Pagina 400 din 414 PrimulPrimul ... 300350390398399400401402410 ... UltimulUltimul
Rezultate 3.991 la 4.000 din 4134

Subiect: Afiliere Emag ProfitShare

  1. #3991
    Avatarul lui edy12006
    edy12006 este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    38
    Data înscrierii
    26th January 2009
    Locaţie
    Brasov
    Vârstă
    32
    Posturi
    3.260
    Putere Rep
    38


    Implicit

    Citat Postat în original de Mishu Vezi Post
    M-am uitat chiar acum peste comisioanele anulate si nici nu poate fi vorba! Am anulate cu precadere comisioane mici si foarte mici.
    Am verificat din aprilie pana acum, tot trafic targetat.

    In legatura cu clientii corporate am mai spus, poate ar trebui lamurit ce inseamna exact un client corporate, n-ar mai exista discutii de genul asta. Scuza-ma edy12006, nu cred ca orice firma e client corporate!
    Atunci, daca tu stii mai bine, lumineaza-ne si pe noi, nu ne tine in umbra.
    Într-o zi, riscând, poți să rămâi fericit pentru toată viața !
    Contează ce produci nu cine pretinzi a fi.

  2. #3992
    Avatarul lui Mishu
    Mishu este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    28
    Data înscrierii
    28th March 2013
    Vârstă
    55
    Posturi
    1.307
    Putere Rep
    28


    Implicit

    Nu stiu de ce folosesti pluralul cand vorbesti despre tine. In plus, sa stii, nu ma consider in masura de a lumina pe cineva...
    Probabil tu zici ca este vorba de interpretare. Si eu zic la fel!

    Citez din ToS eMag valabil la aceasta data:
    Nu se acorda comision pentru comenzile realizate de clienti pe care eMAG ii considera de tip "Corporate", cu discount sau beneficii suplimentare politicii comerciale standard.
    Mie mi se pare destul de clar, dar poate interpretez gresit...
    Ma luminezi tu?

  3. #3993
    Avatarul lui Dragos Bunea
    Dragos Bunea este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    48
    Data înscrierii
    4th January 2011
    Locaţie
    Tulcea
    Vârstă
    38
    Posturi
    1.036
    Putere Rep
    48


    Implicit

    Hello guys,
    Va e greu sa dati un mail la support profitshare? Trimiteti id-ul comisioanelor si veti afla daca sunt sau nu de la clienti corporate.
    Eu am o lista mare, foarte mare cu comisioane anulate pe baza acestui motiv, la inceput era extrem de frustrant dar cu timpul m-am obisnuit.
    Ah, si un client coporate e cel care primeste un discount suplimentar fata de ceilalti clienti si sunt destule firme care cumpara des de pe eMAG.
    Pe locul 2 la motive sunt creditele neacordate, comisionul se inregistreaza, dar daca banca refuza creditul, comisionul se anuleaza.
    "Blog de afiliat si calatorii: Dragos Bunea Blog"

  4. #3994
    Avatarul lui nrb220
    nrb220 este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    19
    Data înscrierii
    8th February 2014
    Posturi
    238
    Putere Rep
    19


    Implicit

    Intrebare (cam aiurea): cam pe ce data se efectueaza efectiv plata in ps? Stiu ca scrie intre 27 - 05, dar efectiv, cand se efectueaza?

    Multumesc
    Vand fani facebook. PM sau mail nrb220 @yahoo.com

  5. #3995
    Avatarul lui andreiionut
    andreiionut este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    20
    Data înscrierii
    31st January 2014
    Locaţie
    Bacau
    Vârstă
    44
    Posturi
    302
    Putere Rep
    20


    1 out of 1 members found this post helpful.

    Implicit

    La unele bănci chiar pe 05 iar la altele 06 sau 07 ale lunii - din experienta mea și a unor cunoscuți.

    Trimis de pe al meu SM-G901F folosind Tapatalk

  6. #3996
    Avatarul lui rRazvan
    rRazvan este deconectat Junior SeoPedia
    Reputatie:
    0
    Data înscrierii
    10th November 2013
    Locaţie
    Bucuresti
    Vârstă
    38
    Posturi
    13
    Putere Rep
    0


    Implicit

    Salutare! Stie cineva sa ma lamureasca in urmatoarea neintelegere? Dupa cum stiti la inceputul anului s-a modificat codul fiscal iar veniturile persoanelor fizice neautorizate(ca mine) care castiga bani din afiliere sunt incadrate la venituri din alte surse. In cazul celor care nu sunt angajati in alta parte dar care au venituri din asa ceva, la sfarsitul anului ar trebui sa primeasca o decizie de impunere pentru plata a 5,5% pentru pensie. Am intrebat mai multe persoane si contabili care spun ca eu oricum sunt in ilegalitate pentru ca veniturile din afiliere sunt recurente si asadar nu am voie sa activez in domeniu fara pfa. Stie cineva daca am voie sau nu sa am venituri din asa ceva? Anul asta am avut 5 luni in care am ridicat castigurile si de atunci am oprit efectuarea platii pana aflu daca sunt sau nu in legalitate. Desi profitshare declara veniturile mele si le impoziteaza , mai trebuie sa ma duc eu sa le declar?

