Pagina 1 din 8 123 ... UltimulUltimul
Rezultate 1 la 10 din 79

Subiect: ColonHelp a dat în judecată cea mai mare platformă de blogging din lume(Wordpress)

  1. #1
    Avatarul lui Sandu Stefan
    Sandu Stefan este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    27
    Data înscrierii
    10th June 2011
    Locaţie
    Bucuresti/TR
    Posturi
    152
    Putere Rep
    27

    Implicit ColonHelp a dat în judecată cea mai mare platformă de blogging din lume(Wordpress)

    Cum este sa te pui cu un balaur ...

    Compania românească Zenyth Pharmaceuticals, care produce suplimentul alimentar ColonHelp, a dat în judecată cea mai mare plarformă de blogging din lume, Wordpress ...

    ... Zenyth Pharmaceuticals vrea ca instanța să oblige Automattic să închidă blogul Insula Îndoielii sau să dezvăluie identitatea autorului său, de la care pretinde daune în valoare de 100.000 de euro pentru prejudiciile aduse produsului ColonHelp, spune avocata apărării, Cristina Văsieșiu, care va reprezenta WordPress în cadrul procesului ...

    Citeste mai mult pe REALITATEA.NET: O companie românească a dat în judecată cea mai mare platformă de blogging din lume | REALITATEA .NET


    Articol care explica mai bine ce s-a intamplat

    Blogul Omului . Cica necunoscut cand el singur isi pune numele in primul articol al site-ului pe 3 decembrie.
    În timpul liber scriu sfaturi utile și articole interesante.

  2. #2
    Avatarul lui Kaa
    Kaa
    Kaa este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    30
    Data înscrierii
    15th October 2010
    Locaţie
    Bucuresti
    Posturi
    427
    Putere Rep
    30

    Implicit

    Si ce a facut? Nu face nimic altceva decat sa pice de prost, si ma refer la autorul acelui blog.
    Nu are nicio baza ca ce spune este adevarat. Ce o sa faca cand o sa fie pus sa-si demonstreze "teoria", o sa citeze din blogurile de recenzii si wikipedia?
    Unii isi fac singuri de treaba. Oare chiar nu realizeaza ca nu are nicio baza in afirmatii?


    Blogerul se bazeaza doar pe teorii conspirative iar Wordpress gazduieste aceste teorii nefondate si nedemonstrabile. Actiunea celor de la Zenyth din punctul meu de vedere este mai mult decat normala.

  3. #3
    Avatarul lui 2dor
    2dor este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    33
    Data înscrierii
    10th September 2012
    Locaţie
    Bucuresti
    Vârstă
    38
    Posturi
    583
    Putere Rep
    33

    Implicit

    Asa este, dar traim intr-o lume in care libera exprimare nu se castiga prin tribunale. Fiecare are dreptul sa aiba o opinie, daca lumea il crede pe blogger si nu pe cei de la Zenyth inseamna ca au o problema.

    Citat Postat în original de Kaa Vezi Post
    Si ce a facut? Nu face nimic altceva decat sa pice de prost, si ma refer la autorul acelui blog.
    Nu are nicio baza ca ce spune este adevarat. Ce o sa faca cand o sa fie pus sa-si demonstreze "teoria", o sa citeze din blogurile de recenzii si wikipedia?
    Unii isi fac singuri de treaba. Oare chiar nu realizeaza ca nu are nicio baza in afirmatii?


    Blogerul se bazeaza doar pe teorii conspirative iar Wordpress gazduieste aceste teorii nefondate si nedemonstrabile. Actiunea celor de la Zenyth din punctul meu de vedere este mai mult decat normala.
    We buy things we don't need to impress people we don't like.
    Vand advertoriale pe site-uri cu autoritate mare

  4. #4
    Avatarul lui Kaa
    Kaa
    Kaa este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    30
    Data înscrierii
    15th October 2010
    Locaţie
    Bucuresti
    Posturi
    427
    Putere Rep
    30

    Implicit

    Eu nu vorbesc de ce crede lumea. Tipul ala ataca un produs fara dovezi si cel mai probabil fara sa poata demonstra acest lucru - probabil nici nu a cumparat vreodata acel produs astfel incat sa-si castige dreptul de a critica. Nu ai voie sa critici un produs in aceste conditii, ca ti s-a pus tie pe bibilica.

