduri de catre Matar este o sanctiune suficienta pentru a ma invata minte. Se pare insa ca cei de la 2Parale n-au considerat acest lucru suficient si au aplicat a doua sanctiune: descalificarea din iChallenge pentru ca am folosit continut copiat pentru a genera leaduri.... Pam-Pam!

  2. #1292
    Avatarul lui Serban Cristian
    Serban Cristian este deconectat Ambasador
    Reputatie:
    80
    Data înscrierii
    1st November 2007
    Locaţie
    Bucuresti
    Vârstă
    47
    Posturi
    4.328
    Putere Rep
    80


    Implicit

    da, cu o diferenta nu era "ideea ta de pe Divahair" ci era "continutul exclusiv Divahair" generat pe foarte multi bani din buzunarul meu.

  3. #1293
    Avatarul lui tataraseni
    tataraseni este deconectat Ambasador
    Reputatie:
    40
    Data înscrierii
    15th July 2005
    Locaţie
    Brasov
    Posturi
    1.482
    Putere Rep
    40


    Implicit

    Asa-i Serban, nu te pot contrazice, dar faptul e consumat si in afara de leaduri respinse, descalificare mai e loc si pentru cateva injuraturi si din partea ta... daca crezi ca aceasta te ajuta cu ceva...

  4. #1294
    Avatarul lui -Rares-
    -Rares- este deconectat Ambasador
    Reputatie:
    50
    Data înscrierii
    14th May 2009
    Locaţie
    Bucuresti
    Vârstă
    38
    Posturi
    1.620
    Putere Rep
    50


    Implicit

    Descalificarea aia a venit in urma vreunei prevederi din regulament? Ca tot s-a discutat pe aici de regulamente, exista vreun regulament scris pt "ichallenge"?

  5. #1295
    Avatarul lui tataraseni
    tataraseni este deconectat Ambasador
    Reputatie:
    40
    Data înscrierii
    15th July 2005
    Locaţie
    Brasov
    Posturi
    1.482
    Putere Rep
    40


    Implicit

    A venit ca urmare a nerespectarii https://www.2parale.ro/home/terms adica am promovat advertiserii din 2Parale (pentru generarea de lead-uri) prin continut copiat, ca sa citez sursa.

  6. #1296
    Avatarul lui Serban Cristian
    Serban Cristian este deconectat Ambasador
    Reputatie:
    80
    Data înscrierii
    1st November 2007
    Locaţie
    Bucuresti
    Vârstă
    47
    Posturi
    4.328
    Putere Rep
    80


    Implicit

    nu am injurat pe nimeni, sincer, daca te incalzeste, regret ca ai iesit din cursa. am avut o multime de sesizari, majoritatea pentru "dibacii" care mi au copiat tot: forma grafica, copy-ul textelor, landing page, obosindu-se sa isi adauge linkul propriu. practic, (fostul) locul 2 din cursa cu asta s-a ocupat. Exemplu:

  7. #1297
    Avatarul lui tataraseni
    tataraseni este deconectat Ambasador
    Reputatie:
    40
    Data înscrierii
    15th July 2005
    Locaţie
    Brasov
    Posturi
    1.482
    Putere Rep
    40


    2 out of 2 members found this post helpful.

    Implicit

    Nu stiu ce-au facut altii, stiu doar ce-am facut eu si nu ma ascund dupa degete: daca DivaHair nu era o resursa veche de-a mea nu dadeam peste actiunea sustinuta din banii tai, nu ma ardeam in halul acesta.

    Mi se pare putin cam mult ceea ce-am primit dar trebuie sa ma impac cu ideea... dar mi-e putin teama sa merg mai departe acum cand descopeream si eu tainele marketingului afiliat. Cine stie ce gafa mai fac in necunostinta de cauza la capitolul vanzari si ma trezesc ca 2Parale decide sa nu mai faca plati pe motiv ca n-am cascat bine ochii si am folosit mai stiu eu ce tehnici de promovare.

