Pagina 1 din 4 123 ... UltimulUltimul
Rezultate 1 la 10 din 36

Subiect: site gen OLX

  1. #1
    Avatarul lui cris
    cris este deconectat Junior SeoPedia
    Reputatie:
    0
    Data înscrierii
    9th July 2007
    Vârstă
    41
    Posturi
    1.034
    Putere Rep
    0


    Implicit site gen OLX

    Gasisem la un moment dat un tutorial despre cum iti faci un site gen OLX; nu il mai gasesc

    Ma ajuta cineva sa imi spuna platforma/aplicatia prin care e facut OLX ?

  2. #2
    Avatarul lui catalinux19
    catalinux19 este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    23
    Data înscrierii
    7th October 2013
    Locaţie
    Romania
    Vârstă
    35
    Posturi
    475
    Putere Rep
    23


    Implicit

    Nu faci tu un site-ul gen olx urmand un tutorial, stai linistit.

    Uite aici Elena OSclass Premium Theme , facut cum era mercador odata..

  3. #3
    Avatarul lui AlexMar
    AlexMar este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    22
    Data înscrierii
    14th March 2013
    Locaţie
    Bucuresti
    Vârstă
    36
    Posturi
    426
    Putere Rep
    22


    Implicit

    La o simpla cautare "olx clone script": theninehertz.com/olx-clone-classified-ads-script

  4. #4
    Avatarul lui Revers
    Revers este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    17
    Data înscrierii
    19th June 2015
    Vârstă
    28
    Posturi
    40
    Putere Rep
    17


    Implicit

    Eu zic sa o lasi balta, si o spun din proprie experienta un site gen olx = 0. Nimeni nu o sa puna anunt pe site-ul tau cand poate face acest lucru direct pe olx si are sanse de vanzare cu 99.99% mai mari decat pe site-ul tau. Asculta-ma ce spun.

  5. #5
    Avatarul lui AlexMar
    AlexMar este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    22
    Data înscrierii
    14th March 2013
    Locaţie
    Bucuresti
    Vârstă
    36
    Posturi
    426
    Putere Rep
    22


    1 out of 1 members found this post helpful.

    Implicit

    Citat Postat în original de Revers Vezi Post
    Eu zic sa o lasi balta, si o spun din proprie experienta un site gen olx = 0. Nimeni nu o sa puna anunt pe site-ul tau cand poate face acest lucru direct pe olx si are sanse de vanzare cu 99.99% mai mari decat pe site-ul tau. Asculta-ma ce spun.
    Poate omul vrea sa faca un site de anunturi mai speciale, ceva ce nu se gaseste pe olx sau chiar sa se axeze pe un anumit domeniu.
    Zi-mi: ti-ar fi placut, daca stai in Bucuresti, sa ai un site gen olx cu anunturi puse de tarani care vand diverse bunatati facute in casa?
    Pentru asa ceva recomand un script cam scump dar merita banul: Etsy Clone, http://buysell.demo.agriya.com/
    Se lauda Tom ca face un magazin online de genul dar nu am mai auzit nimic de el. Si mi se aprea ceva frumos.
    Sau vrea sa faca un olx peste online pentru fetitele di la oras.

  6. #6
    Avatarul lui cris
    cris este deconectat Junior SeoPedia
    Reputatie:
    0
    Data înscrierii
    9th July 2007
    Vârstă
    41
    Posturi
    1.034
    Putere Rep
    0


    Implicit

    alex are dreptate , e vorba despre ceva nisat

  7. #7
    Avatarul lui Revers
    Revers este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    17
    Data înscrierii
    19th June 2015
    Vârstă
    28
    Posturi
    40
    Putere Rep
    17


