Pagina 12 din 13 PrimulPrimul ... 210111213 UltimulUltimul
Rezultate 111 la 120 din 129

Subiect: Hosting recomandat in Romania

SERGIUx este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    6
    Data înscrierii
    11th October 2014
    Locaţie
    Braila
    Vârstă
    33
    Posturi
    126
    Putere Rep
    6

Implicit

ceva pareri despre hostx ?

Rapsodia este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    13
    Data înscrierii
    18th March 2013
    Locaţie
    Hungary
    Posturi
    1.507
    Putere Rep
    13

1 out of 1 members found this post helpful.

Implicit

Citat Postat în original de SERGIUx Vezi Post
    Am avut la ei, dar prefer in continuare Claus! nu vreau sa-i barfesc pentru ca am renuntat la ei si nu e frumos, au fost corecti dar site-urile se misca mai rapid acum.
    Ofer servicii Social Media Marketing!. Lista domenii Oferta generala, ro, fr si ru aici!

AGSQ este deconectat Junior SeoPedia
    Reputatie:
    0
    Data înscrierii
    2nd November 2015
    Posturi
    20
    Putere Rep
    0

Implicit

Citat Postat în original de SERGIUx Vezi Post
    La pretul la care unii comercializeaza gazduire web, iei un VPS si iti faci tot ce ai nevoie pe el.

dufix este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    2
    Data înscrierii
    8th July 2016
    Posturi
    86
    Putere Rep
    2

Implicit

Nu chiar. Pentru ca o persoana atehnica sa-si configureze un website pe un vps este ca si cum ai pune-o sa conduca ozn-uri cand abia si-a luat permisul.
    Probabil ar merita deranjul mutarii pe un VPS daca site-ul in cauza ar avea indeajuns trafic sau nu ii ajung resursele cat sa nu poate fi sustinut de un cont de gazduire shared.

Twigg este deconectat Junior SeoPedia
    Reputatie:
    0
    Data înscrierii
    30th November 2013
    Posturi
    158
    Putere Rep
    0

Implicit

Hosting-ul in Romania are perioade si perioade, e greu sa spui ca X e cel mai ok. Pina acum 2 ani, Xservers erau cei mai tari, acum nici sa nu mai aud de ei;

Mxhost sunt ok, au preturi misto dar cam exigenti cu continutul conturilor si stau cam slab cu viteza.
    Claus: n-am nimic ce sa le reprosez doar ca nu-mi plac pur si simplu.
    Spatiul: au fost si sunt in continuare foarte ok. Cea mai buna solutie daca ai target zona moldovei
    Romarg: scumpi pentru ce ofera
    Hostico: super ok
    Edomenii (globe hosting): am dat petrecere cand am plecat de la ei

Marius Cristian este deconectat Ambasador
    Reputatie:
    37
    Data înscrierii
    14th January 2007
    Locaţie
    Bucuresti, Romania
    Posturi
    1.253
    Putere Rep
    37

Implicit

Citat Postat în original de dufix Vezi Post
    Nu chiar. Pentru ca o persoana atehnica sa-si configureze un website pe un vps este ca si cum ai pune-o sa conduca ozn-uri cand abia si-a luat permisul.
    Probabil ar merita deranjul mutarii pe un VPS daca site-ul in cauza ar avea indeajuns trafic sau nu ii ajung resursele cat sa nu poate fi sustinut de un cont de gazduire shared.
    Firma in discutie are pachete decente [ca pret] de hosting.
    Despre comparatia partajat versus vps s-a tot discutat, cred ca putini membri nu au habar de avantajele si dezavantajele celor doiua variante.
    Smart VPS Romania. Nu am conectivitate prea mare cu Smart VPS Romania si nici la administrare vps-uri NU ma prea pricep.

dufix este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    2
    Data înscrierii
    8th July 2016
    Posturi
    86
    Putere Rep
    2

Implicit

Nu era vorba de firma in cauza. Nici nu stiu despre ce firma este vorba.
    Doar ca, nu intotdeauna un VPS este cea mai buna solutie, vorbind strict in aceiasi bani.
    La un VPS platesti licenta cPanel separat, adica alti 15-20$. Si tot mai ai nevoie de anume chestii tehnice reglate.