    Drepturile sunt o problema mare in Romania. Mai auzisem pe unul(George Buhnici) care sustinea ca "domne, am tot dreptul sa te filmez pe strada ca e dreptul meu de cetatean, constitutie, domeniu public alea, alea. Pai da ma gogule, dar daca tu ai dreptul sa filmezi la fel am si eu dreptul de a nu fi filmat, sau tu esti mai cetatean decat mine?
    Asa si aici, trebuie sa castigi dreptul de a critica. Nu ca esti tu Gigel care repara calculatoare si ai aspiratii de medic te apuci sa critici si acuzi in stanga si dreapta fara nicio dovada. Cel putin eu asa vad lucrurile.

  5. #5
    Avatarul lui Eradu
    Eradu este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    33
    Data înscrierii
    20th August 2010
    Posturi
    619
    Putere Rep
    33

    Implicit

    Citat Postat în original de Kaa Vezi Post
    Si ce a facut? Nu face nimic altceva decat sa pice de prost, si ma refer la autorul acelui blog.
    Nu are nicio baza ca ce spune este adevarat. Ce o sa faca cand o sa fie pus sa-si demonstreze "teoria", o sa citeze din blogurile de recenzii si wikipedia?
    Unii isi fac singuri de treaba. Oare chiar nu realizeaza ca nu are nicio baza in afirmatii?

    Blogerul se bazeaza doar pe teorii conspirative iar Wordpress gazduieste aceste teorii nefondate si nedemonstrabile. Actiunea celor de la Zenyth din punctul meu de vedere este mai mult decat normala.
    Tu ai citit articolele? Pe ”teorii” inventate se bazeaza si produsul alora, cica medicii seriosi spun ca ”placa mucoida” nici nu exista. Probabil astia is un fel de vraci de speta joasa, ceva mai rasariti cu mama omida, care isi vand leacurile cu tehnici de marketing mai moderne. Procesul e o aberatie din partea lor in primul rand si mai mult ca sigur nu o sa aiba castig de cauza. Si de cand nu mai avem noi, ca oameni, dreptul sa ne exprimam o opinie, pozitiva sau negativa, despre ceva anume?

    P.S. Din considerente legale nu imi asum raspunderea pentru postul meu, a se lua ca atare

  6. #6
    Avatarul lui Fium
    Fium este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    29
    Data înscrierii
    29th March 2009
    Locaţie
    TIMISOARA
    Posturi
    556
    Putere Rep
    29

    Implicit

    Nu cunosc cazul,

    dar in urma cu circa 2 ani am lansat un produs impreuna cu un importator de medicamente. Produsul se afla de 7 zile pe piata iar anumite bloguri deja aveau articole in care prezentau cazuri in care produsul meu a fost folosit de 3 luni fara rezultate.....si recomandau alt produs prin 2parale ......Deci bloguri/site-uri in spatele carora se ascund idioti exista, astept ca macar unul sa fie ,, pedepsit’’.
    Am un Blog

  7. #7
    Avatarul lui puthre
    puthre este deconectat Ambasador
    Reputatie:
    80
    Data înscrierii
    21st February 2011
    Locaţie
    București
    Posturi
    2.154
    Putere Rep
    80

    Implicit

    Citat Postat în original de Kaa Vezi Post
    Oare chiar nu realizeaza ca nu are nicio baza in afirmatii?
    Are you for real?
    Caut cu jingle.ro.

  8. #8
    Avatarul lui Nichita
    Nichita este deconectat Super Moderator
    Reputatie:
    90
    Data înscrierii
    19th February 2009
    Locaţie
    Bucuresti
    Vârstă
    43
    Posturi
    3.417
    Putere Rep
    90

    Implicit

    Intamplator, acum cateva luni am vazut o emisiune informativa americana legata de catre produsul ColonHelp.

    Erau invitati cativa medici renumiti iar concluzia era ca... nu exista nici o baza care sa sustina afirmatiile celor care vand acest produs. Asadar produsul era considerat de catre medicii americani o mare pacaleala.

