Pagina 361 din 414 PrimulPrimul ... 261311351359360361362363371411 ... UltimulUltimul
Rezultate 3.601 la 3.610 din 4134

Subiect: Afiliere Emag ProfitShare

  1. #3601
    Avatarul lui Dragos Bunea
    Dragos Bunea este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    48
    Data înscrierii
    4th January 2011
    Locaţie
    Tulcea
    Vârstă
    38
    Posturi
    1.036
    Putere Rep
    48


    Implicit

    @John - Da! Platesti taxele la valoarea sumelor incasate indiferent de unde provin ele. Solutia pe termen lung e SRL microintreprindere, pe termen scurt PF, acum depinde si de ce venituri ai.
    "Blog de afiliat si calatorii: Dragos Bunea Blog"

  2. #3602
    Avatarul lui Mishu
    Mishu este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    28
    Data înscrierii
    28th March 2013
    Vârstă
    55
    Posturi
    1.307
    Putere Rep
    28


    Implicit

    Citat Postat în original de John Vezi Post
    Nu sunt sigur, de aia intreb si aici.

    Ca persoana fizica neautorizata, daca deja se retrag taxele la 2parale, aceleasi taxe le voi plati si la profitshare? Adica platesc din nou CAS, CASS?
    Sunt venituri realizate din activitati independente si legea e putin tampita. Ai doua posibilitati de impozitare:

    1. Platesti 10,5% CAS, 5,5% CASS si 16% impozit fara nicio deducere, din toate sumele castigate intr-o luna din activitati independente, in cazul in care ai optat pentru impozitarea la sursa de 16%. Avantajul este ca nu vei mai avea treaba cu fiscul.

    2. Platesti 10,5% CAS, 5,5% CASS si 10% impozit dupa deducerea (partiala?) CAS si CASS, din toate sumele castigate din activitati independente, daca ai optat pentru impozitarea partiala. Dezavantajul este ca trebuie sa te duci la fisc sa declari toate veniturile din activitati independente, sa ceri deduceri pentru cheltuielile facute si sa platesti o diferenta calculata de ei. Daca nu te duci, vor veni ei la tine.
    Conform legii se pot deduce numai cheltuielile care pot fi dovedite si numai daca sunt facute pentru desfasurarea activitatii independente.

    Asta e legea....

  3. #3603
    Avatarul lui avram
    avram este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    57
    Data înscrierii
    7th May 2011
    Posturi
    1.361
    Putere Rep
    57


    Implicit

    ░▒▓█▄▀▄▀▄▀▄▀▄▀▄▀█▓▒░

  4. #3604
    Avatarul lui Adelin
    Adelin este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    22
    Data înscrierii
    18th June 2013
    Locaţie
    Tg. Jiu
    Posturi
    466
    Putere Rep
    22


    Implicit

    Dragi afiliati,
    Incepand cu data de 15.01.2015 vom actualiza Termenii si Conditiile Programului de Afiliere eMAG.
    Vor fi aplicate urmatoarele modificari:
    4. Politica de Social Media

    Este permisa promovarea in Timeline Facebook personal sau al paginii gestionate, Twitter sau Google Plus.

    Nu este permisa promovarea in grupurile de discutii din Facebook, atat cele publice cat si cele private (Facebook Groups).

    Nu este permisa includerea link-urilor de afiliere eMAG in campanii Facebook Ads sau postari Sponsorizate.

    Plasarea de link-uri de afiliere eMAG in contexte nerelevante discutiilor sau includerea de link-uri de afiliere in pagina oficiala de Facebook si Facebook Timeline a eMAG nu este permisa.
    Comisioanele care provin din promovare neregulamentara vor fi anulate iar colaborarea cu Afiliatul poate fi intrerupta.
    6. Alte conditii

    eMAG isi rezerva dreptul de a impune conditii suplimentare anumitor medii de promovare sau unor Afiliati, caz in care Afiliatul va fi contactat.

    eMAG isi rezerva dreptul de a anula permanent colaborarea cu un Afiliat in cazul in care Afiliatul nu respecta oricare dintre Termenii si Conditiile Profitshare si/sau ale Programului de afiliere eMAG.

    In cazul in care realizati promovare prin Facebook Ads va rugam sa opriti aceste campanii pana in data de 15.01.2015 pentru a evita realizarea unor comisioane care nu vor fi in acord cu versiunea actualizata a Termenilor si Conditiilor Programului de Afiliere eMAG.
    Vom acorda o atentie sporita verificarii tuturor comisioanelor care provin din Facebook.
    Va multumim pentru intelegere!
    Nimic.

  5. #3605
    Avatarul lui floryn
    floryn este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    22
    Data înscrierii
    18th March 2013
    Locaţie
    Ploiesti
    Posturi
    106
    Putere Rep
    22


    Implicit

    Ok....
    AdWords functiona bine. A fost oprit.
    Facebook Ads functiona bine . A fost oprit.

    Ce urmeaza?

