Pagina 1 din 2 12 UltimulUltimul
Rezultate 1 la 10 din 13

Subiect: comentarii pe bloguri

fanseo este deconectat Junior SeoPedia
    Reputatie:
    0
    Data înscrierii
    23rd August 2018
    Locaţie
    cluj
    Posturi
    84
    Putere Rep
    0

Implicit comentarii pe bloguri

Stiti cumva ceva firme care se ocupa de comentarii pe bloguri? M-ar interesa gen 100 de comentarii pe bloguri dar evident un serviciu care e testat si le si accepta comentariile. Am gasit aici un astfel de serviciu Comentarii pe bloguri - Terra SEO dar nu raspund la mail si nu au numar de telefon.

matrimo este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    16
    Data înscrierii
    26th January 2011
    Locaţie
    Bruxelles
    Vârstă
    39
    Posturi
    130
    Putere Rep
    16

Implicit

Oferta gasita de tine suna bine dar nu poate fi adevarata:

100 de comentarii la 72 lei

Adaugare: manuala
    Ancora: de tip nume
    Tip bloguri: dofollow & nofollow
    PR bloguri: >=2
    Comentarii/zi: 10
    Timp realizare: 10 zile
    Rata aprobare: 100%*
    Raport final: DA(Model)
    Bloguri diferite: DA
    Bloguri cu domeniu propriu: DA

Chiar si asa, daca ar fi adevarat, daca Mister Google va gasi 100 de linkuri dofollow aparute ca prin minune in 10 zile, in opinia mea, siteul tau risca sa fie penalizat. Daca cele 100 de comentarii apar intr-o perioada de 4-6 luni, riscul scade, dar nu dispare. Oricum pentru numai 72 de lei, ma indoiesc cineva este dispus sa scrie si sa adauge manual 100 de comentarii diferite si pertinente.

Ethos este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    6
    Data înscrierii
    14th June 2016
    Locaţie
    Bistrita-Nasaud
    Posturi
    37
    Putere Rep
    6

1 out of 1 members found this post helpful.

Implicit

Dacă scrie "Blogurile au un PR intre 2 si 5", probabil oferta e de pe vremea lui Pazvante.

vertedi este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    16
    Data înscrierii
    3rd January 2011
    Locaţie
    Alba Iulia
    Vârstă
    55
    Posturi
    313
    Putere Rep
    16

Implicit

Sigur sunt anunțuri vechi! Ar fi și la mine necesar un astfel de serviciu. Pierzi o grămadă de timp cu comentariile.
    Incerc sa revin pe Romania, cu asta UX Web Design si unul pe care mai scriu cate ceva SEO

Ethos este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    6
    Data înscrierii
    14th June 2016
    Locaţie
    Bistrita-Nasaud
    Posturi
    37
    Putere Rep
    6

Implicit

Pierzi o grămadă de timp, plus că unii, ca de exemplu eu, nici măcar nu le acceptă, sau le editează linkul! Dar acum pe bune, la ce vă ajută linkurile nofollow din comentarii?

BlackSEO este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    2
    Data înscrierii
    18th September 2018
    Posturi
    56
    Putere Rep
    2

Implicit

Citat Postat în original de Ethos Vezi Post
    Pierzi o grămadă de timp, plus că unii, ca de exemplu eu, nici măcar nu le acceptă, sau le editează linkul! Dar acum pe bune, la ce vă ajută linkurile nofollow din comentarii?
    Din contra, nu e nici o pierdere de timp. Comentariile cu link nofollow pe bloguri relevante te ajuta si acum mult

Cristi Adam este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    3
    Data înscrierii
    26th February 2018
    Locaţie
    Targoviste
    Posturi
    69
    Putere Rep
    3

Implicit

Citat Postat în original de Ethos Vezi Post
    Daca a fost facut cum trebuie comentariul ajuta chiar daca are nofollow. Defapt orice link ajuta, orice mentiune, chiar daca e blank URL, neclicabil. E un nou domeniu care indreapta catre mine. Cat despre pierdere de timp, da cam este, stau sa scriu 20 de comentarii relevante din care poate doar unul este aprobat cu link sub nume, iar la o mare parte din restul adminul sterge linkul. De asta prefer sa folosesc pentru comentarii site-uri care folosesc plugin de coment prin facebook, google, disqus sau orice alta retea unde imi pot face pagina de profil cu link catre site-ul meu.

Benko Zoltan este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    13
    Data înscrierii
    18th March 2013
    Vârstă
    46
    Posturi
    352
    Putere Rep
    13

Implicit

Citat Postat în original de Cristi Adam Vezi Post
    De asta prefer sa folosesc pentru comentarii site-uri care folosesc plugin de coment prin facebook, google, disqus sau orice alta retea unde imi pot face pagina de profil cu link catre site-ul meu.
    Interesanta metoda. In acest caz nu ai doar un singur link catre siteul tau?

Cristi Adam este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    3
    Data înscrierii
    26th February 2018
    Locaţie
    Targoviste
    Posturi
    69
    Putere Rep
    3

2 out of 2 members found this post helpful.

