Pagina 8 din 8 PrimulPrimul ... 678
Rezultate 71 la 79 din 79

Subiect: ColonHelp a dat în judecată cea mai mare platformă de blogging din lume(Wordpress)

  1. #71
    Avatarul lui puthre
    puthre este deconectat Ambasador
    Reputatie:
    80
    Data înscrierii
    21st February 2011
    Locaţie
    București
    Posturi
    2.154
    Putere Rep
    80

    Implicit

    Citat Postat în original de Kaa Vezi Post
    Traiesti intr-un stat democratic, iar acel stat are legi. Nu hotarasti tu ce este bine si ce este rau.
    Confunzi legea cu notiunile de bine / rau.
    Prima are legatura cu avocati, celelalte cu educatia.
    Caut cu jingle.ro.

  2. #72
    Avatarul lui Nichita
    Nichita este deconectat Super Moderator
    Reputatie:
    90
    Data înscrierii
    19th February 2009
    Locaţie
    Bucuresti
    Vârstă
    43
    Posturi
    3.417
    Putere Rep
    90

    Implicit

    Siteul tau e in balarii, nu urca? Competitorii te bat de iti suna apa in cap? Ai fost penalizat si nu stii ce sa faci? Cel mai probabil ai nevoie de un audit SEO complet. :)

  3. #73
    Avatarul lui Robert
    Robert este deconectat Ambasador
    Reputatie:
    94
    Data înscrierii
    7th August 2007
    Locaţie
    Bucuresti
    Vârstă
    46
    Posturi
    4.027
    Putere Rep
    94

    Implicit

    Haha, articolul a urcat direct in prima pagina Sunt curios, o sa ii dea si pe astia Zenith in judecata?
    Bine, sincer, BZI este o publicatie de tip tabloid, nu prea ma incred eu in zisele lor, dar na ...
    Daca te pot ajuta cu un sfat sau daca doresti o oferta de optimizare pentru siteul tau, da-mi un mesaj!

  4. #74
    Avatarul lui scoopo
    scoopo este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    28
    Data înscrierii
    25th November 2010
    Locaţie
    constanta
    Vârstă
    38
    Posturi
    409
    Putere Rep
    28

    Implicit

    Kaa din pacate ce am citit colegi(inclusiv eu) te contrazic total.Din pacate ai niste raspunsuri total eronate(nu cunosti deloc legile).Nu ai avut probleme cu avocati si cu sistemul romanesc din cate vad deloc.Nu are cum sa piarda blogarul care a scris acel articol..ce defaimare? cand a scris adevarul,gadeste ca in fata judecatorului domni de colonhelp trebuie sa demostreze ca nu face ce zice blogarul(adica imposibil).COLONHELP nu este un medicament,este un supliment alimentar care nu are in spate nimik concret.Citeste articolul de sus....Sa dai si un search pe google despre ^xanax^ asa ca sa vezi cate prostii spui,tine minte ca reclamele la televizor si peste tot sunt facute si de psihologi (este o chestie cu subconstientul care te face sa actionezi ex.te duci in magazin si cumperi produsul fara prea multa minte si nu citeste pe eticheta tot).Daca te uiti la tine in frigider sunt sigur,ca reclamele te-au ajutat sa-l umpli.Dar poate ai ceva special pentru colonhelp si alte interese,aperi niste cai vezi pe pereti care vor disparea exact cum au aparut(peste noapte).
    scriu gramatical prost :D:D:D:D

  5. #75
    Avatarul lui Kaa
    Kaa
    Kaa este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    30
    Data înscrierii
    15th October 2010
    Locaţie
    Bucuresti
    Posturi
    427
    Putere Rep
    30

    Implicit

    Citat Postat în original de Dan Vezi Post
    A avea simt civic nu inseamna sa-ti dreptate singur. De cand spiritul civic e confundat cu haiducia?
    Nu vorbin dialecte diferite, problema este ca tu uiti ce scrii.
    In caz ca ai uitat ai scris asta:
    Nu trebuie avertiati si ceilalti, decat pe cale judecatoreasca - actiune direct tu si el. asta era o ironie
    Asta dovedeste ca romanilor le lispeste GRAV spiritul civic.
    Suntem o comunitate, ne aparam unii pe altii.


