Pagina 231 din 414 PrimulPrimul ... 131181221229230231232233241281331 ... UltimulUltimul
Rezultate 2.301 la 2.310 din 4134

Subiect: Afiliere Emag ProfitShare

  1. #2301
    Avatarul lui Cartus
    Cartus este deconectat Junior SeoPedia
    Reputatie:
    0
    Data înscrierii
    17th May 2013
    Locaţie
    Bucuresti, Romania
    Posturi
    138
    Putere Rep
    0


    Implicit

    Depinde daca Emag e afiliat sau nu.
    "acordarea comisioanelor se va face, fara exceptie, afiliatului care a livrat ultimul click."
    Inca o idee: pot sa creez newslettere si sa le distribui pe mail cu link afiliat?

  2. #2302
    Avatarul lui Mishu
    Mishu este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    28
    Data înscrierii
    28th March 2013
    Vârstă
    55
    Posturi
    1.307
    Putere Rep
    28


    Implicit

    Am facut acum pe fuga o verificare. Din statisticile mele pe cele mai bune luni din urma, constat ca doar 15,82% dintre comisioane apar dupa a 10-a zi. 13,54% apar intre a 4-a si a 11-a zi. In ultima vreme nu am mai avut comisioane peste 4 zile. N-are cum sa fie mai rau ca acum. Normal ca nu bucura pe nimeni scaderea recurentei, dar sa vedem mai intai efectele...
    Din punctul meu de vedere, mai rau ca acum n-are cum sa fie, bineinteles daca nu vor mai fi suprascrise cookie-urile.
    Toti suntem in ProfitShare pentru rezultate, si noi si advertiserii. Cred ca in timp sistemul se va echilibra, dar cu cat mai repede, cu atat mai bine.

    Recurenta de 10 zile este valabila doar pentru eMag. Nu stiu de ce, am sentimentul ca nu va pleca nimeni...
    Ultima modificare făcută de Mishu; 1st August 2013 la 20:45. Motiv: Ultimul rand...

  3. #2303
    Avatarul lui Claudiu Farcas
    Claudiu Farcas este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    34
    Data înscrierii
    12th July 2011
    Locaţie
    Bucuresti
    Posturi
    404
    Putere Rep
    34


    Implicit

    Citat Postat în original de Cartus Vezi Post
    Inteleg ca Adwords s-a terminat, cum ramane cu Facebook ads? E permis in continuare?
    Da, conform T&C din platforma.

    Citat Postat în original de irealx Vezi Post
    Linkurile din newsletter anuleaza sau nu cookie?
    Nu.

    Citat Postat în original de dotcom Vezi Post
    Ce bine că mi-am consolidat din timp poziția în alte rețele că dacă nu din 15 august era vai.
    Recurența de 10 zile e încă un motiv care va face ca alții să migreze...

    E clar. Pentru unii va fi mai rentabil AdSense.

    Baftă celor care mai rămân să promoveze eMAG!
    Nu inteleg. Te bazai pe AdWords? In cazul acesta nu se mai poate, ultimele upgrade-uri de AdWords au facut posibile targetarea mai multor cautari foarte exact si astfel pe long tail licitau si afiliatii, si eMAG. Se cresc artificial niste costuri, sistemul AdWords fiind bazat pe licitarea efectiva.

    Daca te bazezi pe continut, eu as vedea o mare oportunitate prin marirea semnificativa a comisionului pe mai multe grupe de produse.

    Citat Postat în original de eRwin Vezi Post
    Ceea ce observ e că deși zilnic, acum 2 luni, intrau 1 - 3 comisioane, acum intră 1 la 3 zile.
    Nu poti sa compari iulie-august in care se cumpara turism&alte produse si servicii cu luni in care se cumpara tehnologie. Colegii de pe forum iti pot explica cum e cu sezonalitatea in afiliere.
    Va urma o crestere masiva din septembrie incolo, acum e bine sa iti dezvolti strategia de toamna.

