Pagina 4 din 6 PrimulPrimul ... 23456 UltimulUltimul
Rezultate 31 la 40 din 51

Subiect: Locul 1 in google dupa 40 de zile

  1. #31
    Avatarul lui Vali D
    Vali D este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    43
    Data înscrierii
    3rd November 2010
    Locaţie
    Orsova
    Vârstă
    39
    Posturi
    1.603
    Putere Rep
    43


    Implicit

    Din nou ...
    M-am luat cumva de bubu sau tehnicsmart ca folosesc aplicatiile? NU! Dar m-a mirat faptul ca si o vedeta ar fi in stare sa faca asta. Dar pana la urma m-am lamurit: asta inseamna marketing-ul.
    Vand Advertoriale (pr 5)

  2. #32
    Avatarul lui Maldinii
    Maldinii este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    41
    Data înscrierii
    13th September 2010
    Locaţie
    Rennes
    Posturi
    842
    Putere Rep
    41


    Implicit

    Citat Postat în original de Netul Vezi Post
    Facebook takes on 'clickjacking' spammers in court



    Facebook takes on 'clickjacking' spammers in court
    Asta vazusem si eu, de ziceam ca nu e chiar asa lejer
    Codeinwp.com - Wordpress experts

  3. #33
    Avatarul lui iuddavali
    iuddavali este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    31
    Data înscrierii
    4th May 2011
    Vârstă
    46
    Posturi
    406
    Putere Rep
    31


    Implicit

    Referitor la SERP cu siteul tau: 1) si la mine e pe locul 4; 2) am avut si eu un site care a beneficiat in prima perioada de un credit pozitiv din partea Google. Doar am observat nu am facut analiza sa vad cate saptamani/luni. Insa, cand siteul a ajuns la o oarecare maturitate ori s-a considerat ca de acum se poate tine pe picioare, ca nu mai e un copil mic, am cazut din pozitiile in care eram. Nu a fost vorba de penalizare, doar am fost pus pe pozitia pe care o meritam.

    Referitor la continuturile siteurilor: E spre binele nostru sa fim intelepti si sa avem siteuri cu continut legal si de valoare. Trecerea la legal, onest, seriozitate ... samd e grea. Se poate lasa cu pierderi imense. Insa e spre binele nostru sa realizam ca BINE/CORECT/LEGAL e cel mai bun drum.

    Si eu am avut continut ce nu era in relatii bune cu legea. Am renuntat la el, chiar daca am pierdut aproape tot. Mai bine mai putin, cu sanse de a cladi din nou ceva bun, decat mult si dubios, acordand altora sanse sa se ia de mine.
    "Modul in care gandesti atunci cand pierzi, determina cat mai ai de asteptat pana vei castiga" David Schwartz

  4. #34
    Avatarul lui Marylina
    Marylina este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    32
    Data înscrierii
    22nd October 2010
    Locaţie
    Bucuresti
    Posturi
    350
    Putere Rep
    32


    1 out of 1 members found this post helpful.

    Implicit

    Cuvintele se aseamana mult cu cele de pe jocuri, si dance-ul la fel... nu te bucura prea mult si mai ales NU FACE MAI MULTE LINKURI DECAT AI FACUT PANA ACUM. E obiceiul tuturor care ajung acolo sus, google ii vede, se prinde si ii da jos. Fa exact ce ai facut si pana acum, in plus poti lua cateva advertoriale care au f.greu miros de fake si care vin in mod natural de obicei, atunci cand iti creste pozitia.

    Sunt sigura ca e o nisa plina de spammeri la fel ca cea de jocuri, keep an eye pe site-urile din nisa cu care faci LE, cel mai bine e sa te abti de la LE.

    Mult succes!

    LE: nu inteleg de ce sunteti asa stupefiati de faza cu aplicatia de fani, ce credeati? ca il platiti pentru campanii de marketing si bannere outdoor care or sa conduca la conversii de like pe pagina voastra de facebook? e clar ca era ceva necurat... E ca si cum ai cumpara droguri, ai fi tras in teapa si ai chema politia sa remedieze cazul.
    Ma joc si scriu despre jocuri, in special jocuri noi.

