Pagina 2 din 3 PrimulPrimul 123 UltimulUltimul
Rezultate 11 la 20 din 30

Subiect: Cat Poti Castiga Cu Un Site?

  1. #11
    Avatarul lui ciocan
    ciocan este deconectat Junior SeoPedia
    Reputatie:
    0
    Data înscrierii
    22nd March 2006
    Locaţie
    Bucuresti
    Vârstă
    46
    Posturi
    16
    Putere Rep
    0


    Implicit

    Citat Postat în original de w00x @ Apr 18 2006, 02:19 PM) [post=13616
    Quoted post[/post]</div><div class='quotemain'>
    Eu am gasit pe net de unde pot cumpara 1.000.000 de aparitii cu 50 &#036; si daca as fi sa dau aceste afisari la neogen as castiga 500 euro. Se poate face acest lucru?
    dai banii de pomana, traficul ala este tzeapa. ti se invarte counterul dar degeaba. probabil ca folosesc console ascunse de pe situri xxx. nu ai referer la trafic si nici nu iti explica de unde vine, deci clar este magarie.
    am testat pe 1000 vizitatori din aia cu &#036;5 si ]
    Eu am gasit pe net de unde pot cumpara 1.000.000 de aparitii cu 50 &#036; si daca as fi sa dau aceste afisari la neogen as castiga 500 euro. Se poate face acest lucru?
    [/QUOTE]

    dai banii de pomana, traficul ala este tzeapa. ti se invarte counterul dar degeaba. probabil ca folosesc console ascunse de pe situri xxx. nu ai referer la trafic si nici nu iti explica de unde vine, deci clar este magarie.
    am testat pe 1000 vizitatori din aia cu &#036;5 si s-a vazut ca e blind traffic.

  2. #12
    Avatarul lui Marius Ciocan
    Marius Ciocan este deconectat Ambasador
    Reputatie:
    36
    Data înscrierii
    6th September 2005
    Locaţie
    Melbourne
    Vârstă
    48
    Posturi
    408
    Putere Rep
    36


    Implicit

    Citat Postat în original de w00x &#064; Apr 18 2006, 02&#58;19 PM) [post=13616
    Quoted post[/post]</div><div class='quotemain'>
    Eu am gasit pe net de unde pot cumpara 1.000.000 de aparitii cu 50 &#036; si daca as fi sa dau aceste afisari la neogen as castiga 500 euro. Se poate face acest lucru?
    Da. Si asa ai descoperit metoda magica de a face bani pe net. Este unica formula ce-ti permite sa faci dintr-o mie de dolari zece mii. Felicitari.

    Pastreaza acesata reteta secreta si nu o mai spune la nimeni. Este putin probabil ca si altii sa se gandeasca la ce te-ai gandit si tu si astfel vei fi deapururi vesnicul detinator al unicei solutii de a face din 5]
    Eu am gasit pe net de unde pot cumpara 1.000.000 de aparitii cu 50 &#036; si daca as fi sa dau aceste afisari la neogen as castiga 500 euro. Se poate face acest lucru?
    [/QUOTE]

    Da. Si asa ai descoperit metoda magica de a face bani pe net. Este unica formula ce-ti permite sa faci dintr-o mie de dolari zece mii. Felicitari.

    Pastreaza acesata reteta secreta si nu o mai spune la nimeni. Este putin probabil ca si altii sa se gandeasca la ce te-ai gandit si tu si astfel vei fi deapururi vesnicul detinator al unicei solutii de a face din 50&#036;, 500 euro.


    :ph34r:
    Interesat in linkuri quality din siteuri in engleza cat si in acces in PBN.uri non publice. Please PM.

  3. #13
    Avatarul lui Toto
    Toto este deconectat Ambasador
    Reputatie:
    44
    Data înscrierii
    14th June 2005
    Locaţie
    Bucuresti
    Posturi
    1.905
    Putere Rep
    44


    Implicit

    Intrebarea fiind "Cat Poti Castiga Cu Un Site?", simt nevoia sa iti raspund cu o alta intrebare...

