Pagina 12 din 12 PrimulPrimul ... 2101112
Rezultate 111 la 115 din 115

Subiect: 18-19 ianuarie - penalizare pe google.ro?

  1. #111
    Avatarul lui Roland
    Roland este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    24
    Data înscrierii
    1st March 2011
    Locaţie
    Sfantu Gheorghe
    Vârstă
    39
    Posturi
    314
    Putere Rep
    24


    Implicit

    Am nevoie de pareriile voastre. Deci daca am de ex 10 siteuri pe acelasi server, si fac linkuri intre ele dar cu rel=nofollow oare as primi penalizare?

  2. #112
    Avatarul lui tymbark
    tymbark este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    46
    Data înscrierii
    5th November 2010
    Locaţie
    Iasi
    Posturi
    1.355
    Putere Rep
    46


    Implicit

    daca pui rel=nofollow sigur nu te penalizeaza... nici daca ai pune fara tot nu cred ca te-ar penaliza, dar mai bine sa nu risti, mai ales ca e probabil sa fie pe nise diferite site-urile si atunci link-uri intre toate cele 10 ar parea suspect
    Signatura lipsa

  3. #113
    Avatarul lui Roland
    Roland este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    24
    Data înscrierii
    1st March 2011
    Locaţie
    Sfantu Gheorghe
    Vârstă
    39
    Posturi
    314
    Putere Rep
    24


    Implicit

    Mersi pentru rapsuns, da sunt nise diferite si problema e ca prima data(inainte de panda update sin in timpul updateului) am pus linkurile alea dupa aia am scos, si in google webamster tools vad ca inca sunt acolo la "linkuri catre siteul tau"
    Acuma nu stiu daca o sa scada in serp siturile respective

  4. #114
    Avatarul lui emm
    emm
    emm este deconectat Ambasador
    Reputatie:
    54
    Data înscrierii
    11th November 2006
    Posturi
    829
    Putere Rep
    54


    Implicit

    Citat Postat în original de rejja Vezi Post
    Mersi pentru rapsuns, da sunt nise diferite si problema e ca prima data(inainte de panda update sin in timpul updateului) am pus linkurile alea dupa aia am scos, si in google webamster tools vad ca inca sunt acolo la "linkuri catre siteul tau"
    Acuma nu stiu daca o sa scada in serp siturile respective
    Daca nu au picat pana acum, eu as sta linistit. WT se actualizeaza mai greu.

    Insa e bine sa nu te joci cu asta. Foloseste intotdeauna rel=nofollow intre siturile proprietate personala. Stiu ca sunt multe cazuri in care merge bine mersi (si multi si le leaga cu dofollow), dar intrebarea este, ai risca banarea?

    Dealtfel, din ce am citit pe forumuri, link-urile intre siturile din aceeasi zona/clasa/proprietar, se pare ca sunt oricum mult devalorizate de Google.

    Nota: Am vazut situatii clare in trecut, cu mai multe situri legate care si-au luat ban la pachet.

  5. #115
    Avatarul lui lovelife
    lovelife este deconectat Ambasador
    Reputatie:
    99
    Data înscrierii
    8th July 2006
    Locaţie
    Galati
    Vârstă
    47
    Posturi
    5.993
    Putere Rep
    99


    2 out of 2 members found this post helpful.

    Implicit

    Link-urile intre propriile site-uri nu reprezinta un risc de banare sau penalizare, singura "problema" este ca ele au o valoare mai mica, decat alte link-uri din afara retelei. Si nici nu este logic sa se intampla asa ceva. Este logic ca fiecare proprietar de site-uri sa isi promoveze propriile proiecte pe propriile site-uri, si google stie asta si o considera si el firesc. Vedeti ca toate site-urile mari isi promoveaza in footer sau sidebar propriile proiecte Ex acasa .ro adevarul. ro protv. ro si multe altele
    Eu pun link-uri intre proiectele mele din momentul in care am ajuns sa am 2 site-uri, si nu am fost niciodata penalizat pentru asta, si chiar m-au ajutat aceste link-uri intre site-uri
    Si totusi sunt situatii cand acele link-uri sunt nocive, mai ales atunci cand se face abuz de link-uri site-wide, atunci cand faci alte site-uri cu intentia vadita de a promova un anumit site, si alte situatii.
    Nu ma pricep la SEO dar ma bag in seama

Pagina 12 din 12 PrimulPrimul ... 2101112

Informații subiect

Utilizatori care navighează în acest subiect

Momentan este/sunt 1 utilizator(i) care navighează în acest subiect. (0 membrii și 1 vizitatori)

Thread-uri Similare

  1. Penalizare google?
    De fatfrumos4u în forumul Google
    Răspunsuri: 12
    Ultimul Post: 19th March 2010, 21:09
  2. penalizare google ?
    De Anwar în forumul Google
    Răspunsuri: 3
    Ultimul Post: 13th September 2009, 09:16
  3. PIP ianuarie
    De evolution în forumul Adsense
    Răspunsuri: 13
    Ultimul Post: 27th February 2009, 11:39
  4. Penalizare Google sau nu ?
    De costy03 în forumul Google
    Răspunsuri: 18
    Ultimul Post: 27th December 2008, 21:45
  5. Penalizare google
    De Ben Boingeanu în forumul Google
    Răspunsuri: 10
    Ultimul Post: 21st April 2005, 18:44

Permisiuni postare

  • Nu puteţi posta subiecte noi.
  • Nu puteţi răspunde la subiecte
  • Nu puteţi adăuga ataşamente
  • Nu puteţi modifica posturile proprii
  •