  5. #35
    Avatarul lui Vali D
    Vali D este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    43
    Data înscrierii
    3rd November 2010
    Locaţie
    Orsova
    Vârstă
    39
    Posturi
    1.603
    Putere Rep
    43


    6 out of 8 members found this post helpful.

    Implicit

    Multam Marylina de sfaturi. O sa tin cont de ele.

    Cat despre business-ul meu. As vrea sa va spun cate ceva, desi n-am facut-o niciodata.

    Cu 2-3 ani in urma am inceput sa castig din online. Daca faceam 70-100$ din online era o avere pentru mine.
    Lucram la Administrati Nationala Drumuri si Produri (cu 7 clase unde sa muncesc?). De dimineata pana seara bagam la baros si la picamăr. Urca-te pe stanci legat in funie si etc. Castigam undeva la 1600 de lei. Cu ce mai faceam din internet aveam un venit de aproape 20 de milioane lunar.

    Intre timp, pot spune, ca am rascolit internetul asta cap-coada. Am gasit si incercat miliarde de metode de facut bani. De la ptc (ex: neobux) pana la mlm-uri. Vroiam sa gasesc ceva care sa-mi permita sa stau acasa (cine nu ar vrea?).
    Intre timp, venitul din online crestea. Am inceput sa invat cum sa creez un site, cum sa-l promovez. Am instalat la scripturi nulled, de nici nu le mai stiu numarul. Am inceput sa invat SEO. De fapt, ce seo? Eu am invat direct BLACKHAT. Si da, tehnici din alea "murdare", dar care mi-au crescut venitul lunar. Am lucrat pentru diferiti clienti (majoritatea indieni si americani) pentru linkbuilding.

    Totul pana cand intr-o zi baiatul de care vorbesc aici, mi-a 'aratat calea'. Si mi-a zis (ceva de genul): Uite ma! Asa poti face tu bani. Si am inceput sa fac. Am cautat clienti. Am trimis SPAM (mail) la greu site-urilor de magazine online straine...etc.
    Cand aduceam eu fani, nu se auzise de clickjacking, sau cum ii spune. Si nu ii faceam nici prin intermediul site-urilor ca youlikehits.com

    Si uite asa, dupa ce am adus fani la 2-3 clienti, au inceput sa ma recomande. Din ce in ce aveam mai multi clienti, abia faceam fata.
    Intre timp, am 'abandonat' locul de munca actual. Nu mai aveam timp si de 'stanci'. Si cu o mica paranteza, nici macar nu eram angajat, nu aveam acte. Munceam la negru.

    Si acum cu o mica intrebare: credeati ca nu aplic ce-am invatat si in schimb munceam in continuare? munceam pe un salariu la jumatate din ce castigam online? Sau alta intrebare, si mai si. Cine ar fi muncit in continuare? Tu Cristi? Tu Maldinii?

    Am aproape 25 de ani, nu-s insurat. Locuiesc cu maicamea si soramea a mica. Tatămiu s-a dus pe apa sambetei (dead). Maicamea nu munceste niciunde fiindca e bolnava, are ajutor social (vreo 200 de lei lunar).
    vreau sa mai spun ca la 14-15 ani ma duceam "cu ziua" la descarcat de ciment. Ma omorau sacii de 50kg, eu avand 40 (acum am vreo 53, uraaaa). Am facut si scoala, vreo 7 clase, ca trebuia sa o abandonez.

    Ia zi tu acum, cand ma gandesc ce viata am avut, imi mai pasa mie ca iti vand fani prin metode ilegale?
    Si da, puteti spune ca sunt un cocalar intr-un audi a8, dar care nu mi-l permit.

    Trebuie sa mai spun, ca stiu ce e respectul. Chiar daca am si eu anumite sarituri. Dar stii cum e vorba? Cat sa mai tii de respectul asta? Uite, cu respectul mori de foame! Pai scuza-ma! Eu am familie de intretinut. Este respectul asta peste familia mea?
    Vand Advertoriale (pr 5)

  6. #36
    Avatarul lui puthre
    puthre este deconectat Ambasador
    Reputatie:
    84
    Data înscrierii
    21st February 2011
    Locaţie
    București
    Posturi
    2.154
    Putere Rep
    84


    1 out of 1 members found this post helpful.

