Pagina 2 din 3 PrimulPrimul 123 UltimulUltimul
Rezultate 11 la 20 din 24

Subiect: Statistici cont 2Parale

-Rares- este deconectat Ambasador
    Reputatie:
    42
    Data înscrierii
    14th May 2009
    Locaţie
    Bucuresti
    Vârstă
    34
    Posturi
    1.620
    Putere Rep
    42

Implicit

E perfect, doar ca eu as vedea ordinea in felul urmator (poate gresesc):

Click-uri unice azi | Comisioane inregistrate azi | Comisioane pending | Comisioane platibile (platite de advertiseri)

tetele este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    32
    Data înscrierii
    27th May 2011
    Locaţie
    Bucuresti
    Posturi
    281
    Putere Rep
    32

Implicit

@-Rares- da, OK, nu credeam ca e asa importanta ordinea. Insa ai dreptate, probabil e mai naturala cea propusa de tine.

Merci!

Serban Cristian este deconectat Ambasador
    Reputatie:
    72
    Data înscrierii
    1st November 2007
    Locaţie
    Bucuresti
    Vârstă
    42
    Posturi
    4.328
    Putere Rep
    72

Implicit

astept versiunea in care ne alegem noi ce sa ne arate

Reputatie:
    32
    Data înscrierii
    27th May 2011
    Locaţie
    Bucuresti
    Posturi
    281
    Putere Rep
    32

Implicit

Citat Postat în original de Kidu Vezi Post
    astept versiunea in care ne alegem noi ce sa ne arate
    Mi se sopteste din regie ca s-ar putea sa astepti ceva timp Nu, pe bune acum, e complicat de implementat ceea ce ceri tu si probabil ca ar avea foarte putini utilizatori reali, adica dintre cei care ar schimba setarea implicita.

tymbark este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    38
    Data înscrierii
    5th November 2010
    Locaţie
    Iasi
    Posturi
    1.355
    Putere Rep
    38

Implicit

De ce zici ca e asa greu? O implementare cu niste checkbox-uri ca sa alegi ce sa selectezi sau ceva drag and drop, cu jQuery... eventual cum sunt sidebar-urile la wordpress... Pai eu credeam ca aveti developeri seriosi acolo la 2parale
    Signatura lipsa

Reputatie:
    72
    Data înscrierii
    1st November 2007
    Locaţie
    Bucuresti
    Vârstă
    42
    Posturi
    4.328
    Putere Rep
    72

Implicit

si apropo, daca primesc mail ca am capatat un comision, bagati si detaliile in text, ca stau sa deschid 2p, sa vad la comisioane despre ce e vorba. Bine, nu de fiecare data, cand e ceva mai "gras"

Reputatie:
    32
    Data înscrierii
    27th May 2011
    Locaţie
    Bucuresti
    Posturi
    281
    Putere Rep
    32

Implicit

@tymbark, in primul rand

O spun din nou, ca poate nu s-a inteles foarte clar...

2Parale ruleaza pe o platforma tehnica numita 2Performant, in aceeasi maniera in care refresh.ro, de exemplu, ruleaza pe o platforma tehnica numita WordPress, cu diferenta ca WordPress este open-source, pe cand 2Performant are licenta comerciala (nu este open-source software).

La fel cum ownerul refresh.ro nu poate (si nu vrea) sa mute baza de date pe alt motor decat MySQL fara sa modifice nucleul WordPress, modificari care oricum vor fi suprascrise la primul update, asa nici noi nu putem sa mergem prea departe cu modificarile aduse platformei. Asta in ciuda faptului ca WordPress are o vechime mult mai mare decat 2Performant si este o platforma infinit mai flexibila.

Asa cum ziceam, raportul efort/efect pentru o asemenea implementare (care oricum ar fi partajata intre 2Parale si 2Performant si nu s-ar putea intampla fara ajutorul 2Performant) este mai mare decat cererea.

Daca din cei aproape 7000 de afiliati ai 2Parale ar cere 100 sau macar 50 (sa zicem) sa aiba statistici personalizabile in header, fii convins ca am face presiuni asupra 2Performant sa implementeze asa ceva pentru noi, desi nu sunt obligati. Pana atunci insa, te asigur ca nu este vorba nici de rea vointa, nici de nepricepere, nici de neseriozitate. Ci doar de ratiuni de satisfacere a cererii unui numar suficient de afiliati.

