Pagina 5 din 8 PrimulPrimul ... 34567 ... UltimulUltimul
Rezultate 41 la 50 din 73

Subiect: Ce carduri de debit accepta PayPal pentru retrageri

  1. #41
    Avatarul lui c|neva
    c|neva este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    31
    Data înscrierii
    3rd July 2007
    Vârstă
    37
    Posturi
    297
    Putere Rep
    31


    Implicit

    Am primit 50 de euro si nu mi-a cerut nimic.

    OFF: Separati ultimele mesaje de restul subiectului, ca se vorbeste despre altceva.

  2. #42
    Avatarul lui rickysyv
    rickysyv este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    30
    Data înscrierii
    21st January 2008
    Posturi
    76
    Putere Rep
    30


    Cool

    Dupa ce depasesti 1000 o sa-ti ceara. Vezi sa nu te prinda pe nepregatite.

  3. #43
    Avatarul lui marius_wiz
    marius_wiz este deconectat Banned
    Reputatie:
    0
    Data înscrierii
    13th February 2008
    Locaţie
    ARAD
    Vârstă
    41
    Posturi
    362
    Putere Rep
    0


    Implicit

    Banca Emitenta: ING
    Tip card: Debit /
    Model: Visa Electron
    Moneda: EURO/USD
    Am putut retrage bani din contul de PayPal: Da

    excelent lucreaza cu paypal.

  4. #44
    Avatarul lui FanDesign
    FanDesign este deconectat Junior SeoPedia
    Reputatie:
    0
    Data înscrierii
    24th February 2009
    Posturi
    5
    Putere Rep
    0


    Implicit

    Mi sau cerut la paypal urmatoarele in 24 de ore..

    Confirm your credit card ( Am atasat cardul de la BCR Visa electron a mers e ok acuma )
    Photo ID ( imi cere o copie dupa buletin , permis de conducere sau passaport)
    Proof of Address ( imi cere o factura de utilitati prin care sa dovedesc adressa )
    Update phone numbers Information ( sa fac update la noul meu numar de telefon )

    din toate acestea ce mi sau cerut mai sus cardul lam atasat la loat din prima , am facut update la numarul de telefon a mers , aseara le am trimis si copie dupa buletin si copie dupa pasaportul meu si 3 copi dupa facturi diferite de utilitati nici in ziua de astazi nu am primit raspuns nu le am trimis prin fax ci le am uploadat la iei in site cu acel script al lor , am incercat sa le uploadez astazi din nou dar nu ma lasa spune ca am folosit tot spatiul pentru a uploada acele acte , si am incercat sa suna la numarul lor de pe site de la contact dar nu au pus prefixu pe site stie cineva care e prefixu lor de la paypal ? numarul este 353 1 436 9111 , dar prefixul nu e mentionat nici unde ma poate ajuta cineva cu vreo idee sau cumva sa imi pot recupera bani am 50 de euro pe cont si nu merge sa mi retrag pentru ca imi spune ca contul meu e limitat... pana nu fac tot ce mi se cere dar vad ca nu primesc nici un raspuns de la iei si nici nu cred ca voi primi prea curand

  5. #45
    Avatarul lui Tudi
    Tudi este deconectat Ambasador
    Reputatie:
    34
    Data înscrierii
    30th December 2007
    Locaţie
    Cluj-Napoca
    Vârstă
    38
    Posturi
    1.581
    Putere Rep
    34


    Implicit

    Lumea zice ca e mai bine sa le dai prin fax pozele decat prin upload, ca te rezolva mai rapid. Nu stiu cat dureaza prin upload, dar eu am trimis prin fax si in 2-3 zile mi-au scos limita (la fel si colegul meu de birou).