    1 - Ce inseamna "un site" ? Un site de marimea softpedia e una si un site de marimea "gica.ro" e alta...

    Parerea mea e ca e prea general termenul de "site" ... Acest cuvant a ajuns sa insemne siteul de genul gica.ro... Un monstru gen softpedia e mai mult decat un site... Si da, cred ca softpedia castiga o cifra de ordinul miilor de &#036; din reclame, mare parte din bani venind de la Google... Stie careva o cifra oficiala ?

    Oricum, metodele astea "ingenioase" nu merg... Sau in cel mai bun caz iti merge o luna dupa care... se infunda...

    Ca o parere personala, nu poti face bani seriosi decat dintr-o treaba serioasa, muncita, etc ...

  4. #14
    Avatarul lui lbordea
    lbordea este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    34
    Data înscrierii
    24th November 2005
    Locaţie
    Bucuresti
    Vârstă
    44
    Posturi
    118
    Putere Rep
    34


    Implicit

    Ca o parere personala, nu poti face bani seriosi decat dintr-o treaba serioasa, muncita, etc ...
    Bine spus - s-au trezit multi "pustani" cu idei de "hai sa facem bani pe net usor si repede" dar de muncit, putini incearca - banii trebuie sa vina ca o motivatie in plus pentru munca depusa si ca o recompensare deasemenea, nu drept cadou&#33;

    Daca ai idei bune si muncesti sa ti le pui in aplicare, bineinteles ca vor veni si satisfactiile financiare - dar astea trebuie puse mai deoparte intai - "parerea mea proprie si personala".
    Tot ce va doriti, sa fie al vostru!
    Revista presei - Stiri zilnice - Stiri vedete

  5. #15
    Avatarul lui tataraseni
    tataraseni este deconectat Ambasador
    Reputatie:
    40
    Data înscrierii
    15th July 2005
    Locaţie
    Brasov
    Posturi
    1.482
    Putere Rep
    40


    Implicit

    Sunt total de acord cu @toto una este softpedia si alta este un site care are un vizitator la 2-3 zile.

    Dar trebuie sa mai adaug ca site-urile numite "de nisa" sau cele specializate pe un anumit domeniu au sansa de a atrage un buget de publicitate mai mult decat satisfacator.
    Daca este sa dau exemple acestea ar fi cinemagia.ro, culinar.ro, etc.

  6. #16
    Avatarul lui Dan.Rades
    Dan.Rades este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    34
    Data înscrierii
    3rd March 2006
    Locaţie
    Bucuresti
    Vârstă
    41
    Posturi
    275
    Putere Rep
    34


    Implicit

    Parerea mea e ca e prea general termenul de "site" ... Acest cuvant a ajuns sa insemne siteul de genul gica.ro... Un monstru gen softpedia e mai mult decat un site... Si da, cred ca softpedia castiga o cifra de ordinul miilor de &#036; din reclame, mare parte din bani venind de la Google... Stie careva o cifra oficiala ?
    Conform datelor de pe siteul ministerului de finante, SoftNews Net SRL(softpedia) are:
    Cifra de afaceri 3.500.086.000
    Venituri totale 3.516.923.000
    Cheltuieli totale 2.177.695.000
    Profitul brut al exercitiului 1.339.228.000
    Pierderea bruta a exercitiului -
    Profitul net al exercitiului 1.286.475.000
    Deci cam 8100EURO lunar. Acuma, sincer sa fiu, la dimensiunea softpediei mi se pare putin, sau oricum mult mai putin decat ar putea un astfel de site sa genereze. Pe de alta parte, cred ca depinde mult si de modul in care isi fac contabilitatea, nu stiu daca aceasta cifra reflecta cu adevarat incasarile lor din publicitate.