  4. #2304
    Avatarul lui dotcom
    dotcom este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    23
    Data înscrierii
    17th March 2013
    Posturi
    147
    Putere Rep
    23


    2 out of 3 members found this post helpful.

    Implicit

    Citat Postat în original de Claudiu Farcas Vezi Post
    Nu inteleg. Te bazai pe AdWords? In cazul acesta nu se mai poate, ultimele upgrade-uri de AdWords au facut posibile targetarea mai multor cautari foarte exact si astfel pe long tail licitau si afiliatii, si eMAG. Se cresc artificial niste costuri, sistemul AdWords fiind bazat pe licitarea efectiva.
    Nu cred că s-a mai bazat nimeni pe AdWords din moment ce se știa ce planuri are eMAG încă de anul trecut și oficial anul acesta (după ce doi afiliați care făceau AdWords s-au lăsat păgubași cu afilierea și "s-au angajat" la Profitshare).

    Citat Postat în original de Claudiu Farcas Vezi Post
    Daca te bazezi pe continut, eu as vedea o mare oportunitate prin marirea semnificativa a comisionului pe mai multe grupe de produse.
    Chiar nu merită efortul, la o rată foarte mică de conversie a eMAG și la o concurență foarte mare. Comisionul a crescut la produsele la care e concurență foarte mare.

  5. #2305
    Avatarul lui Dragos Bunea
    Dragos Bunea este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    48
    Data înscrierii
    4th January 2011
    Locaţie
    Tulcea
    Vârstă
    38
    Posturi
    1.036
    Putere Rep
    48


    Implicit

    Linkurile din newsletter anuleaza sau nu cookie?
    Nu.
    Sa ramana pentru eternitate!
    Analizez si vin si eu cu cateva pareri.
    "Blog de afiliat si calatorii: Dragos Bunea Blog"

  6. #2306
    Avatarul lui Claudiu Farcas
    Claudiu Farcas este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    34
    Data înscrierii
    12th July 2011
    Locaţie
    Bucuresti
    Posturi
    404
    Putere Rep
    34


    Implicit

    Citat Postat în original de dotcom Vezi Post
    Ce bine că mi-am consolidat din timp poziția în alte rețele că dacă nu din 15 august era vai.
    @dotcom
    Din cate inteleg, alte retele erau doar "consolidari". Presupun ca tocmai datorita ratei mari de conversie din Profitshare aceste alte monetizari erau doar "consolidari".

    Atunci despre ce vorbim noi aici? Ah, ca putem sa spunem orice sub impresia unui nick anonim?

  7. #2307
    Avatarul lui dotcom
    dotcom este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    23
    Data înscrierii
    17th March 2013
    Posturi
    147
    Putere Rep
    23


    Implicit

    Claudiule,

    În general niciun afiliat nu se bazează doar pe un advertiser din diferite motive.

    Rata de conversie eMAG e undeva la 1% pentru afiliații super nișați, alți adertiseri români pe IT au mai mult. eMAG vinde mai mult decât alții, dar nu neaparat același lucru e valabil și pentru vânzările prin afiliere.

    La ce-i mai trebuie lui eMAG afiliați când are abonați la newsletter? Nu?

    1% la telefoane mobile? Chiar pe astea mă bazam...

  8. #2308
    Avatarul lui lovelife
    lovelife este deconectat Ambasador
    Reputatie:
    99
    Data înscrierii
    8th July 2006
    Locaţie
    Galati
    Vârstă
    47
    Posturi
    5.993
    Putere Rep
    99


    1 out of 1 members found this post helpful.

