Daca vrei sa facem afaceri te ajut eu cu partea tehnica si legala dar si cu o lectie de afaceri.
Am o intelegere scrisa cu cei de la Canonical sa instalez Ubuntu desktop/ubuntu server etc pe un numar nelimitat de unitati.
Pentru ca suntem colegi eu iti iau pe jumate, doar 150 de euro pentru fiecare "licenta" instalata .
Serverul il configurezi singur eu iti instalez legal doar sistemul de operare.
Iti tai factura si chitanta pentru fiecare instalare si tot ce vrei. iar daca vin cei de la ORDA sau BSA le arati factura si chitanta si ii trimiti la mine. Am vorbit cu ei sunt in regula.
Ceilalti sunt praf fiindca au licente linux trase de pe net, de pe torenti si fiindca nu au avut persoane autorizate si agreate sa instaleze sistemele de operare.
Aici intervin eu ca persoana autorizata si agreata si te ajut sa fii mai bun ca ei.![]()
![]()



Răspunde cu citat