  7. #3997
    Avatarul lui edy12006
    edy12006 este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    38
    Data înscrierii
    26th January 2009
    Locaţie
    Brasov
    Vârstă
    32
    Posturi
    3.260
    Putere Rep
    38


    Implicit

    ANAF zice multe, dar nu stie clar unde sa incadreze afilierea. Din cate am analizat eu si am discutat si cu ceva consultanti este ok sa derulezi pe persoana fizica activitatile astea, insa nu la un nivel prea mare incat sa atragi atentia. Sanatatea intradevar se plateste pe baza deciziei de impunere (pofitshare iti opreste la sursa 16% impozit pe venit si declara la ANAF suma pe care ai castigat-o in anul respectiv, dupa care ei vad cat inseamna 5.5% si platesti fondul de sanatate, insa din cate am inteles, nu mai mult de 5 x cat datoreaza la sanatate cineva care are minimul pe economie).

    Asadar, impozitul ti s-a oprit, ramane sa platesti sanatatea cand vine decizia, atata tot. Daca vrei totusi sa beneficiezi si de asigurare de sanatate te duci la inceput de an fiscal si platesti sanatatea pt un an intreg, iar la final (urmatorul an) vei primi decizie de impunere pt restul de plata.
    Într-o zi, riscând, poți să rămâi fericit pentru toată viața !
    Contează ce produci nu cine pretinzi a fi.

  8. #3998
    Avatarul lui gmc
    gmc
    gmc este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    20
    Data înscrierii
    4th December 2013
    Posturi
    148
    Putere Rep
    20


    Implicit

    Citat Postat în original de rRazvan Vezi Post
    Salutare! Stie cineva sa ma lamureasca in urmatoarea neintelegere? Dupa cum stiti la inceputul anului s-a modificat codul fiscal iar veniturile persoanelor fizice neautorizate(ca mine) care castiga bani din afiliere sunt incadrate la venituri din alte surse. In cazul celor care nu sunt angajati in alta parte dar care au venituri din asa ceva, la sfarsitul anului ar trebui sa primeasca o decizie de impunere pentru plata a 5,5% pentru pensie. Am intrebat mai multe persoane si contabili care spun ca eu oricum sunt in ilegalitate pentru ca veniturile din afiliere sunt recurente si asadar nu am voie sa activez in domeniu fara pfa. Stie cineva daca am voie sau nu sa am venituri din asa ceva? Anul asta am avut 5 luni in care am ridicat castigurile si de atunci am oprit efectuarea platii pana aflu daca sunt sau nu in legalitate. Desi profitshare declara veniturile mele si le impoziteaza , mai trebuie sa ma duc eu sa le declar?
    Daca intrebi in mai multe locatii anaf vei primi raspunsuri diferite, in functie de cum interpreteaza oficialii anaf legea. Ca persoana fizica, pe termen lung ai putea avea "batai de cap" pt ca daca pe 2016 platesti taxele corespunzator unei interpretari/impuneri, si candva prin 2019 cineva te cauta mai bine in istoric si i se pare ca trebuia sa platesti mai mult, vei primi o alta decizie cu datoria de plata + penalitati + amenda...

    Legea e facuta in favoarea anaf, nu in favoarea contribuabilului...

    Concluzia: mare atentie!!!
    Succesul este ca si sarcina. Toata lumea te felicita, dar nimeni nu stie de cate ori ai fost f....

  9. #3999
    Avatarul lui Marius Cristian
    Marius Cristian este deconectat Ambasador
    Reputatie:
    49
    Data înscrierii
    14th January 2007
    Locaţie
    Bucuresti, Romania
    Posturi
    1.519
    Putere Rep
    49


    Implicit

    Citat Postat în original de edy12006 Vezi Post
    Sanatatea intradevar se plateste pe baza deciziei de impunere (pofitshare iti opreste la sursa 16% impozit pe venit si declara la ANAF suma pe care ai castigat-o in anul respectiv, dupa care ei vad cat inseamna 5.5% si platesti fondul de sanatate, insa din cate am inteles, nu mai mult de 5 x cat datoreaza la sanatate cineva care are minimul pe economie).
    5 * salariul mediu pe economie

  10. #4000
    Avatarul lui edy12006
    edy12006 este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    38
    Data înscrierii
    26th January 2009
    Locaţie
    Brasov
    Vârstă
    32
    Posturi
    3.260
    Putere Rep
    38


    Implicit

    Mersi de corectare, retinusem eu gresit inseamna.
    Într-o zi, riscând, poți să rămâi fericit pentru toată viața !
    Contează ce produci nu cine pretinzi a fi.

Informații subiect

Utilizatori care navighează în acest subiect

Momentan este/sunt 1 utilizator(i) care navighează în acest subiect. (0 membrii și 1 vizitatori)

Thread-uri Similare

  1. voucher emag
    De prodan_13 în forumul Bar, lobby...
    Răspunsuri: 1
    Ultimul Post: 26th January 2010, 15:04
  2. SPAM: eMAG.ro (din nou!)
    De c_n_m în forumul E-mail SPAM
    Răspunsuri: 11
    Ultimul Post: 5th July 2007, 08:55
  3. eMag.ro
    De Diana în forumul E-mail SPAM
    Răspunsuri: 19
    Ultimul Post: 20th July 2006, 21:23
  4. Emag In Rep. Moldova?
    De alfie în forumul Bar, lobby...
    Răspunsuri: 4
    Ultimul Post: 17th April 2006, 14:50
  5. Emag In Dmoz
    De Iskander în forumul DMOZ
    Răspunsuri: 4
    Ultimul Post: 6th January 2006, 23:35

Permisiuni postare

  • Nu puteţi posta subiecte noi.
  • Nu puteţi răspunde la subiecte
  • Nu puteţi adăuga ataşamente
  • Nu puteţi modifica posturile proprii
  •