Rezultate 1 la 10 din 10

Subiect: Click aici ! Senzational !

  1. #1
    Avatarul lui Sutzu
    Sutzu este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    24
    Data înscrierii
    3rd April 2011
    Vârstă
    37
    Posturi
    70
    Putere Rep
    24

    Implicit Click aici ! Senzational !

    Atata de obisnuit am ajuns sa evit orice titlu de cacao de genul asta, incat cand am dat intr-adevar de un articol care merita citit, l-am trecut cu vederea

    A fost dezvăluit accidentul științific ce ar putea revoluționa viitorul (VIDEO)

  2. #2
    Avatarul lui Zimbru
    Zimbru este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    37
    Data înscrierii
    12th August 2010
    Locaţie
    Bucuresti
    Posturi
    590
    Putere Rep
    37

    Implicit

    On : Stirea este veche de cel putin 2 luni (in media international)
    Off: La mai multe topicuri de acest gen.
    I'm not a complete idiot, some parts are missing...

  3. #3
    Avatarul lui broski
    broski este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    27
    Data înscrierii
    6th July 2011
    Locaţie
    Timisoara
    Vârstă
    29
    Posturi
    599
    Putere Rep
    27

    Implicit

    iti bati joc de noi cu astfel de titluri ? te rog ca pe viitor titlul topicului sa aiba legatura cu ce publici.
    Portal pentru pasionatii de online betting: http://www.picobet.co.uk .

  4. #4
    Avatarul lui Kaa
    Kaa
    Kaa este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    30
    Data înscrierii
    15th October 2010
    Locaţie
    Bucuresti
    Posturi
    427
    Putere Rep
    30

    Implicit

    S-au invartit atat de mult in jurul cozii incat au uitat sa spuna ce era mai relevant. Sa pastrez vocabularul spumos al celor de la descopera - este o revolutie a industriei pentru ca s-a dovedit ca grafenul este cel mai bun conductor electric descoperit ceea ce va conduce automat la o mai buna conductivitate a tuturor circuitelor electrice. De la medii de stocare cum au zis cei de la descopera pana la cipuri, procesoare si cam tot ce este electric si asta pentru ca acel grafen va lua locul siliciului.

    Problema este ca desi sa zicem ar fi o trecere in masa de la combustibilii fosili la energia electrica parerea mea este ca nu s-ar putea satisface cererea. Cu atat mai mult cu cat in Romania de exemplu principala metoda de obtinere a energiei electrice se face pe baza carbunelui.

  5. #5
    Avatarul lui filip.camara
    filip.camara este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    33
    Data înscrierii
    27th October 2010
    Locaţie
    Romania, Bucuresti
    Posturi
    287
    Putere Rep
    33

    Implicit

    Citat Postat în original de Kaa Vezi Post
    S-au invartit atat de mult in jurul cozii incat au uitat sa spuna ce era mai relevant. Sa pastrez vocabularul spumos al celor de la descopera - este o revolutie a industriei pentru ca s-a dovedit ca grafenul este cel mai bun conductor electric descoperit ceea ce va conduce automat la o mai buna conductivitate a tuturor circuitelor electrice. De la medii de stocare cum au zis cei de la descopera pana la cipuri, procesoare si cam tot ce este electric si asta pentru ca acel grafen va lua locul siliciului.

    Problema este ca desi sa zicem ar fi o trecere in masa de la combustibilii fosili la energia electrica parerea mea este ca nu s-ar putea satisface cererea. Cu atat mai mult cu cat in Romania de exemplu principala metoda de obtinere a energiei electrice se face pe baza carbunelui.
    Nu este vorba de producerea ci de stocarea energiei electrice. Tare asta cu "energia electrica"

  6. #6
    Avatarul lui Kaa
    Kaa
    Kaa este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    30
    Data înscrierii
    15th October 2010
    Locaţie
    Bucuresti
    Posturi
    427
    Putere Rep
    30

    Implicit

    Citat Postat în original de Kaa Vezi Post
    1. S-au invartit atat de mult in jurul cozii incat au uitat sa spuna ce era mai relevant. Sa pastrez vocabularul spumos al celor de la descopera - este o revolutie a industriei pentru ca s-a dovedit ca grafenul este cel mai bun conductor electric descoperit ceea ce va conduce automat la o mai buna conductivitate a tuturor circuitelor electrice. De la medii de stocare cum au zis cei de la descopera pana la cipuri, procesoare si cam tot ce este electric si asta pentru ca acel grafen va lua locul siliciului.