Empire este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    13
    Data înscrierii
    14th December 2010
    Locaţie
    BM
    Vârstă
    33
    Posturi
    205
    Putere Rep
    13

Implicit

E chin cu un VPS unmanaged, dar cine vrea sa petreaca ore intregi pe forumuri de linux poate incerca. Eu am avut unul din necesitate, caci aveam peste 30 de siteuri. Dar nu stiu ce ma faceam daca nu ma ajuta un programator din UK, a stat ala cateva ore intregi optimizand si securizand serverul, si el chiar stia si ce face.

Acum am majoritatea siteurilor la hetnix si raportul calitate/pret pe volumul asta e inegalabil.

Cateva siteuri personale am si la clausweb. M-au deranjat unele lucruri la ei si am vrut sa trec inapoi la mxhost desi ei sunt mai scumpi, dar anul asta claus mi-au facut o reducere de fidelizare de vreo 8% parca, si cu diferenta de pret intre pachete similare, ieseam prea frumos sa nu profit.

AGSQ este deconectat Junior SeoPedia
    Reputatie:
    0
    Data înscrierii
    2nd November 2015
    Posturi
    20
    Putere Rep
    0

Implicit

Citat Postat în original de Empire Vezi Post
    E chin cu un VPS unmanaged, dar cine vrea sa petreaca ore intregi pe forumuri de linux poate incerca. Eu am avut unul din necesitate, caci aveam peste 30 de siteuri. Dar nu stiu ce ma faceam daca nu ma ajuta un programator din UK, a stat ala cateva ore intregi optimizand si securizand serverul, si el chiar stia si ce face.

Acum am majoritatea siteurilor la hetnix si raportul calitate/pret pe volumul asta e inegalabil.

Cateva siteuri personale am si la clausweb. M-au deranjat unele lucruri la ei si am vrut sa trec inapoi la mxhost desi ei sunt mai scumpi, dar anul asta claus mi-au facut o reducere de fidelizare de vreo 8% parca, si cu diferenta de pret intre pachete similare, ieseam prea frumos sa nu profit.

Ma bucur ca esti multumit de serviciile noastre

PS: Mai nou oferim optimizare gratuita pentru Dedicate / VPS, asa ca daca vrei sa-ti hostezi site-urile pe VPS, te putem ajuta.

andrei_sm este deconectat Junior SeoPedia
    Reputatie:
    0
    Data înscrierii
    8th December 2015
    Locaţie
    Satu Mare
    Vârstă
    29
    Posturi
    15
    Putere Rep
    0

Implicit

Mxhost - Viteza nu e punctul lor forte, dar preturile sunt ok pentru ce ofera. Stau ok cu securitatea si supportul e decent (not great)
    Spatiul - Foarte greu te intelegi cu ei pentru orice solutie care nu e standard. Nu-s dispusi sa faca nimic mai mult decat "bucatica" lor, desi nu le-am cerut mare lucru. Preturi decente
    Claus - Horror show. Support slab, securitate slaba, viteza foarte buna in schimb si preturi ok. De evitat.
    RoMarg - Viteza slaba (chiar intern :-O ), preturi mari pentru servicii slabe. De evitat
    Hostico - Preturi decente si viteza ok. Am colaborat foarte putin cu ei, deci s-ar putea sa gresesc aici.
    Edomenii - Preturi mici, dar sunt epicentrul jegului din webhostingul romanesc. Amatori din toate punctele de vedere. Cadou pentru cine gaseste gaura de securitate din siteul lor principal!
    NixServers - am auzit lucruri bune si va fi urmatorul host pe care il voi testa. Revin cu un edit dupa primele contacte.

Pagina 12 din 13 PrimulPrimul ... 210111213 UltimulUltimul

Informații subiect

Utilizatori care navighează în acest subiect

Momentan este/sunt 1 utilizator(i) care navighează în acest subiect. (0 membrii și 1 vizitatori)

Thread-uri Similare

1. registrar pentru backorder recomandat?
    De Mihai_Is în forumul Domenii
    Răspunsuri: 7
    Ultimul Post: 5th June 2014, 21:20
  2. Recomandare Hosting Romania
    De ionutcib în forumul Hosting
    Răspunsuri: 9
    Ultimul Post: 22nd February 2012, 18:07
  3. Radio hosting in Romania?
    De ioan11bl în forumul Hosting
    Răspunsuri: 10
    Ultimul Post: 23rd June 2011, 14:17
  4. Hosting Afara Sau In Romania?