Rezultate 1 la 10 din 38

Subiect: Atentie la linkurile in retea

Afișare hibrid

  1. #1
    Avatarul lui big
    big
    big este deconectat Ambasador
    Reputatie:
    38
    Data înscrierii
    13th July 2007
    Locaţie
    Bucuresti
    Vârstă
    44
    Posturi
    864
    Putere Rep
    38


    Implicit

    Cu thread-ul asta am vrut doar sa semnalez un risc potential, nu sa cer sau sa caut solutii. Apreciez pe cei care au facut sugestii si s-au oferit sa ajute. Am facut ce era sub controlul meu, inca de ieri, acum, eroare sau penalizare, depinde doar de google.

    Site-ul e pe .com
    Those were fast strange times and we worked in fast strange ways.

  2. #2
    Avatarul lui Krumel
    Krumel este deconectat Ambasador
    Reputatie:
    72
    Data înscrierii
    15th November 2004
    Locaţie
    Iasi
    Vârstă
    48
    Posturi
    6.261
    Putere Rep
    72


    Implicit

    Citat Postat în original de big Vezi Post
    Site-ul e pe .com
    Penalizarea pentru sitewide pe .com cred ca e de ani de zile. Si nu cred ca exagerez, impreuna cu Ciprian Sorlea. Razvan Pop, Cristian Mezei si altii mai "batrani" am discutat pe forum despre asta.

    Nu e valabil si ptr .ro, aici inca merg sitewide-urile. Momentan...
    Krumel - apeleaza la serviciile oferite de mine prin formularul de pe blog.

  3. #3
    Avatarul lui Robert
    Robert este deconectat Ambasador
    Reputatie:
    98
    Data înscrierii
    7th August 2007
    Locaţie
    Bucuresti
    Vârstă
    48
    Posturi
    4.029
    Putere Rep
    98


    Implicit

    Citat Postat în original de Krumel Vezi Post
    Penalizarea pentru sitewide pe .com cred ca e de ani de zile. Si nu cred ca exagerez, impreuna cu Ciprian Sorlea. Razvan Pop, Cristian Mezei si altii mai "batrani" am discutat pe forum despre asta.
    Se prea poate sa ai dreptate.
    Dar... totusi...mi se pare un pic fortata ipoteza asta.
    De ce spun asta? Folosesti wordpress, corect? Stii prea bine ca in general temele premium care sunt distribuite free au in footer cel putin 2-3 linkuri ale creatorului, sau dupa caz, a sponsorilor. Potrivit teoriei tale, asta ar insemna ca sute de mii de siteuri sunt din start predispuse la penalizari. Si totusi.... nu e chiar asa.
    Cred ca la mijloc e un cumul de factori care pot declansa o penalizare, linkurile sitewide sunt doar varful icebergului poate.
    Daca te pot ajuta cu un sfat sau daca doresti o oferta de optimizare pentru siteul tau, da-mi un mesaj!

Informații subiect

Utilizatori care navighează în acest subiect

Momentan este/sunt 1 utilizator(i) care navighează în acest subiect. (0 membrii și 1 vizitatori)

Thread-uri Similare

  1. Retea de bloguri
    De edy12006 în forumul Bar, lobby...
    Răspunsuri: 10
    Ultimul Post: 4th June 2009, 22:38
  2. Ce valoare au linkurile in semnatura
    De edy12006 în forumul Bar, lobby...
    Răspunsuri: 3
    Ultimul Post: 27th April 2009, 16:28
  3. Linkurile
    De Alex Dumitru în forumul Discutii generale privind optimizarea si motoarele de cautare
    Răspunsuri: 14
    Ultimul Post: 27th April 2009, 00:55
  4. Cum ar trebui sa arate linkurile
    De saw în forumul Google
    Răspunsuri: 10
    Ultimul Post: 28th November 2008, 15:34
  5. Mai Conteaza Linkurile Reciproce?
    De meetzah în forumul Google
    Răspunsuri: 12
    Ultimul Post: 15th January 2006, 10:59

Permisiuni postare

  • Nu puteţi posta subiecte noi.
  • Nu puteţi răspunde la subiecte
  • Nu puteţi adăuga ataşamente
  • Nu puteţi modifica posturile proprii
  •