Personal, nu pot sa reprosez Profitshare sistemul de comunicare cu afiliatii. E inadmisibil, din punctul meu de vedere, sa se raspuna la mail-uri dupa 4-5 zile si atunci, sa nu ti se raspunda concludent.
In rest, din experienta mea minuscula:
- rata de respingere e undeva la 21-27%, cu un nivel mai ridicat in zona electronicelor;
- nu am vazut banner la emag care sa converteasca.
- cred ca e mai ok sa se lucreze fara feed. Oricum Google loveste destul de des in afiliatii care lucreaza cu feed-urile, deci care ar fi rostul?
In plus, vorba unui coleg de mai sus, sa compari profitshare-ul cu 2parale e ca si cum ai compara fotbalul cu rugby-ul: se joaca cu mingea, dar nu sunt acelasi lucru. Cred ca va fi mult mai interesant de facut o comparatie intre eMag vs Altex pe parte de sisteme proprii de afiliere.



Răspunde cu citat