  6. #46
    Avatarul lui supercar
    supercar este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    0
    Data înscrierii
    5th February 2009
    Locaţie
    Constanta
    Posturi
    128
    Putere Rep
    0


    Implicit

    Citat Postat în original de marius_wiz Vezi Post
    Banca Emitenta: ING
    Tip card: Debit /
    Model: Visa Electron
    Moneda: EURO/USD
    Am putut retrage bani din contul de PayPal: Da

    excelent lucreaza cu paypal.
    Cat platesti comisionul de administrare anual pentru acest tip de card?
    Cei de la ING sunt cei mai tari la carduri si cumparaturi online din toata lumea dar stiam ca au si costuri de administare a cardurilor cam piperate pe an cam 50 ron/an
    Deci folosesti sau nu cardul ei tot iti iau banii aia.
    Un site cu masini Supercars si un Forum BMW

  7. #47
    Avatarul lui FanDesign
    FanDesign este deconectat Junior SeoPedia
    Reputatie:
    0
    Data înscrierii
    24th February 2009
    Posturi
    5
    Putere Rep
    0


    Implicit

    Citat Postat în original de Tudi Vezi Post
    Lumea zice ca e mai bine sa le dai prin fax pozele decat prin upload, ca te rezolva mai rapid. Nu stiu cat dureaza prin upload, dar eu am trimis prin fax si in 2-3 zile mi-au scos limita (la fel si colegul meu de birou).
    Le dadeam fax daca aveam un fax acasa sau cunosteam pe cineva cu fax dar cum nu am avut fax mam chinuit cu uploadul la poze...
    am reusit pana la urma sa fac mai tot ce mi sa spus , am incarcat tot am sunat la iei de 2 ori la domnii de la paypal pana la urma mi au aceptat o parte din acte dar nu toate...


    Photo ID Information Received-Accepted
    Proof of Address Received-Not acepted

    Deci am atasat cardul la aceptat , am facut update la numar a fost aceptat updatul , am facut upload la bulletin a fost primit si aceptat ..

    problema e urmatoare la proof of address am uploadat 5 facturi 3 pe numele lu tata si adresa noastra si 2 pe numele meu , le am trimis in 2 etape au primit de 2 ori si tot asa scria RECIVED BUT NOT ACEPTED , ce sa ma mai fac cu oameni astia ce acte sa le dau sa imi confirme adresa vi le as arata si voua aici dar nu pot pentru ca sunt acte persoanel ce contin informati ce nu pot fi divulgate pe internet .... deci va rog sa ma credeti ca actele sunt total valabil eu , cred ca domnii de la paypal au ceva cu mine de nu vor sa imi scoata limita de pe net si sam deblocheze contul , problema e ca am intrebat multi useri care folosesc paypal lor le a cerut doar buletinu sau eu stiu ce dar nu le a cerut facturi de utilitati pe numele lor si asa mai departe.... nush ce sa ma mai fac

    voi ce imi recomandati sa fac ?

    sa fac cont nou si sa atasez cardu pe contu cel nou ? dar din cate am intales daca faci 2 conturi pe acelasi nume iti blocheaza contu automat anti frauda am dat in disperare deja cu paypalul lor daca se poate sa ma ajutati cu ori vas fi foarte recunoscator
    Ultima modificare făcută de FanDesign; 28th February 2009 la 15:38.

  8. #48
    Avatarul lui Danielu
    Danielu este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    31
    Data înscrierii
    22nd April 2008
    Locaţie
    Bucuresti
    Vârstă
    37
    Posturi
    572
    Putere Rep
    31


    Implicit

    Citat Postat în original de FanDesign Vezi Post
    sa fac cont nou si sa atasez cardu pe contu cel nou ? dar din cate am intales daca faci 2 conturi pe acelasi nume iti blocheaza contu automat anti frauda am dat in disperare deja cu paypalul lor daca se poate sa ma ajutati cu ori vas fi foarte recunoscator
    Nu cred ca deschiderea unui nou cont iti va rezolva problema dimpotriva. Eu nu am avut nici o problema cu verificarea si le-am dat o factura de telefon vai de mama ei, fotografiata cu un telefon de proasta calitate. Nu cred ca are vreo legatura fax/mail. Mie mi-au verificat prin upload in weekend intr-o zi fiecare din cerite.

