Probabil Georgia o sa ramana o rezerva de petrol pentru Rusia , ca si irakul pntru USA, asa se va termina, dar nu inteleg de ce a inceput.
A inceput pentru ca georgienii au crezut ca pot scapa de armata rusa din Osetia de sud (cam cum a fost cu Moldova in 1993). Intrebarea e: cine le-a zis ca ii ajuta si nu i-a ajutat ?