Pagina 7 din 7 PrimulPrimul ... 567
Rezultate 61 la 63 din 63

Subiect: Carzz vs Autovit - studiu de caz

  1. #61
    Avatarul lui I. Laurentiu
    I. Laurentiu este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    30
    Data înscrierii
    28th April 2011
    Locaţie
    Bucuresti
    Vârstă
    32
    Posturi
    692
    Putere Rep
    30


    Implicit

    Citat Postat în original de Tom Vezi Post
    @laur, nu cred ca boost-ul de la google inseamna locul 1 peste site-uri puternice. Orice site ajunge 1 pt ca ? boost? Ai si alte exemple? AI afiliere pe it, de ce nu esti peste emag, pentru ca boost? Altceva conteaza si inca nu realizez ce.
    Nu ajungi #1 doar ca esti nou, categoric. Dar sunt niste factori care, cumulat, probabil ca duc intr-acolo:

    -site nou;
    -promovare agresiva;
    -link-uri de calitate foarte buna - aici am si oarece indoieli, pentru ca daca ma uit pe ip-urile din care vin aceste link-uri, doar 50% sunt unice, deci nu e spam?!
    -multe cautari pe brand intr-un timp foarte scurt(nu cred ca autovit a avut atatea cautari in doar 6 luni de dupa lansare);
    -posibil si un onpage bun, desi onpage-ul iti da un plus pe longtails, aici discutam despre 2-3 expresii cu o concurenta foarte mare si un volum de trafic ridicat;

    Hai sa alcatuim mai degraba o lista de potentiale plusuri, asa cum le vede fiecare, ca mai apoi sa vedem ce ne scapa.

    PS: Nu mi se pare imposibil sa fii peste Emag sau alt magazin mare pe o micronisa - Doar ca, in cazul de fata, nu prea discutam despre o nisa oarecare...
    Vand pachet de advertoriale pe site-uri autoritare -> vezi oferta
    Ai nevoie de un site profi pentru afacerea ta? Contacteaza-ma!

  2. #62
    Avatarul lui fanseo
    fanseo este deconectat Junior SeoPedia
    Reputatie:
    0
    Data înscrierii
    23rd August 2018
    Locaţie
    cluj
    Posturi
    87
    Putere Rep
    0


    Implicit

    studiu nu e suficient sa il faci la o prima vedere. Chiar daca autovit are mai multe link-uri nu inseamna ca sunt si calitative. Mai apoi conteaza si internal links. Mai apoi conteaza si meta title: daca vizitatorul e atras de titlul lui carzz si il va accesa mai mult , pe acesta il va ridica in cautari.

  3. #63
    Avatarul lui tiroid
    tiroid este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    20
    Data înscrierii
    6th September 2013
    Vârstă
    37
    Posturi
    107
    Putere Rep
    20


    1 out of 1 members found this post helpful.

    Implicit

    E un topic de anul trecut, dar eram abonat la el si mi-a facut placere sa vad ce s-a intamplat aproximativ 1 an mai tarziu.

    Autovit.ro este pozitia 1 pe principalele cuvinte cheie: "anunturi auto", "masini second hand", "masini de vanzare". Probabil la acel moment si-a spus cuvantul volumul foarte mare de fresh links obtinut de Carzz din reteaua proprie a antenei + promovarea agresiva pe TV a brandului ce a adus un volum si interes mare de cautari a brandului in Google. Cel mai probabil Google a vazut hype-ul la acel moment motiv pentru care Carzz a obtinut prima pozitie pe termen scurt-mediu, insa pe termen lung veteranul Autovit a invins.

Pagina 7 din 7 PrimulPrimul ... 567

Informații subiect

Utilizatori care navighează în acest subiect

Momentan este/sunt 1 utilizator(i) care navighează în acest subiect. (0 membrii și 1 vizitatori)

Thread-uri Similare

  1. Autovit Asigurari a fost suspendat
    De Clax în forumul Bar, lobby...
    Răspunsuri: 5
    Ultimul Post: 23rd July 2013, 23:09
  2. Super Oferta Domenii .EU - PM cu oferte ex AUTOVIT.EU
    De sergiuliano în forumul Domenii
    Răspunsuri: 33
    Ultimul Post: 17th December 2010, 14:51
  3. Răspunsuri: 32
    Ultimul Post: 26th March 2010, 21:38
  4. un mic studiu de caz
    De ciprian2006 în forumul Discutii generale privind optimizarea si motoarele de cautare
    Răspunsuri: 2
    Ultimul Post: 18th September 2008, 15:52

Permisiuni postare

  • Nu puteţi posta subiecte noi.
  • Nu puteţi răspunde la subiecte
  • Nu puteţi adăuga ataşamente
  • Nu puteţi modifica posturile proprii
  •