Ok, dar de unde stii ca jurnalista palita in mana a fost lovita de un soldat rus? In zona respectiva (am inteles ca era la Gori reportajul?) e o forta separatista, care nu functioneaza chiar dupa regulile unei armate.
Nu vreau sa par ca vreun iubitor de rusi ca ii tot apar, dar ma enerveaza cand lumea priveste unidimensional lucrurile. Cand americanii omorau jurnalisti de razboi europeni in irak, totul era privit ca "un accident nefericit", se punea vina pe jurnalisti (au intrat in zona militara fara autorizatie, etc). Acum, ca e vorba de rusi...da, au fost omorati de vreun betivan rus cu sange rece, ca doar asa sunt toti, n-ati vazut filmul cu Van Damme in Rusia?



Răspunde cu citat