  6. #3606
    Avatarul lui Cartus
    Cartus este deconectat Junior SeoPedia
    Reputatie:
    0
    Data înscrierii
    17th May 2013
    Locaţie
    Bucuresti, Romania
    Posturi
    138
    Putere Rep
    0


    Implicit

    Se numește maximizarea profitului prin minimizarea costurilor.

  7. #3607
    Avatarul lui Rapsodia
    Rapsodia este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    29
    Data înscrierii
    18th March 2013
    Locaţie
    Hungary + Chișinău + Câmpina
    Posturi
    2.696
    Putere Rep
    29


    0 out of 1 members found this post helpful.

    Implicit

    Nu este permisa promovarea in grupurile de discutii din Facebook, atat cele publice cat si cele private (Facebook Groups).
    Eu pe asta nu o înțeleg!
    Ofer servicii Social Media Marketing!. Articole contra cost Oferta generala, ro, fr si ru aici!

  8. #3608
    Avatarul lui matei
    matei este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    40
    Data înscrierii
    6th October 2010
    Vârstă
    35
    Posturi
    888
    Putere Rep
    40


    3 out of 3 members found this post helpful.

    Implicit

    Citat Postat în original de Rapsodia Vezi Post
    Eu pe asta nu o înțeleg!
    Daca te uiti pe grupurile mari si nu numai, ai sa vezi SPAM la cote maxime. Macar de oamenii aia ar fi muncit vreun pic, dar asa, ei baga un link afiliat catre oferta emag, eventual o poza si un mesaj cu care sa incerce sa faca lumea sa dea click. Asta nu se cheama afiliere, se cheama "mica ciupeala", iar cel mai probabil, emag se dezice de astfel de practici.

    Personal, cred ca ar trebui sa interzica si folosirea idioteniei aleia de plugin care plaseaza automat link-uri afiliate pe anumite cuvinte din comentariile de pe bloguri sau chiar in semnatura comentatorilor. Din nou, aia nu e afiliere, e mica ciupeala, un fel de "hai sa-i facem pe fraieri".
    Ma ocup si cu testare manuala/automata.
    PS:Vand advertoriale ieftine pe site cu profil medical.

  9. #3609
    Avatarul lui Mishu
    Mishu este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    28
    Data înscrierii
    28th March 2013
    Vârstă
    55
    Posturi
    1.307
    Putere Rep
    28


    Implicit

    Fara suparare, nici acum nu este permisa promovarea eMag pe grupuri dar, cu toate astea, sunt grupurile pline de link-uri eMag prin PS. Si am motive sa cred ca le merge, altfel n-ar mai posta...
    Daca nu se vor lua masuri tocmai aceia sunt cei care vor avea cresteri frumusele in urmatoarea perioada pentru ca le dispare concurenta celor care faceau promovare platita pe FB.
    Nu cred ca regulamentul este numai pentru cei cu obrazul subtire.

  10. #3610
    Avatarul lui Popa Mihai
    Popa Mihai este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    28
    Data înscrierii
    21st November 2010
    Locaţie
    Germania
    Vârstă
    34
    Posturi
    877
    Putere Rep
    28


    Implicit

    Citat Postat în original de mady70 Vezi Post
    Eu mi-am cumparat un site gata facut de cashback din america. Acum am nevoie de cineva sa-mi implementeze un CSV report cu date din API-ul platformei de afiliere, prin care sa se inregistreze comisioanele clientior mei. Ma poate cineva ajuta, contracost, bineinteles? E vorba de 2 parale si profitshare.
    Astept raspuns.
    Ar trebui sa intri pe la regulament, ai facut postarea asta in 3 sau 4 threaduri... sti ce e ala spam?

Informații subiect

Utilizatori care navighează în acest subiect

Momentan este/sunt 1 utilizator(i) care navighează în acest subiect. (0 membrii și 1 vizitatori)

Thread-uri Similare

  1. voucher emag
    De prodan_13 în forumul Bar, lobby...
    Răspunsuri: 1
    Ultimul Post: 26th January 2010, 15:04
  2. SPAM: eMAG.ro (din nou!)
    De c_n_m în forumul E-mail SPAM
    Răspunsuri: 11
    Ultimul Post: 5th July 2007, 08:55
  3. eMag.ro
    De Diana în forumul E-mail SPAM
    Răspunsuri: 19
    Ultimul Post: 20th July 2006, 21:23
  4. Emag In Rep. Moldova?
    De alfie în forumul Bar, lobby...
    Răspunsuri: 4
    Ultimul Post: 17th April 2006, 14:50
  5. Emag In Dmoz
    De Iskander în forumul DMOZ
    Răspunsuri: 4
    Ultimul Post: 6th January 2006, 23:35

Permisiuni postare

  • Nu puteţi posta subiecte noi.
  • Nu puteţi răspunde la subiecte
  • Nu puteţi adăuga ataşamente
  • Nu puteţi modifica posturile proprii
  •