    Eu ti-am raspuns ca pe aceeasi idee au procedat si utilizatorii care m-au acuzat, in final ti-am adus la cunostinta si consecintele.
    Tot in baza acelui simt civic fals s-au gasit si acele persoane sa ma acuze. Au gasit solutia sa opreasca furtul si sa protejeze restul comunitatii, nu au prezentat situatia, m-au acuzat direct.
    Daca acolo se intervenea clar de un "organ competent", in cazul nostru un moderator / administrator, situatia se prezenta altfel. Analiza situatia si spunea daca intr-adevar am vreo vina sau nu, moment in care se puteau trage niste concluzii corecte.
    Ideea e ca din prea mult "simt civic" sau nevoie de actiune si orbiti de spiritul lui Robin Hood s-a ajuns la o situatie in care cineva a avut de suferit. "Cineva" pentru ca ti-am prezentat situatia, nu am avut nici pe departe intentia sa-ti arat cat de victima sunt.

    Am dat acest exemplu in ideea in care vei realiza de ce este gresita o astfel de abordare si de ce acel blogger greseste.

    Citat Postat în original de scoopo Vezi Post
    Kaa din pacate ce am citit colegi(inclusiv eu) te contrazic total.Din pacate ai niste raspunsuri total eronate(nu cunosti deloc legile).Nu ai avut probleme cu avocati si cu sistemul romanesc din cate vad deloc.Nu are cum sa piarda blogarul care a scris acel articol..ce defaimare? cand a scris adevarul,gadeste ca in fata judecatorului domni de colonhelp trebuie sa demostreze ca nu face ce zice blogarul(adica imposibil).COLONHELP nu este un medicament,este un supliment alimentar care nu are in spate nimik concret.

    Stii, este o vorba. Cand cunosti prea multe ajungi sa-ti dai seama ca de fapt nu cunosti nimic. Voi nu ati ajuns inca la punctul ala. Stii de ce? Pentru ca inca interpretati literar legile. Acea libera exprimare este doar un termen nu un fapt, un termen lasat sa creeze senzatia de certitudine a ceea ce vrea sa exprime.

    “(1) Libertatea de exprimare a gandurilor, a opiniilor sau a credintelor si libertatea creatiilor de orice fel, prin viu grai, prin scris, prin imagini, prin sunete sau prin alte mijloace de comunicare in public, sunt inviolabile".

    Libera exprimare nu este un drept deplin, fara limite. Nu ai dreptul de a exprima orice despre oricine, oriunde si oricum, nici in Romania, nici in Germania, nici in America... niciunde.

    (6) Libertatea de exprimare nu poate prejudicia demnitatea, onoarea, viata particulara a persoanei si nici dreptul la propria imagine“.

    In oricare din situatiile de mai sus ai dreptul de a a-ti sustine punctul de vedere la tribunal.
    In momentul in care libertatea ta incalca libertatea mea este o problema si in niciun caz nu o dezbati pe forum sau pe blog.


    @Scoop
    De cate ori trebuie sa scriu ca nu ma intereseaza despre cine si ce este vorba? Nu ma intereseaza disputa, nu am sustinut produsul si in niciun caz bloggerul. Am zis doar ce cred ca este gresit si cum cred ca ar fi trebuit sa decurga lucrurile indiferent de care sunt partile.
    Pe idee pe care o sustii ai putea sa omori criminalii, doar ce faci este moral si scapi societatea de un infractor. Nu?

    Daca nu te deranjeaza explica-mi si mie pe ce te bazezi cand spui ca cei de la Zenith nu pot demonstra veridicitatea produsului. E un fapt, o concluzie, o speranta?

  6. #76
    Avatarul lui Dan
    Dan
    Dan este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    107
    Data înscrierii
    17th November 2004
    Locaţie
    Cluj
    Posturi
    3.358
    Putere Rep
    107

    Implicit

    Eu ti-am raspuns ca pe aceeasi idee au procedat si utilizatorii care m-au acuzat
    Deci tu, dupa tine asa, ai face regulile in baza a niste exceptii? Pe aceeasi idee ar trebui sa n mai iesim din casa ca poate ne trazneste.
    Eu ti-am mai explicat ca de fapt NU ai avut de suferit, dar vad ca insisti. Pacat.

    Raspunde-mi - daca eu observ ca zenit astia mint, ce trebuie sa fac?
    Pe mine nu m-au pacalit. Sa tac din gura sa nu cumva sa-i deranjez in procesul de a minti lumea? Repet, problema nu e a mea, nu m-au mintit pe mine.