    2. Problema este ca desi sa zicem ar fi o trecere in masa de la combustibilii fosili la energia electrica parerea mea este ca nu s-ar putea satisface cererea. Cu atat mai mult cu cat in Romania de exemplu principala metoda de obtinere a energiei electrice se face pe baza carbunelui.

    Sunt doua fraze separate unde am vorbit de producerea energiei si de grafen. Ba chiar au si un rand liber intre ele.
    Ideea era ca dupa descoperirea acestei caracteristici a grafenului pe baza ideii celor de la descopera masinile electrice ar fi din ce in ce mai convenabile. Mai departe poti completa cu fraza pe care am scris-o mai sus, mai exact cu incapacitatea de productie a energiei in raport cu cererea.
    Iar eficacitatea stocarii grafenului este un factor al principalei caracteristici - cel mai bun conductor -. Ceea ce regaseai in prima fraza pe care am scris-o.

    Ce este asa amuzant la energia electrica?

  7. #7
    Avatarul lui filip.camara
    filip.camara este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    33
    Data înscrierii
    27th October 2010
    Locaţie
    Romania, Bucuresti
    Posturi
    287
    Putere Rep
    33

    Implicit

    "trecere in masa de la combustibilii fosili la energia electrica" - asta era amuzant.
    Sincer nu inteleg nimic, nici din primul post al tau, nici din al doilea, dar cred ca nici nu prea conteaza, eu oricum ma opresc aici cu comentariile.

  8. #8
    Avatarul lui Kaa
    Kaa
    Kaa este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    30
    Data înscrierii
    15th October 2010
    Locaţie
    Bucuresti
    Posturi
    427
    Putere Rep
    30

    Implicit

    Nu vad de ce te-ai opri sa comentezi. S-a discutat civilizat iar subiectul este mai mult decat interesant.


    Citat Postat în original de filip.camara Vezi Post
    "trecere in masa de la combustibilii fosili la energia electrica" - asta era amuzant.
    Tot nu inteleg ce este asa amuzant. Faptul ca parcul auto - pentru ca despre asta era vorba in fraza - ar avea o tranzitie de la combustibilii fosili la energie eletrica sau mai exact de la motoarele pe combustie la cele electrice?

  9. #9
    Avatarul lui felix
    felix este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    41
    Data înscrierii
    30th November 2010
    Locaţie
    Baia Mare
    Vârstă
    49
    Posturi
    1.325
    Putere Rep
    41

    Implicit

    Titlu asta parca este din serialele DDD TV adica de la fostul OTV!
    Studiu de caz pentru un magazin online

  10. #10
    Avatarul lui Dan
    Dan
    Dan este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    107
    Data înscrierii
    17th November 2004
    Locaţie
    Cluj
    Posturi
    3.358
    Putere Rep
    107

    Implicit

    Citat Postat în original de Kaa Vezi Post
    Faptul ca parcul auto - pentru ca despre asta era vorba in fraza
    De unde sa stie lumea ca era vorba despre parcul auto?
    Trust, but verify.

Informații subiect

Utilizatori care navighează în acest subiect

Momentan este/sunt 1 utilizator(i) care navighează în acest subiect. (0 membrii și 1 vizitatori)

Thread-uri Similare

  1. Sa fie si ceva lux pe aici
    De Nosfer în forumul Studii de caz
    Răspunsuri: 18
    Ultimul Post: 22nd February 2015, 08:47
  2. Cum sa faci bani repede si usor *click aici*
    De Dan în forumul Bar, lobby...
    Răspunsuri: 81
    Ultimul Post: 4th April 2012, 08:30
  3. Veniși și eu p'aici
    De Empire în forumul Prezentare forumisti
    Răspunsuri: 6
    Ultimul Post: 22nd December 2010, 01:15
  4. si eu de azi pe aici...
    De Bogdan Citoiu în forumul Prezentare forumisti
    Răspunsuri: 3
    Ultimul Post: 15th November 2006, 16:33
  5. Voi ce intelegeti de aici ?
    De Toto în forumul Bar, lobby...
    Răspunsuri: 2
    Ultimul Post: 12th November 2005, 23:26

Permisiuni postare

  • Nu puteţi posta subiecte noi.
  • Nu puteţi răspunde la subiecte
  • Nu puteţi adăuga ataşamente
  • Nu puteţi modifica posturile proprii
  •