Pagina 12 din 577 PrimulPrimul ... 210111213142262112512 ... UltimulUltimul
Rezultate 111 la 120 din 5770

Subiect: 2parale, afiliatii si marketingul afiliat

Serban Cristian este deconectat Ambasador
    Reputatie:
    79
    Data înscrierii
    1st November 2007
    Locaţie
    Bucuresti
    Vârstă
    46
    Posturi
    4.328
    Putere Rep
    79

Implicit

Este relativ corect, la urma urmei pot sa imi aleg clientii. Asta e problema cea mare cu siteurile de micronisa, te trezesti muncind degeaba.

polooradea este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    24
    Data înscrierii
    4th February 2011
    Locaţie
    Oradea
    Vârstă
    33
    Posturi
    373
    Putere Rep
    24

Implicit

imi fac cont la 2parale si din prostie trec la siteuri (desi puteam lasa necompletat) unul care nu are mai mult de 20 unici pe zi. acuma imi trimit aia emailuri ca ce si cum, si sa le zic alte siteuri pe care doresc sa promovez eu produsele. una ignat imi trimite emailuri. apoi sa le mearga doba cu explicatiile lor cu tot, ca daca nu treceam nici un site ce faceau? mai exista altceva inafara de 2parale in romania?
    eu tot nu inteleg, ce ii doare pe ei ca ce siteuri am eu si cati vizitatori, daca oricum isi iau comisionul si stau cu burta la soare? vi s-a intamplat si voua faza asta?

Reputatie:
    79
    Data înscrierii
    1st November 2007
    Locaţie
    Bucuresti
    Vârstă
    46
    Posturi
    4.328
    Putere Rep
    79

Implicit

polooradea: cu atitudinea asta, poti sa iti cauti alte afaceri gen "fa bani pe net". Ceea ce tu nu intelegi este ca 2parale nu este un serviciu public, acceptarea ta acolo depinde de anumite criterii pe care tu nu le indeplinesti.

Si ca sa iti raspund totusi la obiect, multi coordonatori de campanii, verifica daca ai in portofoliu siteuri potrivite cu nisa lor, daca nu ai sau considera ca este o calitate indoielnica, te vor respinge. 2Parale are tot interesul sa "arate" ca are un pic de calitate in noianul de publisheri.

lovelife este deconectat Ambasador
    Reputatie:
    99
    Data înscrierii
    8th July 2006
    Locaţie
    Galati
    Vârstă
    47
    Posturi
    5.993
    Putere Rep
    99

Implicit

Este totusi normal, in afara de vizitatorii unici mai sunt si subiecte legate de calitatea site-urilor, eu unul nu as accepta sa fiu promovat pe orice site, si daca s-ar intampla sa ajunga produsele mele pe un site cu probleme morale, primul vinovat as vedea in 2parale.
    Ei privesc afacerea pe termen lung, nu doar profitul de azi si maine, nu stiu cat de rentabila este aceasta afacere, daca au depasit punctul in care veniturile depasesc cheltuielile, pentru ca investitiile sunt mari, asta privind din exterior, si orice greseala poate afecta vitorl afaceri.
    Nu ma pricep la SEO dar ma bag in seama

tiberiur este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    28
    Data înscrierii
    26th September 2010
    Locaţie
    Cluj
    Vârstă
    31
    Posturi
    455
    Putere Rep
    28

Implicit

Eu m.am inscris cu un domeniu nou-nout si nu am intampinat probleme. NU era niciun site pe domeniul (unul nisat ce.i drept) respectiv.
    .

RoManiac este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    46
    Data înscrierii
    31st March 2008
    Locaţie
    Bucuresti
    Posturi
    1.045
    Putere Rep
    46

Implicit

Citat Postat în original de lovelife Vezi Post
    , eu unul nu as accepta sa fiu promovat pe orice site, si daca s-ar intampla sa ajunga produsele mele pe un site cu probleme morale, primul vinovat as vedea in 2parale.
    Pai nu e chiar asa... In primul rand tu ca si advertiser ar trebui sa te interesezi pe unde esti promovat si daca iti convine . Ca pana la urma ce e imoral pentru tine poate fi perfect moral pentru 2parale sau orice alta entitate.

Alvy este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    26
    Data înscrierii
    13th September 2010
    Locaţie
    Cluj
    Posturi
    466
    Putere Rep
    26

Implicit

Salut,

De putin timp am inceput sa ma documentez despre 2 parale si inca nu mi-am lamurit un aspect.
    Daca un potential client vine in site-ul meu , da clik pe banner/ link, etc si intra in site-ul afiliat sunt urmatoarele cazuri:

1) cumpara produsul => iau comision
    2) iese din site => nu iau comision
    3) intra in site si navigheaza iar ulterior cumpara alt produs => in acest caz ce se intampla ??

Poate ma lamureste careva
    Ms

-Rares- este deconectat Ambasador
    Reputatie:
    50
    Data înscrierii
    14th May 2009
    Locaţie
    Bucuresti
    Vârstă
    38
    Posturi
    1.620
    Putere Rep
    50

Implicit

Iti primesti comision pentru vanzarea efectuata, indiferent care ar fi ea

Reputatie:
    79
    Data înscrierii
    1st November 2007
    Locaţie
    Bucuresti
    Vârstă
    46
    Posturi
    4.328
    Putere Rep
    79

Implicit

Mai exact, chiar daca iese din site si revine in termenul de valabilitatea al cookieului, chiar daca a venit a doua oara din google sau o reclama proprie a siteului, vei lua comision pentru vanzare.
    Pot interveni doar 2 factori, sa isi reinstaleze win sau revine din alt calculator, sau, mai rar sa se intample, a doua oare revine din reclama altui afiliat, atunci va lua acesta un eventual comision.

Sa stii ca sunt destul de multe cazurile cand userii revin dupa x zile pe site pentru a face o comanda, desigur, de cele mai multe ori si au pastrat in favorites magazinul, dar uneori pot sa revina accidentat, cum ziceam din google, sau alta reclama. Pentru mine durata cookieului are relevanta si incerc sa aleg siteurile ce imi ofera mai mult decat minimul de 30 de zile.

--- Later Edit --- (ca mi-a fost lene sa apas "Edit")

Nu stiu daca ati remarcat, dar a crescut abrupt numarul de vanzari lunare. Aprilie si mai erau undeva la 5000-5500 vanzari lunare, acum vad 8,826 in ultima luna. Care ar fi motivul, nu vad asa motiv de sezon.

strike03 este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    24
    Data înscrierii
    29th March 2011
    Locaţie
    Iasi
    Posturi
    130
    Putere Rep
    24

0 out of 2 members found this post helpful.

Implicit

super fain concursul...va urez bafta

Informații subiect

Utilizatori care navighează în acest subiect

Momentan este/sunt 1 utilizator(i) care navighează în acest subiect. (0 membrii și 1 vizitatori)

Permisiuni postare

• Nu puteţi posta subiecte noi.
  • Nu puteţi răspunde la subiecte
  • Nu puteţi adăuga ataşamente
  • Nu puteţi modifica posturile proprii
  •