  7. #17
    Avatarul lui tataraseni
    tataraseni este deconectat Ambasador
    Reputatie:
    40
    Data înscrierii
    15th July 2005
    Locaţie
    Brasov
    Posturi
    1.482
    Putere Rep
    40


    Implicit

    Eu cred ca reflecta corect publicitatea de pe softpedia &#33;

  8. #18
    Avatarul lui w00x
    w00x este deconectat Junior SeoPedia
    Reputatie:
    0
    Data înscrierii
    17th April 2006
    Posturi
    10
    Putere Rep
    0


    Implicit

    Citat Postat în original de lbordea &#064; Apr 19 2006, 09&#58;24 AM) [post=13637
    Quoted post[/post]</div><div class='quotemain'>
    Bine spus - s-au trezit multi "pustani" cu idei de "hai sa facem bani pe net usor si repede" dar de muncit, putini incearca - banii trebuie sa vina ca o motivatie in plus pentru munca depusa si ca o recompensare deasemenea, nu drept cadou&#33;

    Daca ai idei bune si muncesti sa ti le pui in aplicare, bineinteles ca vor veni si satisfactiile financiare - dar astea trebuie puse mai deoparte intai - "parerea mea proprie si personala".
    In primul rand nu sunt un pustan. In al doilea rand daca tu vrei sa muncesti zi si noapte sa castigi acolo cativa euro e problema ta. Eu sunt altfel, eu vreau mai mult. Poate zici asta deoarece esti roman si iti place sa muncesti 8 ore pe zi si sa te multumesti cu cat ai . Nu ma intelege gresit este "parerea mea proprie si personala". Daca tu stii sa rostesti si sa intelegi mai multi termeni din domeniul webdesign-ului sau ca ai un site super adevarat cu tot felul de chestii te apreciez. Eu doar am pus o intrebare si am pus-o pe un forum unde credeam ca voi gasi un raspuns concret.

    Parerea mea este ca atunci cand iti faci "ceva" pe net , nu mai zic site ca nu stiu eu ce e ala si treburi de astea de roman, trebuie sa te gandesti si sa alegi pentru ce il faci : ori faci un "ceva" informativ ori faci un "ceva" pentru bani. De exemplu, cum ati zis voi SoftPedia face cam 8-9mii de &#036; pe luna in timp ce www.adult-videochat.com un "ceva" de o singura pagina face pe awempire ( site cu program de affiliat pentru webmasteri) intre 40.000 si 50.000 la fiecare doua saptamani.


    sper sa nu fiu considerat imoral pentru ca am dat drep]
    Bine spus - s-au trezit multi "pustani" cu idei de "hai sa facem bani pe net usor si repede" dar de muncit, putini incearca - banii trebuie sa vina ca o motivatie in plus pentru munca depusa si ca o recompensare deasemenea, nu drept cadou&#33;

    Daca ai idei bune si muncesti sa ti le pui in aplicare, bineinteles ca vor veni si satisfactiile financiare - dar astea trebuie puse mai deoparte intai - "parerea mea proprie si personala".
    [/QUOTE]

    In primul rand nu sunt un pustan. In al doilea rand daca tu vrei sa muncesti zi si noapte sa castigi acolo cativa euro e problema ta. Eu sunt altfel, eu vreau mai mult. Poate zici asta deoarece esti roman si iti place sa muncesti 8 ore pe zi si sa te multumesti cu cat ai . Nu ma intelege gresit este "parerea mea proprie si personala". Daca tu stii sa rostesti si sa intelegi mai multi termeni din domeniul webdesign-ului sau ca ai un site super adevarat cu tot felul de chestii te apreciez. Eu doar am pus o intrebare si am pus-o pe un forum unde credeam ca voi gasi un raspuns concret.