    Cel mai probabil ii deranjeaza ca e pe 2 in Google. Probabil e vreun manager zelos care a terminat Spiru Haret si a zis el "ia ocupati-va mah de ala, ca scad vanzazile si nu imi iau comisionu' de pe urma fraierilor."
    Siteul tau e in balarii, nu urca? Competitorii te bat de iti suna apa in cap? Ai fost penalizat si nu stii ce sa faci? Cel mai probabil ai nevoie de un audit SEO complet. :)

  9. #9
    Avatarul lui felix
    felix este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    41
    Data înscrierii
    30th November 2010
    Locaţie
    Baia Mare
    Vârstă
    49
    Posturi
    1.325
    Putere Rep
    41

    Implicit

    Cred ca are drept la opinie, nu poate inchide un blog pentru un articol, cred ca e prea mult.
    Studiu de caz pentru un magazin online

  10. #10
    Avatarul lui Kaa
    Kaa
    Kaa este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    30
    Data înscrierii
    15th October 2010
    Locaţie
    Bucuresti
    Posturi
    427
    Putere Rep
    30

    Implicit

    Citat Postat în original de Eradu Vezi Post
    Si de cand nu mai avem noi, ca oameni, dreptul sa ne exprimam o opinie, pozitiva sau negativa, despre ceva anume?
    Din acelasi moment in care s-a dat lege ca denigrarea pe supozitii sa fie ilegala.

    In primul rand, in momentul in care prezinti o parere si niste fapte negative despre un produs trebuie sa oferi producatorului / autorului dreptul la o opinie. Mai exact trebuie sa-i transmiti acuzatiile iar pe baza acestora sa primesti de la el un raspuns, iar acel raspuns sa-l adaugi la articol.
    In al doilea rand nu conteaza ce spune, trebuie sa demonstreze ca ce spune este adevarat si asta nu pe baza unor articole din wikipedia. Cum el spune ca acea placa mucoida nu exista, producatorul poate zice ca exista... cine are dreptate?
    Nu-mi pot da seama cum puteti lua partea unuia dintre ei cand nici unul, nici altul nu a demonstrat ca ar exista sau ca nu ar exista acea masa.

    Nu stiu pe afirmatiile caror medici te bazezi, insa daca ai asistat vreodata la taierea unui porc ai fi vazut ca matele au reziduuri pe ele - la acele reziduuri se refera cand spun placa mucoidala, cel putin eu asta am inteles. Poate multi de aici pot sustine acest aspect.
    Total opus acestor acuzatii, sunt multi care ataca aceste produse nu pentru ca nu ar avea ce curata ci pentru ca le curata prea mult. Ar curata prea mult organismul si colonul de minerale si ce naiba se mai gaseste pe acolo.


    Pe mine nu ma intereseaza cat de bun este acel produs, nu l-am incercat, nu ma intereseaza cum functioneaza sau daca intr-adevar face ceva. Ideea este ca in momentul in care acuzi la acest nivel trebuie sa-ti poti sustine punctul de vedere. Nu acuzi ca asa ai tu chef.

Pagina 1 din 8 123 ... UltimulUltimul

Informații subiect

Utilizatori care navighează în acest subiect

Momentan este/sunt 1 utilizator(i) care navighează în acest subiect. (0 membrii și 1 vizitatori)

Thread-uri Similare

  1. Dilema - mag. online de pe o platforma la cheie "inchiriata" la wordpress ecommerce
    De Dragos Bunea în forumul Comert electronic, e-Commerce
    Răspunsuri: 14
    Ultimul Post: 10th March 2012, 22:27
  2. BUsiness blogging
    De marti în forumul Metode de promovare, Analiza trafic.
    Răspunsuri: 12
    Ultimul Post: 13th January 2011, 11:27
  3. Video Blogging
    De silcamataru în forumul Studii de caz
    Răspunsuri: 2
    Ultimul Post: 14th January 2010, 12:11
  4. Răspunsuri: 4
    Ultimul Post: 15th November 2008, 12:17
  5. Developer pentru cea mai mare companie de IT din lume
    De catalyst în forumul Servicii web / Jobs
    Răspunsuri: 0
    Ultimul Post: 8th February 2007, 17:14

Permisiuni postare

  • Nu puteţi posta subiecte noi.
  • Nu puteţi răspunde la subiecte
  • Nu puteţi adăuga ataşamente
  • Nu puteţi modifica posturile proprii
  •