Pagina 3 din 3 PrimulPrimul 123
Rezultate 21 la 26 din 26

Subiect: Despre densitatea cuvintelor cheie in text

  1. #21
    Avatarul lui Adrian Duta
    Adrian Duta este deconectat Junior SeoPedia
    Reputatie:
    0
    Data înscrierii
    16th March 2011
    Locaţie
    Bucharest, Ro
    Vârstă
    44
    Posturi
    10
    Putere Rep
    0


    Implicit

    Eu folosesc SeoQuake, pluginul pentru Firefox. Pe FF4 nu merge, insa exista varianta pentru Chrome. Si eu folosesc text optimizat, inca e valabil lucrul, unele situri de articole nu permit utilizarea unui keyword mai mult de 4% din text.

  2. #22
    Avatarul lui tymbark
    tymbark este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    46
    Data înscrierii
    5th November 2010
    Locaţie
    Iasi
    Posturi
    1.355
    Putere Rep
    46


    Implicit

    Ma mir ca nu au intervenit in discutie Cristina sau Krumel sa va spuna sa terminati o data cu gluma asta legata de keyword density A scris Cristina pe webcopy un articol despre asta Keyword Density: Mituri in SEO copywriting - Web Copywriter. Eu sunt de parere ca e cel mai bine sa scrii pentru useri.. In fond scopul SEO este acela de a-ti optimiza site-ul pentru ca sa obtii cat mai mult trafic in motoarele de cautare, insa daca articolele tale sunt inutile, degeaba ai trafic de mii de vizite pe zi si Time on Site 10 secunde... Mai ales daca incerci sa faci un blog sau o comunitate serioasa, iti pierzi din credibilitate cu tehnici de astea SEO de 2 bani... Un articol util, bine scris, are sanse mai mari sa devina link bait decat un articol plin de keyword-uri, cu 10% density Si atunci care credeti ca o sa apara primu pe Google?
    Signatura lipsa

  3. #23
    Avatarul lui Zina
    Zina este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    25
    Data înscrierii
    10th October 2010
    Locaţie
    București
    Posturi
    76
    Putere Rep
    25


    Implicit

    Coman Teodor, foarte interesant ! Un răspuns ca o lecție de SEO, cu adevărat folositor. Mulțumiri !
    Ultima modificare făcută de Zina; 21st May 2011 la 08:03. Motiv: Am uitat sa scriu adresantul !

  4. #24
    Avatarul lui Krumel
    Krumel este deconectat Ambasador
    Reputatie:
    68
    Data înscrierii
    15th November 2004
    Locaţie
    Iasi
    Vârstă
    46
    Posturi
    6.261
    Putere Rep
    68


    Implicit

    tymbark, daca si eu si Cristina am comenta tot timpul ar insemna sa urmarim tot ce se intampla pe .ro. Iti dai seama ca nu putem face asta. De asta scriem acele articole.

    Eu cel putin as vrea ca in cazul unor astfel de subiecte sa se implice si altii, asa cum esti tu, oameni care stiu lucruri si care pot ajuta.

    Desi stiu ca pe .com densitatea cuvintelor cheie nu isi mai are efect, recunosc ca pe .ro inca nu am testat. Am avut niste indicii pozitive in privinta asta, le-am discutat cu Cristina dar nu s-au concretizat.

    Un test ne-ar putea lamuri. Dar, densitatea e inutila daca ea nu ajuta vizitatorul, ptr ca daca nu il ajuta ..efectul se poate vedea in timp, iar site-ul poate pierde pozitiile.
    Krumel - apeleaza la serviciile oferite de mine prin formularul de pe blog.

  5. #25
    Avatarul lui Riciu Andrei
    Riciu Andrei este deconectat Junior SeoPedia
    Reputatie:
    0
    Data înscrierii
    22nd May 2011
    Vârstă
    36
    Posturi
    1
    Putere Rep
    0


    Implicit

    Dai un Ctrl+F numeri de cate ori ai scris cuvantul cheie... apoi calculezi rapid cu Calculator din Windows daca vrei 4% ---- 0,04 * nr total cuvinte post...= nr cuvinte cheie pt 4 pt numarul total de cuvinte al postului... dureaza 10 secunde. p% din a = p/100 * a clasa a 5 a . Bafta

  6. #26
    Avatarul lui cbogdan
    cbogdan este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    25
    Data înscrierii
    26th February 2011
    Locaţie
    Iași
    Posturi
    70
    Putere Rep
    25


    Implicit

    Experienta mi-a arătat că textul în românește și cel în engleză nu se comportă la fel. Vorbim de cuvinte cheie românești, deci ele sunt cuvinte cheie pentru că cineva le folosește cumva. Textul în română are puține cuvinte cheie. Românii au o densitate de cuvinte cheie îngramadită, pe când un text în engleză nu e așa. Ai posibilitatea să câștigi bine pe text în engleză tocmai că densitatea este extinsă nu îngrămădită...

    Na, asta e părerea mea. Cu alte cuvinte, google a început să ne trateze pe noi românii altfel. Și cred că la fel se petrece și cu alte limbi! Așa că nu prea poți aplica oricând pe ro, ceea ce înveți din afară.

Pagina 3 din 3 PrimulPrimul 123

Informații subiect

Utilizatori care navighează în acest subiect

Momentan este/sunt 1 utilizator(i) care navighează în acest subiect. (0 membrii și 1 vizitatori)

Thread-uri Similare

  1. Ratio of Code to Text in HTML - raportul dintre text si cod
    De lovelife în forumul Discutii generale privind optimizarea si motoarele de cautare
    Răspunsuri: 22
    Ultimul Post: 10th December 2010, 15:34
  2. Ordinea cuvintelor in numele domeniului
    De Nichita în forumul Discutii generale privind optimizarea si motoarele de cautare
    Răspunsuri: 12
    Ultimul Post: 12th May 2009, 18:02
  3. Cuvinte cheie.
    De Brindusa în forumul Discutii generale privind optimizarea si motoarele de cautare
    Răspunsuri: 8
    Ultimul Post: 3rd January 2006, 17:04
  4. Logica alegerii cuvintelor cheie
    De matryx în forumul Discutii generale privind optimizarea si motoarele de cautare
    Răspunsuri: 8
    Ultimul Post: 25th January 2005, 21:49

Permisiuni postare

  • Nu puteţi posta subiecte noi.
  • Nu puteţi răspunde la subiecte
  • Nu puteţi adăuga ataşamente
  • Nu puteţi modifica posturile proprii
  •