Implicit

Citat Postat în original de Benko Zoltan Vezi Post
    Interesanta metoda. In acest caz nu ai doar un singur link catre siteul tau?
    Beko, nu inteleg pe deplin intrebarea dar am sa incerc sa explic cateva beneficii pe care le-am vazut ca le ai daca folosesti comenturi cu profilul sau pagina de fb. Tu ai un site auto pe care ai postat un articol despre problemele pe care le are un ford mondeo de ex, iar eu(profesie mecanic auto sa zicem) vin si postez un comentariu prin fb care aduce imbunatari articolului tau.

Eu automat am un backlink de la domeniu tau catre profilul meu de fb, (pagina de fb va creste in autoritate), orice like sau raspuns primit la comentul meu de pe site-ul tau va fi iar un backlink doar ca va fi un backlink de pe profilul de fb acelui care a dat like sau a comentat, bineinteles in toata informatia asta apare si domeniul tau. Adica pe pagina de profil fb a lui Gheorghe Vasile apare ca a dat like sau a raspuns la comentariul meu postat pe site-ul tau in sectiunea jurnal activitati, asta iar e un backlink, o mentiune care indreapta catre mine si tine. Iar acum pt o perioada de timp cand utilizatorul Gheorghe Vasile va da like, coment, share la orice pe fb sau in alta parte, spiderii ii vor accesa pagina lui Gheorghe sa citeasca mai multe informatii unde va gasii si informatia in care el a dat like la comentul meu postat pe site-ul tau.

Fiecare actiune de genul facuta de acest Gheorghe este in sinea ei un nod de informatii care le ofera detalii spiderilor despre insusi persoana in sine Gheorghe Vasile. Asa formezi panza de informatii(web) pentru spideri care au o sursa mama, un bot AI care pe zi ce trece se dezolvata si invata cat mai multe despre persoanele noastre si despre ceea ce suntem. In acelasi fel invata si despre ceea ce este site-ul tau sau cu ce te ocupi tu, in cazul de fata invata ca eu care am comentat sunt un mecanic auto iar site-ul tau este un site pe nisa auto iar Gheorghe este doar un simplu utilizator care vrea sa stie ce probleme are ford mondeo, probabil vrea sa isi cumpere sau are deja una.

Acum asta e cam in mare ce se intampla, tehnic, pentru ca seo(search engine optimization) este defapt mai mult de atat. Pe acesti AI ii intereseaza defapt calitatea la ceea ce spui tu si conteaza foarte mult pentru serp daca eu prin comentul meu de pe site-ul tau l-am facut pe Gheorghe sa dea click pe numele meu sa ajunga la pagina mea. Practic asta defapt ar trebui sa te intereseze si pe tine in pricipal mai mult decat faptul sa pui un coment de dragul de a avea un backlink.

Tu cand postezi un coment trebuie sa il faci de asa natura incat sa il faci Gheorghe sa te caute ca sa-i rezolvi problema. Facand un astfel de coment pe site-ul tau, o mare parte din utilizatorii care iti citesc articolul or sa dea click pe numele meu sa vada despre fb-ul meu iar o parte dintre acestia or sa ajunga si pe site-ul meu( actiune foarte importanta pt spideri). Asa castigi increderea, omul citeste vede ca stii si apeleaza la tine. Din punctul meu de vedere cam asta inseamna seo. Daca raspunsul meu a fost paralel la intrebare, te rog sa fii un pic mai detaliat.

Benko Zoltan este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    13
    Data înscrierii
    18th March 2013
    Vârstă
    46
    Posturi
    352
    Putere Rep
    13

Implicit

Imi cer scuze daca nu am fost suficient de clar.

Cand pui comentarii la postarile cu plugin fb sau google, toate comentariile duc la profil ceea ce iti da o autoritate pentru pagina respectiva. Nu primesti link direct de pe fiecare site, aduni linkurile catre un profil de pe care ai link. Ai descris aceasta metoda foarte bine, este super si cred ca multi pot invata din aceasta descirere.

Cand pui comentarii la postarile unde iti permite sa iti pui link pe user, primesti un link de pe un IP nou de fiecare data cand postezi pe un alt blog. Este o abordare diferita care merge pe cantitatea linkurilor adunate de pe diverse siteuri. Daca nu este facuta bine aceasta metoda poate parea spam, mai ales daca cel care face nu aduce nimic nou blogurilor unde comenteaza.

Pagina 1 din 2 12 UltimulUltimul

Informații subiect

Utilizatori care navighează în acest subiect

Momentan este/sunt 1 utilizator(i) care navighează în acest subiect. (0 membrii și 1 vizitatori)

Thread-uri Similare

1. Comentarii bloguri
    De razva în forumul Continut web
    Răspunsuri: 0
    Ultimul Post: 15th July 2013, 19:47
  2. Comentarii pe bloguri
    De Havrince Daniel în forumul Servicii web / Jobs
    Răspunsuri: 0
    Ultimul Post: 13th October 2012, 15:50
  3. Comentarii in bloguri
    De dorin.georgescu în forumul Google
    Răspunsuri: 17