Pagina 3 din 5 PrimulPrimul 12345 UltimulUltimul
Rezultate 21 la 30 din 46

Subiect: Link exchange forumisti?

  1. #21
    Avatarul lui indiscutabil34
    indiscutabil34 este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    30
    Data înscrierii
    12th May 2011
    Locaţie
    Bucuresti
    Posturi
    377
    Putere Rep
    30


    Implicit

    Sper sa nu fie un soc pentru tine, Ovidescule, dar si cele nofollow sunt luate in considerare, doar ca nu transfera importanta si sunt extraordinare pentru diversificare.

    Linkurile naturale vin atunci cand tu ai pe site ceva bun si ok de oferit. Emag, carreffour, etc, crezi ca nu au?

  2. #22
    Avatarul lui dufix
    dufix este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    15
    Data înscrierii
    8th July 2016
    Posturi
    140
    Putere Rep
    15


    Implicit

    O intrebare, daca mi se permite.
    Prin natura lor, exista site-uri de afaceri care nu pot atrage linkuri naturale, iar link exchange sau directoare nu recomandati.
    Ce solutii exista sa atrag eu linkuri la un astfel de site, fiind ceva foarte nisat, care se adreseaza unui anumit grup de persoane, unul restrans.
    Solutia e sa cumpar advertoriale, dar evident ca nu sunt linkuri naturale.
    Practic, pentru astfel de site-uri ramane reclama platita, gen adwords.
    Gresesc?

  3. #23
    Avatarul lui indiscutabil34
    indiscutabil34 este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    30
    Data înscrierii
    12th May 2011
    Locaţie
    Bucuresti
    Posturi
    377
    Putere Rep
    30


    Implicit

    Deja se schimba subiectul postarii. In mod normal, un site de afaceri atrage linkuri prin continut, nu a spus nimeni ca e usor. Revenind la su iectul postarii, cand spui link exchange, ma duce cu gandul la 2002, cand inca mai mergea. Voi faceti cum credeti, asta e parerea mea. scuze pentru scriere scurta, sunt pe telefon.

  4. #24
    Avatarul lui Benko Zoltan
    Benko Zoltan este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    22
    Data înscrierii
    18th March 2013
    Vârstă
    51
    Posturi
    359
    Putere Rep
    22


    Implicit

    Citat Postat în original de dufix Vezi Post
    Practic, pentru astfel de site-uri ramane reclama platita, gen adwords.
    Nu neaparat, sunt multe alte tehnici prin care poti face promovare la un site de acest gen. In primul rand trebuie sa vezi daca la nisa respectiva merge sau nu social marketingul (cu sau fara plata). O alta metoda recomandata este newsletterul, iti aduce vizite relevante daca oamenii intr-adevar s-au inscris de bunavoie si le este relevanta pagina. Daca ai seo on page ok la site si vizite relevante, google o sa-ti dea pozitionari mai bune pe nisa respectiva chiar daca nu ai linkuri. Din pacate la o nisa cu competitie mare nu prea ai nici o sansa fara linkuri.

    Referitor la link exchange mai ales daca este sitewide, cred ca te poti astepta la o penalizare.

  5. #25
    Avatarul lui dufix
    dufix este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    15
    Data înscrierii
    8th July 2016
    Posturi
    140
    Putere Rep
    15


    Implicit

    La asta ma refeream si eu, Benko.
    Cum este si cazul meu, competita este foarte foarte ridicata chiar si pe adwords, nu doar pe seo.
    Multumesc pentru reply si scuze ca am deviat putin subiectul discutiei.

  6. #26
    Avatarul lui Benko Zoltan
    Benko Zoltan este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    22
    Data înscrierii
    18th March 2013
    Vârstă
    51
    Posturi
    359
    Putere Rep
    22


    Implicit

    Citat Postat în original de dufix Vezi Post
    Multumesc pentru reply si scuze ca am deviat putin subiectul discutiei.
    Mi se pare o discutie interesanta si valoroasa. Atata timp cat o postare aduce valoare nu cred ca e o problema mare devierea de la subiect. Oricum este o discutie despre seo unde linkurile de mult nu mai sunt singurul criteriu dupa care iti da pozitionare google. Cu toate astea inca are un impact mare atat pozitiv cat si negativ de aceea trebuie sa ai grija ce si cum faci.

