Mai fac o comparatie intre sistemul actual in proportie covarsitoare bazat pe linkuri si mixul cu cel nou cu ponderea crescanda a +1. E ca si cum pana acum doar o categorie sociala, o patura, breasla si acolitii ei puteau sa-si dea cu parerea despre un site, breasla webmasterilor, care isi puneau linkuri unul altuia sau doar unii altora. Acum vor incepe sa participe la vot toate breslele, asta va face +1