Pagina 295 din 577 PrimulPrimul ... 195245285293294295296297305345395 ... UltimulUltimul
Rezultate 2.941 la 2.950 din 5770

Subiect: 2parale, afiliatii si marketingul afiliat

  1. #2941
    Avatarul lui inSecure
    inSecure este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    35
    Data înscrierii
    2nd December 2007
    Posturi
    612
    Putere Rep
    35


    1 out of 1 members found this post helpful.

    Implicit

    Stefania,

    Incearca asa:
    [I] deschide meniul Start - Run
    deschide o consolă - cmd
    în consolă scrie comanda "ipconfig /flushdns"

    Nu o sa iti dea nici o eroare. Incearca si vezi daca merge dupa.

  2. #2942
    Avatarul lui Kaa
    Kaa
    Kaa este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    30
    Data înscrierii
    15th October 2010
    Locaţie
    Bucuresti
    Posturi
    427
    Putere Rep
    30


    Implicit

    Imi explica si mie cineva in masura care sunt costurile unei campanii 2parale?

    Deci ai in prim caz 800lei "instalare" + 850lei garantie = 1650lei. Dupa aceea la fiecare produs ai procentul care il dai afiliatului, 10% sa zicem, dupa aceea din totalitatea comisioanelor trimise afiliatilor mai trimiti 40% din suma celor de la 2parale? Am inteles bine?

    Cu alte cuvinte ar insemna ca la o luna in care vinzi 10 produse a cate 150lei fiecare ai da 150lei afiliatilor, 60lei 2parale, 315lei la stat si din 1500lei ai mai ramas cu 975, din care poate 50% ar reprezenta marfa.

    Am calculat bine?

    @Stefania
    Cel mai probabil firewallul de pe server te-a blocat.

  3. #2943
    Avatarul lui Stefania Trandafir
    Stefania Trandafir este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    32
    Data înscrierii
    18th June 2012
    Posturi
    550
    Putere Rep
    32


    Implicit

    @Kaa
    Inca nu am aflat cine m-a blocat, acum merge. Serviciul de internet nu au vrut sa-mi dea alt IP, au motivat ca 2parale mi-au blocat IP-ul. Astept si rezultatul de la 2p.

  4. #2944
    Avatarul lui Octav
    Octav este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    37
    Data înscrierii
    19th March 2013
    Posturi
    324
    Putere Rep
    37


    Implicit

    @Kaa

    Nu prea reusesc sa inteleg ce reprezinta in exemplul dat de tine cei 315 lei pe care ar trebui sa-i dai la stat.....

    Referitor co costuri, acestea difera in functie de pachetul pentru care optezi. In plus, costul initial e diferit de costul lunar, spre exemplu garantia se plateste doar la inceput.

    Daca optezi pentru un pachet 99, costul tau este suma fixa de 99 Ron/luna + 10% afiliat + 40% din total valoare comisioane.

    Daca optezi pentru un alt pachet dispare suma fixa de 99 RON, se plateste doar comisionul catre afiliat. In ceea ce priveste comisionul catre retea, exista un prag minim in fuctie de pachet.

    Cred ca un email la advertiseri @ 2parale ro te-ar lamuri mai bine.

  5. #2945
    Avatarul lui Kaa
    Kaa
    Kaa este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    30
    Data înscrierii
    15th October 2010
    Locaţie
    Bucuresti
    Posturi
    427
    Putere Rep
    30


    Implicit

    Aia 315 lei nu au legatura cu 2parale, sunt taxele catre stat. Oricum in mare parte m-am lamurit, pagina care o vazusem eu probabil era ceva mai veche pentru ca erau alte costuri fata de ce este acum - desi nu inteleg de ce este pastrata, la cautare pe google te directioneaza catre cea veche -.
    Planul cu 99lei vad ca este o oferta pana la sfarsitul lunii. Daca optezi pentru un alt plan ai de ales intre planul de 480, 680 ori o suma negociata pe nevoile tale, insa nu vad sa dispara acea suma fixa.

    Interesant de vazut ar fi acel discount in payu.

    Totusi din ce vad este rentabil pentru cei care au adaos mare la produse. Pentru mine de exemplu care vreau sa vand mult cu adaos mic la produse la un prim calcul nu pare asa rentabil.

  6. #2946
    Avatarul lui Tom
    Tom
    Tom este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    127
    Data înscrierii
    25th September 2010
    Locaţie
    Bucuresti
    Vârstă
    46
    Posturi
    3.169
    Putere Rep
    127


    Implicit

    Citat Postat în original de Kaa Vezi Post

    Totusi din ce vad este rentabil pentru cei care au adaos mare la produse. Pentru mine de exemplu care vreau sa vand mult cu adaos mic la produse la un prim calcul nu pare asa rentabil.
    Ce te opreste sa oferi 3% comision? Sau 2%?

    Nu comisionul pe care il oferi afiliatului iti "creste vanzarile", si nici nu iti aduce cei mai multi afiliati.

    Un magazin decent, cu preturi bune si un tratament corect fata de afiliati, iti poate aduce multe beneficii si daca oferi 3%.
    Nu trimite PM cu intrebari, posteaza pe forum! Nu ofer sfaturi, audit sau raspunsuri pe PM.

  7. #2947
    Avatarul lui bampiru
    bampiru este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    24
    Data înscrierii
    26th April 2011
    Posturi
    95
    Putere Rep
    24


    Implicit

    E down 2parale ?

  8. #2948
    Avatarul lui tymbark
    tymbark este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    46
    Data înscrierii
    5th November 2010
    Locaţie
    Iasi
    Posturi
    1.355
    Putere Rep
    46


    Implicit

    Site-ul 2p.ro pare sa fie, insa link-urile afiliate merg, si asta conteaza Bine ca-s servere diferite
    Signatura lipsa

  9. #2949
    Avatarul lui bampiru
    bampiru este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    24
    Data înscrierii
    26th April 2011
    Posturi
    95
    Putere Rep
    24


    Implicit

    Up again!

  10. #2950
    Avatarul lui valentino
    valentino este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    29
    Data înscrierii
    28th March 2011
    Locaţie
    Iasi
    Vârstă
    36
    Posturi
    667
    Putere Rep
    29


    Implicit

    Voi ati primit mesajul de mai jos? Aparent eram afiliat la ei, nu mai retin de cand, dar par ca sunt ceva probleme. De la confiscat-ro:

    Draga Afiiati, ne despartim din pacate neamiabil cu aceasta firma careia i-am platit 2.200 + comisioane. Din punctul nostru de vedere marea firma 2parale.ro nu a respectat contractul incheiat cu noi. Incaseaza sume pe care le administreaza discretionar. Am cerut incetarea contractului din 2 Aprilie 2013, dar ei pe 30 au transmis o noua factura de ~ 500 ron (cu toate ca nu am avut nici un comision de platit). Nu ne raspund la nici unul din mailurile trimise! Am fi avut bani de incasat de la ei, dar caini (adica NOI) latra, ursul merge.

    Ne pare rau ptr fiecare din dvs. NU AM LASAT NICI UN COMISION NEPLATIT, DINCONTRA AVEM BANI DE LUAT !
    Prind toate reducerile de pe www.redumag.ro

Informații subiect

Utilizatori care navighează în acest subiect

Momentan este/sunt 1 utilizator(i) care navighează în acest subiect. (0 membrii și 1 vizitatori)

Permisiuni postare

  • Nu puteţi posta subiecte noi.
  • Nu puteţi răspunde la subiecte
  • Nu puteţi adăuga ataşamente
  • Nu puteţi modifica posturile proprii
  •