    Implicit

    @ValiD Nu cred ca ai de ce sa te justifici. Daca cineva isi imagina ca ii iei pe fiecare in parte sa-i convingi de ce trebuie sa dea like pe paginile clientului, atunci isi merita dezamagirea
    Caut cu jingle.ro.

  7. #37
    Avatarul lui relansat
    relansat este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    32
    Data înscrierii
    18th July 2011
    Locaţie
    Iasi
    Posturi
    780
    Putere Rep
    32


    Implicit

    Ma numar printre aceia multumiti de serviciile lui Vali D. In plus, o sa mai colaboram si pe viitor. Am fost constient inca de la inceput ca nu e ceva "curat" si putin mi-a pasat

  8. #38
    Avatarul lui Bukum
    Bukum este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    31
    Data înscrierii
    10th September 2010
    Vârstă
    33
    Posturi
    417
    Putere Rep
    31


    Implicit

    Off: +1 vali

    On: Ii inteleg pe cei care se simt putin "inselati", insa treaba lor era sa ceara de la inceput cat mai multe detalii...

  9. #39
    Avatarul lui Maldinii
    Maldinii este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    41
    Data înscrierii
    13th September 2010
    Locaţie
    Rennes
    Posturi
    842
    Putere Rep
    41


    Implicit

    Citat Postat în original de Vali D Vezi Post
    Multam Marylina de sfaturi. O sa tin cont de ele.

    Cat despre business-ul meu. As vrea sa va spun cate ceva, desi n-am facut-o niciodata.

    Cu 2-3 ani in urma am inceput sa castig din online. Daca faceam 70-100$ din online era o avere pentru mine.
    Lucram la Administrati Nationala Drumuri si Produri (cu 7 clase unde sa muncesc?). De dimineata pana seara bagam la baros si la picamăr. Urca-te pe stanci legat in funie si etc. Castigam undeva la 1600 de lei. Cu ce mai faceam din internet aveam un venit de aproape 20 de milioane lunar.

    Intre timp, pot spune, ca am rascolit internetul asta cap-coada. Am gasit si incercat miliarde de metode de facut bani. De la ptc (ex: neobux) pana la mlm-uri. Vroiam sa gasesc ceva care sa-mi permita sa stau acasa (cine nu ar vrea?).
    Intre timp, venitul din online crestea. Am inceput sa invat cum sa creez un site, cum sa-l promovez. Am instalat la scripturi nulled, de nici nu le mai stiu numarul. Am inceput sa invat SEO. De fapt, ce seo? Eu am invat direct BLACKHAT. Si da, tehnici din alea "murdare", dar care mi-au crescut venitul lunar. Am lucrat pentru diferiti clienti (majoritatea indieni si americani) pentru linkbuilding.

    Totul pana cand intr-o zi baiatul de care vorbesc aici, mi-a 'aratat calea'. Si mi-a zis (ceva de genul): Uite ma! Asa poti face tu bani. Si am inceput sa fac. Am cautat clienti. Am trimis SPAM (mail) la greu site-urilor de magazine online straine...etc.
    Cand aduceam eu fani, nu se auzise de clickjacking, sau cum ii spune. Si nu ii faceam nici prin intermediul site-urilor ca youlikehits.com

    Si uite asa, dupa ce am adus fani la 2-3 clienti, au inceput sa ma recomande. Din ce in ce aveam mai multi clienti, abia faceam fata.
    Intre timp, am 'abandonat' locul de munca actual. Nu mai aveam timp si de 'stanci'. Si cu o mica paranteza, nici macar nu eram angajat, nu aveam acte. Munceam la negru.

    Si acum cu o mica intrebare: credeati ca nu aplic ce-am invatat si in schimb munceam in continuare? munceam pe un salariu la jumatate din ce castigam online? Sau alta intrebare, si mai si. Cine ar fi muncit in continuare? Tu Cristi? Tu Maldinii?

    Am aproape 25 de ani, nu-s insurat. Locuiesc cu maicamea si soramea a mica. Tatămiu s-a dus pe apa sambetei (dead). Maicamea nu munceste niciunde fiindca e bolnava, are ajutor social (vreo 200 de lei lunar).
    vreau sa mai spun ca la 14-15 ani ma duceam "cu ziua" la descarcat de ciment. Ma omorau sacii de 50kg, eu avand 40 (acum am vreo 53, uraaaa). Am facut si scoala, vreo 7 clase, ca trebuia sa o abandonez.