    Implicit

    Citat Postat în original de Cartus Vezi Post
    Inca o idee: pot sa creez newslettere si sa le distribui pe mail cu link afiliat?
    Citat Postat în original de LensFlare Vezi Post
    @Claudiu, urmeaza sa se corecteze sau pun pe link-uri dofollow?
    Emag nu inregistreaza comisioanele ce nu au refer site-uri acceptate de ei la tine
    Si cum la 10-20% din trafic google nu poate stabili refer (cel putin asa se vede la mine in analytics), ma indoiesc ca emag sunt mai tari si reusesc sa identifice refererul in mai mult de 70% sin click-uri, poate ma insel eu, dar astept sa imi spuna ei
    Am trimis comentariu pe blog cu aceasta situatie si nu se aproba comentariul, am trimis si la suport, nici un raspuns.
    Din ce inteleg emag prin chestia asta nu inregistreaza din start 30% din comisioanele afiliatului
    Ultima modificare făcută de lovelife; 1st August 2013 la 22:58.
    Nu ma pricep la SEO dar ma bag in seama

  9. #2309
    Avatarul lui tibi78
    tibi78 este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    22
    Data înscrierii
    21st June 2013
    Posturi
    93
    Putere Rep
    22


    1 out of 2 members found this post helpful.

    Implicit

    Citat Postat în original de Claudiu Farcas Vezi Post
    Hey guys,

    S-au modificat comisioanele la eMAG, au crescut la o multime de categorii plus o modificare privind abordarea campaniilor externe.

    Schimbari in politica de afiliere eMAG - Marketing afiliat - Profitshare Blog
    Ok, deci in sfarsit vesti bune!
    Felicitari echipei PS2 pentru ca tin cont de parerile afiliatilor si incearca sa mai "regleze" platforma. Chiar daca multi de aici consideram PS2=eMag, faptul ca advertiserul eMAG a mai schimbat politica de resetare agresiva este un semn bun si poate si rezultatul insistentei unor persoane de acolo care sustin afiliatii, dincolo de toate parerile carcotase.
    Consider recurenta de 10 zile suficienta, cresterea comisioanelor o oportunitate excelenta iar anularea campaniilor adwords cu linkuri de afiliat... pacat ca nu am profitat si eu de asa ceva

    De Black Friday si alte zile nebune, va trebui sa acceptam mai putin. Nu va inteleg nemultumirile de data aceasta. Era mai bine ca emagul sa trimit cu o saptamana inainte de BF cate 3 newslettere resetoare pe zi?
    Parerea mea, si nu-mi sariti la gat, este ca anuntul lui Claudiu este cel putin incurajator!

  10. #2310
    Avatarul lui lovelife
    lovelife este deconectat Ambasador
    Reputatie:
    99
    Data înscrierii
    8th July 2006
    Locaţie
    Galati
    Vârstă
    47
    Posturi
    5.993
    Putere Rep
    99


    Implicit

    In legatura cu lista in care se anunta cresterea comisioanelor sunt cateva erori, pe nisa pe care activez eu erau comisioane de 6% dar ei spun ca le-au marit de la 3 la 5%, deci au micsorat dar ce conteaza acolo cateva detali, da mai bine in statistici
    Nu ma pricep la SEO dar ma bag in seama

Informații subiect

Utilizatori care navighează în acest subiect

Momentan este/sunt 1 utilizator(i) care navighează în acest subiect. (0 membrii și 1 vizitatori)

Thread-uri Similare

  1. voucher emag
    De prodan_13 în forumul Bar, lobby...
    Răspunsuri: 1
    Ultimul Post: 26th January 2010, 15:04
  2. SPAM: eMAG.ro (din nou!)
    De c_n_m în forumul E-mail SPAM
    Răspunsuri: 11
    Ultimul Post: 5th July 2007, 08:55
  3. eMag.ro
    De Diana în forumul E-mail SPAM
    Răspunsuri: 19
    Ultimul Post: 20th July 2006, 21:23
  4. Emag In Rep. Moldova?
    De alfie în forumul Bar, lobby...
    Răspunsuri: 4
    Ultimul Post: 17th April 2006, 14:50
  5. Emag In Dmoz
    De Iskander în forumul DMOZ
    Răspunsuri: 4
    Ultimul Post: 6th January 2006, 23:35

Permisiuni postare

  • Nu puteţi posta subiecte noi.
  • Nu puteţi răspunde la subiecte
  • Nu puteţi adăuga ataşamente
  • Nu puteţi modifica posturile proprii
  •