WEB 2.0 e un trend si nimic mai mult.. tehnologiile care sunt acum erau si acum 4-5 ani cand au inceput sa apare primele referiri la web 2.0

evolutia graficii web, a site-urilor si interfetelor cat mai user friendly, accesabilitate, comunitati online.. toate astea aveau nevoie de un nume

cat despre anunt cred ca a fost "tradus" de cineva care inca mai crede ca three inseamna copac