    Ia zi tu acum, cand ma gandesc ce viata am avut, imi mai pasa mie ca iti vand fani prin metode ilegale?
    Si da, puteti spune ca sunt un cocalar intr-un audi a8, dar care nu mi-l permit.

    Trebuie sa mai spun, ca stiu ce e respectul. Chiar daca am si eu anumite sarituri. Dar stii cum e vorba? Cat sa mai tii de respectul asta? Uite, cu respectul mori de foame! Pai scuza-ma! Eu am familie de intretinut. Este respectul asta peste familia mea?
    Am vazut ca m-ai mentionat boss, eu nu am zis comentat nimic de metodele tale, te-am avertizat ca daca cineva vrea sa iti faca rau iti poate face. In Romania lumea nu este educata in chestii dastea, dar mie mi s-a intamplat la firma unde lucrez, ca un client sa ii dea in judecata sa trimita nu stiu ce scrisoare , pt ca nu poate dezinstala programul de calculator, era avocat omu . Asa ca daca unu se trezeste acum ca a ajuns pe site-ul tau, a dat click pe ceva, si tu i-ai pus fara sa stie pe profil like la pagina aia, te poate da in judecata ca i-ai stricat imaginea in fata prietenilor de pe fb .
    Codeinwp.com - Wordpress experts

  10. #40
    Avatarul lui Vali D
    Vali D este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    43
    Data înscrierii
    3rd November 2010
    Locaţie
    Orsova
    Vârstă
    39
    Posturi
    1.603
    Putere Rep
    43


    Implicit

    Detalii mai necesare decat ca:
    1. Sunt romani
    2. Sunt reali
    3. "Vin pe cale legala" - eu acum am aflat ca ce fac eu e ilegal. E o lege pentru asta? Risc puscaria? Si stii cum e, trebuie sa-ti convingi clientul. Si Inna a ajuns sa-si arate țâțele la tv.
    ... ce ai mai putea cere?
    E la mintea cocosului ca nu as spune cum fac. Am pierdut un client de 200.000 de fani din cauza asta. Eu inteleg ca toti ar vrea sa stie cum ii vin fanii, dar din pacate nu pot dezvalui.
    Am spus la fiecare client in parte: nu sunt targetati. Dupa campanie exista (tot) posibilul sa ai unlike-ri, din acea cauza aduc tot timpul un 5-10% pe plus. Tot timpul am recomandat campanie pe facebook pentru fani targetati.
    S-a discutat mult pe tema asta cu "mai multe detalii".

    @Maldini, te-am mentionat ...asa, ca fapt divers. Ce m-a deranjat, a fost chestia ca ai dezvaluit acest lucru. Imi puteai spune (de exemplu) pe pm, messenger.
    Ultima modificare făcută de Vali D; 4th February 2012 la 22:37.
    Vand Advertoriale (pr 5)

Pagina 4 din 6 PrimulPrimul ... 23456 UltimulUltimul

Informații subiect

Utilizatori care navighează în acest subiect

Momentan este/sunt 1 utilizator(i) care navighează în acest subiect. (0 membrii și 1 vizitatori)

Thread-uri Similare

  1. Vand site covoare locul 1 in google
    De Serban Cristian în forumul Website-uri
    Răspunsuri: 13
    Ultimul Post: 26th May 2012, 20:44
  2. Vand site ceasuri locul 1 in google pe ceasuri barbatesti
    De Serban Cristian în forumul Website-uri
    Răspunsuri: 0
    Ultimul Post: 14th January 2012, 17:16
  3. Vand 2 siteuri cadouri locul 1 google
    De Serban Cristian în forumul Website-uri
    Răspunsuri: 7
    Ultimul Post: 14th January 2012, 17:04
  4. Răspunsuri: 58
    Ultimul Post: 8th October 2009, 00:44
  5. Google locul 4 in top celeme mai nasoale provideri ISP
    De Marius Mailat în forumul Google
    Răspunsuri: 7
    Ultimul Post: 7th January 2009, 10:29

Permisiuni postare

  • Nu puteţi posta subiecte noi.
  • Nu puteţi răspunde la subiecte
  • Nu puteţi adăuga ataşamente
  • Nu puteţi modifica posturile proprii
  •