    Parerea mea este ca atunci cand iti faci "ceva" pe net , nu mai zic site ca nu stiu eu ce e ala si treburi de astea de roman, trebuie sa te gandesti si sa alegi pentru ce il faci : ori faci un "ceva" informativ ori faci un "ceva" pentru bani. De exemplu, cum ati zis voi SoftPedia face cam 8-9mii de &#036; pe luna in timp ce www.adult-videochat.com un "ceva" de o singura pagina face pe awempire ( site cu program de affiliat pentru webmasteri) intre 40.000 si 50.000 la fiecare doua saptamani.


    sper sa nu fiu considerat imoral pentru ca am dat drept exemplu un site de adulti..

  9. #19
    Avatarul lui Ben Boingeanu
    Ben Boingeanu este deconectat Ambasador
    Reputatie:
    43
    Data înscrierii
    12th July 2004
    Locaţie
    Suceava
    Posturi
    1.722
    Putere Rep
    43


    Implicit

    Citat Postat în original de w00x &#064; Apr 19 2006, 09&#58;16 AM) [post=13651
    Quoted post[/post]</div><div class='quotemain'>
    In primul rand nu sunt un pustan. In al doilea rand daca tu vrei sa muncesti zi si noapte sa castigi acolo cativa euro e problema ta. Eu sunt altfel, eu vreau mai mult. Poate zici asta deoarece esti roman si iti place sa muncesti 8 ore pe zi si sa te multumesti cu cat ai . Nu ma intelege gresit este "parerea mea proprie si personala". Daca tu stii sa rostesti si sa intelegi mai multi termeni din domeniul webdesign-ului sau ca ai un site super adevarat cu tot felul de chestii te apreciez. Eu doar am pus o intrebare si am pus-o pe un forum unde credeam ca voi gasi un raspuns concret.

    Parerea mea este ca atunci cand iti faci "ceva" pe net , nu mai zic site ca nu stiu eu ce e ala si treburi de astea de roman, trebuie sa te gandesti si sa alegi pentru ce il faci : ori faci un "ceva" informativ ori faci un "ceva" pentru bani. De exemplu, cum ati zis voi SoftPedia face cam 8-9mii de &#036; pe luna in timp ce www.adult-videochat.com un "ceva" de o singura pagina face pe awempire ( site cu program de affiliat pentru webmasteri) intre 40.000 si 50.000 la fiecare doua saptamani.
    sper sa nu fiu considerat imoral pentru ca am dat drept exemplu un site de adulti..

    w00x - fi sigur ca, daca se gaseste o idee super faina de afaceri pe net, nimeni nu o va posta aicea. Poate te astepti la un plan de afaceri complet cu strategii, pasi, etc.... astia ii gasesti tu. Eu ti-as da un sfat... inainte de a incepe un site, alegeti o tema accesibila tie, aduci vizitatori pe site, iar a]
    In primul rand nu sunt un pustan. In al doilea rand daca tu vrei sa muncesti zi si noapte sa castigi acolo cativa euro e problema ta. Eu sunt altfel, eu vreau mai mult. Poate zici asta deoarece esti roman si iti place sa muncesti 8 ore pe zi si sa te multumesti cu cat ai . Nu ma intelege gresit este "parerea mea proprie si personala". Daca tu stii sa rostesti si sa intelegi mai multi termeni din domeniul webdesign-ului sau ca ai un site super adevarat cu tot felul de chestii te apreciez. Eu doar am pus o intrebare si am pus-o pe un forum unde credeam ca voi gasi un raspuns concret.

