Citat Postat în original de mike07 Vezi Post
Scrie-le si intreaba-i de ce dureaza atat. Eu am comision pentru jucarii de cateva luni. Le-am scris si raspunsul a fost "pe masura". Comisionul nu a fost aprobat pentru ca sistemul lor nu a primit confirmarea ca, comanda respectiva a fost livrata si plata efectuata. Se pare ca nimeni nu ia comisioanele astea la mana sa vada ce e cu ele. Cel putin nu cele din Marketplace si cel putin nu o fac pana nu trimite afiliatul un mesaj. Asa ca poti sa mai astepti mult si bine.... indiferent ca sunt 4 lei sau sute de lei.
Eu cred totusi ca sunt implicate voucherele in aceste erori. Adica atunci cand se folosesc vouchere pentru efectuarea platii, sistemul nu le vede asa cum sunt vazute platile cash sau prin card. Ma refer strict la cele din Marketplace. Voucherele sunt emise de eMag si in acest caz ar trebui transferati niste bani de la eMag la partenerul marketplace. Eu cred ca atunci intervine problema tehnica. Dar asta ar trebui confirmata, sau nu, de eMag.
Sincer, mi-e jenă să le trimit un mail pentru 4 lei amărâți.