De asemenea te asigur ca principiul Pareto se aplica si asupra interfetei si ca 20% dintre functii deservesc 80% din rezultate. Deocamdata functionalitatea despre care vorbim cade mult in afara marjei antementionate.

--- Later Edit --- (ca mi-a fost lene sa apas "Edit")

si apropo, daca primesc mail ca am capatat un comision, bagati si detaliile in text, ca stau sa deschid 2p, sa vad la comisioane despre ce e vorba. Bine, nu de fiecare data, cand e ceva mai "gras"
    Te referi la refferrer, IP? Ce alte infromatii consideri ca ar mai fi utile?

Reputatie:
    72
    Data înscrierii
    1st November 2007
    Locaţie
    Bucuresti
    Vârstă
    42
    Posturi
    4.328
    Putere Rep
    72

Implicit

din cei 7000 sunt macar 100 care se ocupa mai serios, adica sa faca sa zicem peste 3.000 ron pe luna? Nu cred ca ai voie sa raspunzi, intrebam si eu Ideile bune vin de la o persoana in general, nu de la multime

ma intereseaza din ce site a venit comisionul, in ce campanie si valoarea lui. Te prinzi ce mi lipseste

Azi am avut un numar dublu de clickuri fata de media zilelor precedente, nu am si eu un buton care sa mi arata pe zi in ce campanii sau din ce siteuri provin clickurile. Daca esti inscris in 50 de campanii si ai 50 de siteuri, trebuie sa fii tampit sa iei la mana sa ti faci o idee Apropo, sper ca nu e nevoie sa inscriu in 2p toate siteurile pe care le folosesc...

Reputatie:
    32
    Data înscrierii
    27th May 2011
    Locaţie
    Bucuresti
    Posturi
    281
    Putere Rep
    32

Implicit

ma intereseaza din ce site a venit comisionul, in ce campanie si valoarea lui. Te prinzi ce mi lipseste
    OK, rezolvam.

Azi am avut un numar dublu de clickuri fata de media zilelor precedente, nu am si eu un buton care sa mi arata pe zi in ce campanii sau din ce siteuri provin clickurile. Daca esti inscris in 50 de campanii si ai 50 de siteuri, trebuie sa fii tampit sa iei la mana sa ti faci o idee Apropo, sper ca nu e nevoie sa inscriu in 2p toate siteurile pe care le folosesc...
    Exista tag-uri statistice pe care le poti atasa URL-urilor uneltelor. Daca nu le folosesti si daca nu vrei sa adaugi toate site-urile in 2Parale, nu putem face statistici pentru fiecare site in parte.

Reputatie:
    32
    Data înscrierii
    27th May 2011
    Locaţie
    Bucuresti
    Posturi
    281
    Putere Rep
    32

Implicit

Afiliatii sunt invitati sa se uite in conturile proprii, in header

Pagina 2 din 3 PrimulPrimul 123 UltimulUltimul

Informații subiect

Utilizatori care navighează în acest subiect

Momentan este/sunt 1 utilizator(i) care navighează în acest subiect. (0 membrii și 1 vizitatori)

Thread-uri Similare

1. API 2Performant/2parale
    De Bogdan Ungureanu în forumul Server side
    Răspunsuri: 27
    Ultimul Post: 13th October 2011, 21:34
  2. De 2parale.ro
    De Florin Traian în forumul Bar, lobby...
    Răspunsuri: 24
    Ultimul Post: 9th March 2011, 02:32
  3. Integrare cod 2parale in Cs-Cart
    De adson în forumul Comert electronic, e-Commerce
    Răspunsuri: 2
    Ultimul Post: 27th November 2010, 23:30
  4. Pauza la statistici cont
    De Cristian Mezei în forumul Adsense
    Răspunsuri: 18
    Ultimul Post: 9th March 2009, 23:06
  5. Cont pe site si acelasi cont pe blog?
    De Federals în forumul Adsense
    Răspunsuri: 6
    Ultimul Post: 3rd February 2008, 18:33

Permisiuni postare

• Nu puteţi posta subiecte noi.
  • Nu puteţi răspunde la subiecte
  • Nu puteţi adăuga ataşamente
  • Nu puteţi modifica posturile proprii
  •