    Parerea mea este ca atunci cand iti faci "ceva" pe net , nu mai zic site ca nu stiu eu ce e ala si treburi de astea de roman, trebuie sa te gandesti si sa alegi pentru ce il faci : ori faci un "ceva" informativ ori faci un "ceva" pentru bani. De exemplu, cum ati zis voi SoftPedia face cam 8-9mii de &#036; pe luna in timp ce www.adult-videochat.com un "ceva" de o singura pagina face pe awempire ( site cu program de affiliat pentru webmasteri) intre 40.000 si 50.000 la fiecare doua saptamani.
    sper sa nu fiu considerat imoral pentru ca am dat drept exemplu un site de adulti..
    [/QUOTE]


    w00x - fi sigur ca, daca se gaseste o idee super faina de afaceri pe net, nimeni nu o va posta aicea. Poate te astepti la un plan de afaceri complet cu strategii, pasi, etc.... astia ii gasesti tu. Eu ti-as da un sfat... inainte de a incepe un site, alegeti o tema accesibila tie, aduci vizitatori pe site, iar apoi cauti sa faci bani cu el.
    Boingeanu Ben

  10. #20
    Avatarul lui w00x
    w00x este deconectat Junior SeoPedia
    Reputatie:
    0
    Data înscrierii
    17th April 2006
    Posturi
    10
    Putere Rep
    0


    Implicit

    Citat Postat în original de ben &#064; Apr 19 2006, 11&#58;25 AM) [post=13653
    Quoted post[/post]</div><div class='quotemain'>
    w00x - fi sigur ca, daca se gase o idee super faina de afaceri pe net, nimeni nu o posta aicea. Poate te astepti la un plan de afaceri complet cu strategii, pasi, etc.... astia ii gasesti tu. Eu ti-as da un sfat... inainte de a incepe un site, alegeti o tema accesibila tie, aduci vizitatori pe site, iar apoi cauti sa faci bani cu el.
    Ms pentru raspuns. Bineinteles ca nu o posta nimeni , sunt romani pe aici nu? Eu totusi zic ca e u idee buna asta cu un site de asta micutz si cu publicitate adica poate merge treaba. Daca vrei putem discuta la telefon sau pe mesanger. Ce stiu eu si ce stii ]
    w00x - fi sigur ca, daca se gase o idee super faina de afaceri pe net, nimeni nu o posta aicea. Poate te astepti la un plan de afaceri complet cu strategii, pasi, etc.... astia ii gasesti tu. Eu ti-as da un sfat... inainte de a incepe un site, alegeti o tema accesibila tie, aduci vizitatori pe site, iar apoi cauti sa faci bani cu el.
    [/QUOTE]

    Ms pentru raspuns. Bineinteles ca nu o posta nimeni , sunt romani pe aici nu? Eu totusi zic ca e u idee buna asta cu un site de asta micutz si cu publicitate adica poate merge treaba. Daca vrei putem discuta la telefon sau pe mesanger. Ce stiu eu si ce stii tu poate facem ceva cine stie

Pagina 2 din 3 PrimulPrimul 123 UltimulUltimul

Informații subiect

Utilizatori care navighează în acest subiect

Momentan este/sunt 1 utilizator(i) care navighează în acest subiect. (0 membrii și 1 vizitatori)

Thread-uri Similare

  1. cum te poti vedea in motoare
    De cris în forumul Discutii generale privind optimizarea si motoarele de cautare
    Răspunsuri: 8
    Ultimul Post: 4th July 2010, 11:58
  2. Ce poti face cu 4000 euro?
    De Nosfer în forumul Bar, lobby...
    Răspunsuri: 24
    Ultimul Post: 6th December 2009, 21:54
  3. Poti ajuta si tu cu un link?
    De edy12006 în forumul Link-uri/Bannere
    Răspunsuri: 11
    Ultimul Post: 28th November 2009, 18:45
  4. cum poti scapa de acesta penalizare?
    De eliviu în forumul Google
    Răspunsuri: 23
    Ultimul Post: 22nd October 2008, 15:35
  5. Cit de nestiutor poti sa fii
    De florin în forumul Adsense
    Răspunsuri: 7
    Ultimul Post: 16th March 2007, 17:54

Permisiuni postare

  • Nu puteţi posta subiecte noi.
  • Nu puteţi răspunde la subiecte
  • Nu puteţi adăuga ataşamente
  • Nu puteţi modifica posturile proprii
  •