Pagina 2 din 2 PrimulPrimul 12
Rezultate 11 la 13 din 13

Subiect: comentarii pe bloguri

Cristi Adam este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    3
    Data înscrierii
    26th February 2018
    Locaţie
    Targoviste
    Posturi
    71
    Putere Rep
    3

2 out of 2 members found this post helpful.

Implicit

Citat Postat în original de Benko Zoltan Vezi Post
    Imi cer scuze daca nu am fost suficient de clar.

Cand pui comentarii la postarile unde iti permite sa iti pui link pe user, primesti un link de pe un IP nou de fiecare data cand postezi pe un alt blog. Este o abordare diferita care merge pe cantitatea linkurilor adunate de pe diverse siteuri. Daca nu este facuta bine aceasta metoda poate parea spam, mai ales daca cel care face nu aduce nimic nou blogurilor unde comenteaza.
    La postarile unde iti permite sa pui link de user foloseste tot o pagina de fb, twiter google, youtube, forum, etc. Asa ai sanse mai mari ca acel coment sa fie aprobat decat daca ai pune link direct catre site-ul tau. Nu folosii link in comentariu dar poti enunta un nume de produs, serviciu sau orice alt cuvant cheie pt care vrei sa rankezi. Facand asta o parte din cititori comentului tau va cauta produsul respectiv in Google si automat Google iti va da tie autoritate pe acel cuvant pentru ca ai vorbit despre el, stii despre el.

Daca spun ceva de genul in coment: "frate, ford mondeo nu e cine stie ce masina, parerea mea" eu automat capat autoritate pe cuvintele cheie de genul" ford mondeo pareri", "masina ford mondeo" si absolut toate combinatiile de cuvinte care se gasesc in comentul meu. Primesti autoritatea asta doar daca in site-ul tau ai un articol optimizat pt ce aceste cuvinte cheie.

Cat despre cantitate conteaza si ea la fel de mult ca si calitatea. Una este sa am un coment pe un singur articol despre ford mondeo si alta este sa am 20 de comenturi de calitate pe 20 de articole de la diferite site-uri despre aceasta masina. Cu cat comentez pe mai multe articole cu atat or sa fie mai multi cititori ca Gheorghe Vasile care dau click pe numele meu ca sa afle mai multe despre mine si serviciile mele, exact oamenii de care am nevoie pe site-ul meu.

koobie este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    9
    Data înscrierii
    24th October 2014
    Vârstă
    23
    Posturi
    140
    Putere Rep
    9

Implicit

Eu ma ocup de comentarii pe bloguri daca mai ai nevoie. In functie de site-ul pe care vrei sa il promovezi pot sa iti fac o oferta, dar conteaza si numarul de comentarii dorite.

cristi_s este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    7
    Data înscrierii
    23rd March 2016
    Locaţie
    Bucuresti, Romania
    Posturi
    55
    Putere Rep
    7

Implicit

comentariile pe bloguri sunt bune daca topicul paginii pe care comentezi este identic cu cel al siteului tau. daca ai un site despre psihologie si postezi comentarii pe siteuri ale unor psihologi cu trafic mare, e ok. daca daca pui comentarii pe siteuri despre mecanica auto...

Pagina 2 din 2 PrimulPrimul 12

Informații subiect

Utilizatori care navighează în acest subiect

Momentan este/sunt 1 utilizator(i) care navighează în acest subiect. (0 membrii și 1 vizitatori)

Thread-uri Similare

1. Comentarii bloguri
    De razva în forumul Continut web
    Răspunsuri: 0
    Ultimul Post: 15th July 2013, 19:47
  2. Comentarii pe bloguri
    De Havrince Daniel în forumul Servicii web / Jobs
    Răspunsuri: 0
    Ultimul Post: 13th October 2012, 15:50
  3. Comentarii in bloguri
    De dorin.georgescu în forumul Google
    Răspunsuri: 17