Pagina 1 din 3 123 UltimulUltimul
Rezultate 1 la 10 din 30

Subiect: Cat Poti Castiga Cu Un Site?

w00x este deconectat Junior SeoPedia
    Reputatie:
    0
    Data înscrierii
    17th April 2006
    Posturi
    10
    Putere Rep
    0

Thumbs up

Salutare tuturor. Dupa cum vedeti este primul meu topic, primul meu post, primul , primul. Cum am aflat de voi? Pai am cautat informatii pe net despre neogen.ro si anume ce zice lumea despre el. Pana la urma intrebarea mea este cat poti castiga cu un site? Am vazut ca cei de la neogen iti dau 50 eurocenti pentru 1000 de afisari a unui banner. Avand in vedere ce am vazut eu pe net , pe site-uri care vand afisari, trafic, inscrieri garantate, mi se pare o afacere buna deoarece de la ei cumperi 1000 de afisari a unui banner cu 30 eurocenti sau chiar mai putin. Se poate face acest lucru? Cum se face? Va plati neogen? Poate intrebarea mea vi se pare stupida dar luat in considerare ca sunt un novice in acest domeniu. Oricum voi accepta toate injuriile aduse.

O alta chestie interesanta mi s-a parut colaborarea cu site-urile adult care iti offera intre 40$ si 100$ pentru fiecare client care vine de pe site-ul tau si se inregistreaza la ei. Este acest lucru profitabil? Vreau sa stiu daca sunt pe aici dintre voi care au incercat acest lucru. Am vazut oricum ca trafficul pentru partea de adult este mai scump. Se merita sa bagi 1000$ in trafic? Voi ce ideei aveti? o zi buna

Cristian Mezei este deconectat Administrator
    Reputatie:
    62
    Data înscrierii
    20th February 2005
    Locaţie
    Everywhere
    Posturi
    6.975
    Putere Rep
    62

Implicit

Salut.

Treci te rog intai pe la topicul de introduceri, ca sa stim si noi cu cine vorbim, si sa te putem ajuta mai bine.
    Co-founder of Deepstash. Tech lover. Dinosaur. Dad. Chef.

alfie este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    35
    Data înscrierii
    22nd September 2005
    Posturi
    126
    Putere Rep
    35

Implicit

Neogen nu iti plateste pentru toate afisarile. Initial vei primi bani (daca esti acceptat) doar pentru click-uri. Daca ti se va alege si pagina pentru campanii cpm (plata pe numarul de afisari), vei primi bani si pe afisari. Daca nu te joci cu ei, o sa-ti plateasca

Legat de asociarea cu .......site-uri de genul celor mentionate de tine....nu stiu, nu am incercat

tataraseni este deconectat Ambasador
    Reputatie:
    40
    Data înscrierii
    15th July 2005
    Locaţie
    Brasov
    Posturi
    1.482
    Putere Rep
    40

Implicit

Din 20 septembrie 2005 pana astazi 18 aprilie 2006, adica in aproximativ 7 luni am avut 9.274 de afisari CPM, adica in medie 45 afisari / zi. Vezi si tu cat de avantajos este sa mergi pe afisari

alfie este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    35
    Data înscrierii
    22nd September 2005
    Posturi
    126
    Putere Rep
    35

Implicit

Citat Postat în original de tataraseni @ Apr 18 2006, 09:19 AM) [post=13596
    Quoted post[/post]</div><div class='quotemain'>
    Din 20 septembrie 2005 pana astazi 18 aprilie 2006, adica in aproximativ 7 luni am avut 9.274 de afisari CPM, adica in medie 45 afisari / zi. Vezi si tu cat de avantajos este sa mergi pe afisari
    ]
    [/QUOTE]

Si click-uri CPC tataraseni?

Reputatie:
    40
    Data înscrierii
    15th July 2005
    Locaţie
    Brasov
    Posturi
    1.482
    Putere Rep
    40

Implicit

1301 click-uri in acelasi interval de timp &#33;

lbordea este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    35
    Data înscrierii
    24th November 2005
    Locaţie
    Bucuresti
    Vârstă
    44
    Posturi
    118
    Putere Rep
    35

Implicit

in 7 luni mi se par putine tare click-uri 1300 :blink: , nu-i asa? - adica 32.5 euro in 7 luni?&#33;?&#33; abia daca reusesti sa iti scoti hosting-ul intr-un an , "parerea mea"
    Tot ce va doriti, sa fie al vostru!
    Revista presei - Stiri zilnice - Stiri vedete

Reputatie:
    40
    Data înscrierii
    15th July 2005
    Locaţie
    Brasov
    Posturi
    1.482
    Putere Rep
    40

Implicit

Eu am hosting de 2,5 euro/luna + TVA

lbordea este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    35
    Data înscrierii
    24th November 2005
    Locaţie
    Bucuresti
    Vârstă
    44
    Posturi
    118
    Putere Rep
    35

Implicit

exact-> iese cam 36 de euro pe an - cam cat scoti din neogen, nu? doar la clickuri ma refer (CPC). ca ar mai trebui sa iti dea si pe CPM-uri - 7-8 euro pe an. e corect?

ar iesi cam intr-un an 50 de euro iti ies din neogen - rotund? tot mi se pare putin
    Tot ce va doriti, sa fie al vostru!
    Revista presei - Stiri zilnice - Stiri vedete

w00x este deconectat Junior SeoPedia
    Reputatie:
    0
    Data înscrierii
    17th April 2006
    Posturi
    10
    Putere Rep
    0

Implicit

Citat Postat în original de alfie &#064; Apr 17 2006, 02&#58;28 PM) [post=13562
    Quoted post[/post]</div><div class='quotemain'>
    Neogen nu iti plateste pentru toate afisarile. Initial vei primi bani (daca esti acceptat) doar pentru click-uri. Daca ti se va alege si pagina pentru campanii cpm (plata pe numarul de afisari), vei primi bani si pe afisari. Daca nu te joci cu ei, o sa-ti plateasca

Legat de asociarea cu .......site-uri de genul celor mentionate de tine....nu stiu, nu am incercat
    Eu am gasit pe net de unde pot cumpara 1.000.000 de aparitii cu 50 &#036; si daca as fi sa dau aceste afisari la neogen as castiga 500 eur]

[/QUOTE]

Eu am gasit pe net de unde pot cumpara 1.000.000 de aparitii cu 50 &#036; si daca as fi sa dau aceste afisari la neogen as castiga 500 euro. Se poate face acest lucru?

Pagina 1 din 3 123 UltimulUltimul

Informații subiect

Utilizatori care navighează în acest subiect

Momentan este/sunt 1 utilizator(i) care navighează în acest subiect. (0 membrii și 1 vizitatori)

Thread-uri Similare

1. cum te poti vedea in motoare
    De cris în forumul Discutii generale privind optimizarea si motoarele de cautare
    Răspunsuri: 8
    Ultimul Post: 4th July 2010, 11:58
  2. Ce poti face cu 4000 euro?
    De Nosfer în forumul Bar, lobby...
    Răspunsuri: 24
    Ultimul Post: 6th December 2009, 21:54
  3. Poti ajuta si tu cu un link?
    De edy12006 în forumul Link-uri/Bannere
    Răspunsuri: 11
    Ultimul Post: 28th November 2009, 18:45
  4. cum poti scapa de acesta penalizare?
    De eliviu în forumul Google