    Eu sugerez sa trimiti o factura care este pe numele tau, pe adresa din documentul trimis deja la ei. In caz contrar incearca sa-i contactezi telefonic ( nu stiu daca se poate ).
    Retete de prajituri pentru toate gusturile -> Retete prajituri

  9. #49
    Avatarul lui Tudi
    Tudi este deconectat Ambasador
    Reputatie:
    34
    Data înscrierii
    30th December 2007
    Locaţie
    Cluj-Napoca
    Vârstă
    38
    Posturi
    1.581
    Putere Rep
    34


    Implicit

    Le dadeam fax daca aveam un fax acasa sau cunosteam pe cineva cu fax dar cum nu am avut fax mam chinuit cu uploadul la poze...
    Daca tot nu se rezolva cu upload-ul, iti sugerez sa incepi procedurile pentru fax (mi se pare ca trebuie sa completezi ceva formular printat, nu mai tin minte exact) si sa mergi la un net cafe sau un xerox, ar trebui sa aiba fax-uri acolo si nu dureaza chiar foarte mult sa trimiti cateva fisiere.

    Recomand cu caldura metoda asta, tocmai pentru ca toti care mi-au spus ca au uploadat prin fax si-au rezolvat in cateva zile (inclusiv eu si colegul meu de birou), insa altii care au uploadat pozele au mai avut probleme.

  10. #50
    Avatarul lui FanDesign
    FanDesign este deconectat Junior SeoPedia
    Reputatie:
    0
    Data înscrierii
    24th February 2009
    Posturi
    5
    Putere Rep
    0


    Implicit

    Multumesc pentru tot sprijinul acordat , am reusit pana la urma sa imi "activez" cardul la acontul paypal pana la urma a decurs totul ok .... dar acum am o problema mai grava... acum 2 zile mi sau furat 50 de euro de pe contul meu paypal interesant au fost trimisi de pe contul meu catre o adresa necunoscuta mie era ceva in genu de adadadadad@yahoo.com , imi poate spune si mie cineva cum imi pot recupera bani ? am dat n mailuri la paypal dar nu imi raspunde nimeni la nici un email pentru mine 50 de euro e o suma mare nu e 2 lei sa i pierd asa ca vrea un hacker sau io stiu cine , dar pana acum inainte sa am card la paypal aveam foarte multi bani pe cont nu mi a furat nimeni acu de cand mi am atasat cardul deja mau lasat fara 50 de euro ce pot sa fac in situatia asta

Pagina 5 din 8 PrimulPrimul ... 34567 ... UltimulUltimul

Informații subiect

Utilizatori care navighează în acest subiect

Momentan este/sunt 1 utilizator(i) care navighează în acest subiect. (0 membrii și 1 vizitatori)

Thread-uri Similare

  1. Răspunsuri: 10
    Ultimul Post: 15th October 2009, 21:06
  2. AdWords, ce carduri accepta?
    De ALTSHOP în forumul Adwords
    Răspunsuri: 6
    Ultimul Post: 6th May 2008, 10:28
  3. Debit or Credit Card Acceptance Limit
    De Chip în forumul PayPal
    Răspunsuri: 2
    Ultimul Post: 15th January 2008, 22:20
  4. Schimb de carduri la PayPal?
    De Tudi în forumul PayPal
    Răspunsuri: 3
    Ultimul Post: 10th January 2008, 19:15
  5. Ce carduri de debit accepta PayPal pentru retrageri
    De Cristian Mezei în forumul Comert electronic, e-Commerce
    Răspunsuri: 0
    Ultimul Post: 2nd October 2007, 16:41

Permisiuni postare

  • Nu puteţi posta subiecte noi.
  • Nu puteţi răspunde la subiecte
  • Nu puteţi adăuga ataşamente
  • Nu puteţi modifica posturile proprii
  •