    Stiu, e usor de spus ca singura garantie sunt eu dar... eul acesta a cam fost dat cu fundul zdravan de pamant... si nu pot nega faptul ca doar contactul cu solul...

  8. #1298
    Avatarul lui Serban Cristian
    Serban Cristian este deconectat Ambasador
    Reputatie:
    80
    Data înscrierii
    1st November 2007
    Locaţie
    Bucuresti
    Vârstă
    47
    Posturi
    4.328
    Putere Rep
    80


    Implicit

    articolul avea notita Acest concurs se desfasoara exclusiv pe Diva Hair si este initiat si promovat de afiliatul 2Parale cod 278 pentru iChallenge.
    ....
    ..
    well, move on, mai sunt alte competitii de castigat in viitor.

  9. #1299
    Avatarul lui tataraseni
    tataraseni este deconectat Ambasador
    Reputatie:
    40
    Data înscrierii
    15th July 2005
    Locaţie
    Brasov
    Posturi
    1.482
    Putere Rep
    40


    Implicit

    Nu stiu daca se te contrazic sau nu... cert e ca prima oara n-am ajuns sa citesc pana la capat, m-am oprit la Concursul se desfasoara in perioada 23 - 30 octombrie.

    Dupa sesizarea Matar am vazut ca scrie doar Acest concurs se desfasoara exclusiv pe Diva Hair, acum vad ca a fost completat...

    Ideea nu e competitia iChallenge, singura sansa o aveam la leaduri si-am declarat deschis aceasta, miza era motivatia data de acest iChallenge pentru face performanta:
    Pentru mine, miza cea mai mare raman comisioanele si posibilitatea de a trece in liga super-afiliatilor macar pe perioada iChallenge-ului.

    iPhone-ul ca premiu nu-mi face cu ochiul decat in competitia pe lead-uri si aceasta pentru ca-mi cunosc destul de bine resursele si stiu cand e cazul sa sprintez sau cand e cazul sa mentin doar un ritm constant.


    Dar acum cand increderea in sistem e pe muchie de cutit... nu prea stiu ce-i de facut...

  10. #1300
    Avatarul lui Stefania Trandafir
    Stefania Trandafir este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    32
    Data înscrierii
    18th June 2012
    Posturi
    550
    Putere Rep
    32


    Implicit

    ATENTIE: o noua capcana in care puteti fi atrasi :un super afiliat a facut o intelegere si ofera un cupon cu reducere de 20 de lei cu codul affXXX (in locul XXX sunt alte cifre) pentru comenzi mai mari decat 150 de lei in magazinul Zega .
    Asa ca, Doamne Fereste sa va intre un client din linkul vostru de afiliere si sa introduca codul CUPONULUI (care culmea functioneaza indiferent din ce link vine) ca ati incurcat-o...
    NORMAL era sa functioneze doar din linkul super afiliatului...da dee unde mai era distractia ?
    Se pare ca acest IC are si niscaiva capcane.
    Cu riscul de a ma repeta, cand se intampla astfel de lucruri ar trebui sa fie ori foarte bine facute, ori sa fim pusi in garda (simplu prin email), ori...sa avem optiunea de la inceput de a participa la aceste concursuri (ca data viitoare ma voi gandi de doua ori).
    Faceti un calcul simplu: la 150 lei costul unui produs, comisionul de 9% inseamna 13,5 lei cu reducerea de 20 de lei veti castiga -6,5 lei (adica sa veniti cu niste bani de acasa).

    Vorba lui Mircea Badea:"Traim in Romania si asta ne ocupa tot timpul"


Informații subiect

Utilizatori care navighează în acest subiect

Momentan este/sunt 1 utilizator(i) care navighează în acest subiect. (0 membrii și 1 vizitatori)

Permisiuni postare

  • Nu puteţi posta subiecte noi.
  • Nu puteţi răspunde la subiecte
  • Nu puteţi adăuga ataşamente
  • Nu puteţi modifica posturile proprii
  •