Legat de eMAG și smartphone - în alte țări se pune mult mai mult accent pe mobile, și eMAG vor să fure startul - să ai aplicația lor pe mobil, să te obișnuiești cu ea. Până vor face și alți comercianți același lucru, ei deja să domine.

Îmi dau seama că e mult mai dificil, dar poți comanda cu un emulator de pe PC:
Mobile phone emulator (by COWEMO)

Însă, într-adevăr e mai greu.

Pe de altă parte, majoritatea produselor vor fi în stoc și când se lansează pe PC, nu e vorba de Black Friday aici. Sunt promoții mai slăbuțe, au stoc suficient. Și nu o să fie mulți care se trezesc la 6 dimineața să comande de pe eMAG.