    Implicit

    Am inteles ce vrei sa spui, dar intr-un site de genul acesta trebuie investiti si bani seriosi ca sa merga dupa parerea mea spre exemplu noul site lajumatate mi se pare sincer cea mai mare prostie de la antena 1 si o copie dupa olx doar cu o versiune putin mai proasta. Nu zic ca nu se poate, dar trebuie multa munca si rabdare, eu i-am dat doar un sfat, eu am avut un site de anunturi imobiliare care si-a dat putin drumul, doar pana am investit in el, cand nu am mai investit vizitele au scazut cu 80%, cele mai frecvente feedback-uri fiind: Nu am fost contactat de catre nimeni. Asa mi-am pierdut tot traficul. Degeaba ai 1000 de agenti imobiliari si 7.000 de imobile daca nu se uita nimeni la ele, iar cu 1.200 de lei, sigur nu poti sa faci nimic.

    P.S.: Nu stiu daca ai observat site-urile mari auto din Romania cat au scazut in trafic de cand exista olx, gen autovit, auto.ro si alte site-uri. Dai doar un search Audi A4 intr-un judet pe olx apoi dai pe Autovit sa vezi diferenta. Pe autovit gasesti maxim 20 de anunturi pe cand pe olx peste 700 intr-o singura luna doar pe acest cuvant. Si acele site-uri mergeau foarte bine inainte.

    Ma refer ca e mult mai comod sa caut un lucru rapid si usor decat sa cotrobai undeva si poate poate sa scot ceva de acolo. E un avantaj atat pentru vanzator cat si pentru cumparatori. Lumea e obisnuita deja cu un lucru, ca sa ii faci sa creada ca dincolo e mai bine, trebuie multa investitie.
    Ultima modificare făcută de Revers; 17th December 2015 la 18:55.

  8. #8
    Avatarul lui felix
    felix este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    41
    Data înscrierii
    30th November 2010
    Locaţie
    Baia Mare
    Vârstă
    49
    Posturi
    1.325
    Putere Rep
    41


    Implicit

    @Revers, AUTOVIT, face parte tot din grupul de site-uri a celor ce au si OLX, doar ca au strategii diferite, autovit este pe bani si olx este free ( pentru moment)

    @cris, daca vrei sa iti faci un site de anunturi gen OLX, renunta! piata este ocupata de OLX (mercador.ro, tocmai.ro), OKAZII, care domina piata. Vezi portofoliul celor de la Allegro Grup si poate vei intelege.

    Alte detalii: aici
    Studiu de caz pentru un magazin online

  9. #9
    Avatarul lui Twigg
    Twigg este deconectat Junior SeoPedia
    Reputatie:
    0
    Data înscrierii
    30th November 2013
    Posturi
    195
    Putere Rep
    0


    Implicit

    off: Am si eu cateva site-uri de anunturi si unele chiar au ceva trafic, ideea e sa stai bine pe 2, 3 cuvinte seo si musai sa ai activata sectiunea matrimoniale. Dezavantajul este ca in timp, miile de anunturi iti vor manca multi giga (multi pun poze la rez mare) iar castiguri nu exista. O faci din placere sau din interes pentru niste link-uri.
    on: N-ai cum sa-ti faci un site gen olx decat daca apelezi la programator foarte bun dar investitia nu merita absolut deloc. hope it helps..

  10. #10
    Avatarul lui cris
    cris este deconectat Junior SeoPedia
    Reputatie:
    0
    Data înscrierii
    9th July 2007
    Vârstă
    41
    Posturi
    1.034
    Putere Rep
    0


    Implicit

    pasul unu e facut : am creat siteul Foto Market

    urmeaza pasul 2 : marketing si publicitate

    o parere?

Pagina 1 din 4 123 ... UltimulUltimul

Informații subiect

Utilizatori care navighează în acest subiect

Momentan este/sunt 1 utilizator(i) care navighează în acest subiect. (0 membrii și 1 vizitatori)

Permisiuni postare

  • Nu puteţi posta subiecte noi.
  • Nu puteţi răspunde la subiecte
  • Nu puteţi adăuga ataşamente
  • Nu puteţi modifica posturile proprii
  •