    Hai sa-ti mai dau un exemplu, mai apropiat de ce zici tu acolo. Caz 100% real:
    E un coleg de-al nostru de pe seopedia care da tepe. Stiu cine e, omul are o reputatie buna. Am si dovezi ca e tepar, am tot.
    Vrei sa ma duc sa il dau in judecata fara sa spun la nimeni (cu toate ca mie direct nu mi-a dat teapa), sau preferi sa spun cine e si sa prezint divezile?
    Ultima modificare făcută de Dan; 17th January 2013 la 10:03.
    Trust, but verify.

  7. #77
    Avatarul lui scoopo
    scoopo este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    28
    Data înscrierii
    25th November 2010
    Locaţie
    constanta
    Vârstă
    38
    Posturi
    409
    Putere Rep
    28

    Implicit

    Stii, este o vorba. Cand cunosti prea multe ajungi sa-ti dai seama ca de fapt nu cunosti nimic. Voi nu ati ajuns inca la punctul ala.
    Auzi, nu te supara dar ai scris ca tu esti superior acestor discutii si noi niste oameni care nu stim nimica si vorbim degeaba.Oricum ma simt putin jicnit de intelingenta ta superioare acordata in raspuns.Deci o sa inchid subiectul asta ca....ma depaseste..raspunsul tau net superior muritorilor de rand.
    Daca nu te deranjeaza explica-mi si mie pe ce te bazezi cand spui ca cei de la Zenith nu pot demonstra veridicitatea produsului. E un fapt, o concluzie, o speranta?
    Cine prescrie colonhelp si te trimite la farmacie?Ce doctor specializat ,nu doctor cu 2 ani de specializare in homeopatie sau alte prostii sau cu competenta in terapii complementare.Stii ca boala asta, pentru un doctor e ceva de ras....cand aude de colonhelp..Tu vorbesti de un supliment alimentar nu de medicament.( toate au efecte negative).Nu are rost sa explic teoria chibritului aici...
    Concluzia este ca totul este markenting si daca te uiti la continutul din produs,este ca te c...... pe tine si cam atata.
    Speranta este ca intr-o zi,sa fie multi blogari care scriu adevarul,fara sa fie manipulati de niste avocati cu interese finaciare si de firme care vand produse din 3 seminte (care exista de mii de ani) si spun ca au descoperit produsul minute...Sa fim seriosi...Nu au ce sa demostreze pentru ca nu exista asa ceva,boala in sine sau toate prostiile care scrie pe prospect.Suplimentele alimentare sunt testate 2-3 saptamani....medicamentele adevarate sunt testate luni si chiar ani.
    scriu gramatical prost :D:D:D:D

  8. #78
    Avatarul lui polooradea
    polooradea este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    25
    Data înscrierii
    4th February 2011
    Locaţie
    Oradea
    Vârstă
    33
    Posturi
    373
    Putere Rep
    25

  9. #79
    Avatarul lui croif
    croif este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    33
    Data înscrierii
    18th February 2007
    Locaţie
    Bucuresti
    Vârstă
    43
    Posturi
    168
    Putere Rep
    33

    Implicit

    "Actiunea Zenith a fost catalogata ca neintemeiata" - exista si judecatori care gandesc la noi in tara.

Pagina 8 din 8 PrimulPrimul ... 678

Informații subiect

Utilizatori care navighează în acest subiect

Momentan este/sunt 1 utilizator(i) care navighează în acest subiect. (0 membrii și 1 vizitatori)

Thread-uri Similare

  1. Dilema - mag. online de pe o platforma la cheie "inchiriata" la wordpress ecommerce
    De Dragos Bunea în forumul Comert electronic, e-Commerce
    Răspunsuri: 14
    Ultimul Post: 10th March 2012, 22:27
  2. BUsiness blogging
    De marti în forumul Metode de promovare, Analiza trafic.
    Răspunsuri: 12
    Ultimul Post: 13th January 2011, 11:27
  3. Video Blogging
    De silcamataru în forumul Studii de caz
    Răspunsuri: 2
    Ultimul Post: 14th January 2010, 12:11
  4. Răspunsuri: 4
    Ultimul Post: 15th November 2008, 12:17
  5. Developer pentru cea mai mare companie de IT din lume
    De catalyst în forumul Servicii web / Jobs
    Răspunsuri: 0
    Ultimul Post: 8th February 2007, 17:14

Permisiuni postare

  • Nu puteţi posta subiecte noi.
  • Nu puteţi răspunde la subiecte
  • Nu puteţi adăuga ataşamente
  • Nu puteţi modifica posturile proprii
  •