  7. #27
    Avatarul lui Kai71
    Kai71 este deconectat Junior SeoPedia
    Reputatie:
    15
    Data înscrierii
    16th May 2016
    Posturi
    26
    Putere Rep
    15


    Implicit

    Dragi forumisti,

    Poate ca nu am formulat bine titlul postarii, poate ca trebuia sa fie "CAUT PARTENERI". In orce caz eu v-am prezentat un caz concret care functioneaza si pe care vreau sa-l replichez. Astept in continuare PARTENERI :-)

  8. #28
    Avatarul lui Ovidescu
    Ovidescu este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    27
    Data înscrierii
    28th April 2013
    Locaţie
    Bucuresti
    Posturi
    295
    Putere Rep
    27


    Implicit

    Citat Postat în original de indiscutabil34 Vezi Post
    Sper sa nu fie un soc pentru tine, Ovidescule, dar si cele nofollow sunt luate in considerare, doar ca nu transfera importanta si sunt extraordinare pentru diversificare.
    Linkurile naturale vin atunci cand tu ai pe site ceva bun si ok de oferit. Emag, carreffour, etc, crezi ca nu au?
    Daca n-ai raspuns la intrebare, inseamna ca poate te-ai grabit cand ai postat anterior.
    Important e sa nu inteleaga cine stie ce prostii, cei ce vor sa invete cate ceva despre linkbuilding (care linkuri transfera "importanta" si care sunt "naturale=nofollow").
    Totul despre IT&C, pe Solutii PC. Stiri si tutoriale, reviews si recomandari de cumparare.

  9. #29
    Avatarul lui indiscutabil34
    indiscutabil34 este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    30
    Data înscrierii
    12th May 2011
    Locaţie
    Bucuresti
    Posturi
    377
    Putere Rep
    30


    Implicit

    Hai sa ne intelegem, eu cand spun de linkuri naturale ma refer strict la linkurile care vin catre siteul tau, in mod natural, fara ca tu sa le platesti sau sa fie un prieten care scrie despre tine, concurs si alte nebunii, pur si simplu, un blogger, ca asta e cel mai bun exemplu, recomanda siteul tau, ca a luat de la tine si ca a facut. Legat de nofollow si dofollow, eu cred ca daca esti un blogger, cat de cat respectat in industrie, pui linkuri nofollow pe tot ce misca, mai putin pe cele platite in scopuri SEO, zoso fiind cel mai bun exemplu. Cred ca la siteurile mari unde vin linkuri pe banda rulanta, peste 50% sunt nofollow, dar sunt naturale, iar asta conteaza mai mult decat nofollow si dofollow. Sper ca m-am facut inteles, asta e parerea mea.

  10. #30
    Avatarul lui Kai71
    Kai71 este deconectat Junior SeoPedia
    Reputatie:
    15
    Data înscrierii
    16th May 2016
    Posturi
    26
    Putere Rep
    15


    Implicit

    Nu mi-ai raspuns la intrebare: de cate ori ai pus TU (valabil si pentru cei care citesc aici) un link natural la orice (in afara de clienti tai sau siturile tale)?

Pagina 3 din 5 PrimulPrimul 12345 UltimulUltimul

Informații subiect

Utilizatori care navighează în acest subiect

Momentan este/sunt 1 utilizator(i) care navighează în acest subiect. (0 membrii și 1 vizitatori)

Thread-uri Similare

  1. Salutare forumisti
    De stefanutz30 în forumul Prezentare forumisti
    Răspunsuri: 2
    Ultimul Post: 28th April 2016, 21:12
  2. Saluatre forumisti
    De costelg în forumul Prezentare forumisti
    Răspunsuri: 1
    Ultimul Post: 23rd May 2013, 13:04
  3. Link exchange si banner exchange site animale si magazine online
    De iond în forumul Link/banner exchange
    Răspunsuri: 3
    Ultimul Post: 17th September 2011, 18:17
  4. Salutare forumisti
    De John în forumul Prezentare forumisti
    Răspunsuri: 9
    Ultimul Post: 3rd April 2011, 19:12
  5. Vand www.forumisti.com
    De vladgidea în forumul Domenii
    Răspunsuri: 4
    Ultimul Post: 26th October 2009, 16:51

Permisiuni postare

  • Nu puteţi posta subiecte noi.
  • Nu puteţi răspunde la subiecte
  • Nu puteţi adăuga ataşamente
  • Nu puteţi modifica posturile proprii
  •