Ma rog, nu vroiam sa acuz pe nimeni, sau in orice caz, nu am aratat cu degetul spre tine. Ziceam doar ca trend-ul general e sa fim de partea culturii americane, si cand trebuie si cand nu.
Tocmai pentru ca trendul pro-american contrasteaza cu cel anti-rus am adus in discutie isprava cu jurnalistii (francezi parca) omorati in friendly fire de americani.
Repet nu vreau sa pornesc o discutie aprinsa sau un flame war de genul my momma can kick your momma's ass, pentru ca nu ma pasioneaza. Punctam doar ca trebuie sa ramanem echidistanti si obiectivi, nu sa aruncam din instinct vina
