Pagina 2 din 2 PrimulPrimul 12
Rezultate 11 la 17 din 17

Subiect: google.ro pozitii ciudate in top

  1. #11
    Avatarul lui Sorin Frumuseanu
    Sorin Frumuseanu este deconectat Ambasador
    Reputatie:
    62
    Data înscrierii
    2nd August 2005
    Locaţie
    Orsova
    Vârstă
    51
    Posturi
    3.946
    Putere Rep
    62


    Implicit

    Deci dupe ce dai 100 de like la cauta mai mare, download www.cleverstat.com/googlemon.exe.
    Pt siguranta, delogare din tot ce e cu logare, de preferat fara vreun browser deschis.
    Succes
    Credinta la institutiile specializate. Aici facem Servicii de seo
    Mi se spunea 1nesco

  2. #12
    Avatarul lui Serban Cristian
    Serban Cristian este deconectat Ambasador
    Reputatie:
    80
    Data înscrierii
    1st November 2007
    Locaţie
    Bucuresti
    Vârstă
    46
    Posturi
    4.328
    Putere Rep
    80


    Implicit

    Chiar nu intelege nimeni ce intreb? Chiar cititi toti printre randuri si apoi raspundeti offtopic ?

    Nu ma intereseaza pe ce pozitie sunt, vreau sa stiu de ce apar pe o pozitie mai buna in google.ro cand nu sunt logat.

  3. #13
    Avatarul lui venaman
    venaman este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    25
    Data înscrierii
    7th October 2010
    Locaţie
    Sibiu
    Vârstă
    31
    Posturi
    42
    Putere Rep
    25


    1 out of 1 members found this post helpful.

    Implicit

    Deci ti-am explicat si eu si Krm care este cauza. Apari pe o pozitie mai buna in google.ro cand nu esti logat deoarece aceeia este pozitia pe care o vede toata lumea. Si pozitia ti se schimb atunci cand esti logat deoarece s-ar putea sa studiezi mai mult concurenta si astfel google sa creada ca acele site-uri sunt mai relevante pt tine si asa afisandule deasupra site-ului tau. Ce doamne iarta-ma nu intelegi? Alta explicatie nu gasesc. Iti spune toata lumea care este cauza si tu nu o accepti.

    Inseamna ca ai un raspuns mai buna din moment ce spui ca bat "campii cu gratie".

    Ar trebui sa apreciezi fiecare raspuns care ti se da, nu sa ne spui ca nu avem dreptate, pt ca tu nu ai de unde sti din moment ce ai intrebat. Asteapta pana iti mai raspund mai multi utilizatori si daca toti zic acelai lucru inseamna ca asa este.

    Fiecare ti-a explicat cum crede el mai bine.
    Eu pun punct aici si cu asta am terminat!!!! Sper sa gasesti pe cineva care sa-ti explice mai bine sa intelegi si tu.

  4. #14
    Avatarul lui Nichita
    Nichita este deconectat Super Moderator
    Reputatie:
    90
    Data înscrierii
    19th February 2009
    Locaţie
    Bucuresti
    Vârstă
    43
    Posturi
    3.416
    Putere Rep
    90


    Implicit

    Citat Postat în original de serbancc Vezi Post
    Chiar nu intelege nimeni ce intreb? Chiar cititi toti printre randuri si apoi raspundeti offtopic ?

    Nu ma intereseaza pe ce pozitie sunt, vreau sa stiu de ce apar pe o pozitie mai buna in google.ro cand nu sunt logat.
    Curata cache-ul browserului si vei vedea ca nu mai apari pe pozitiile respective. Sau intra cu Mozilla Firefox -->> Private browsing.
    Siteul tau e in balarii, nu urca? Competitorii te bat de iti suna apa in cap? Ai fost penalizat si nu stii ce sa faci? Cel mai probabil ai nevoie de un audit SEO complet. :)

  5. #15
    Avatarul lui Serban Cristian
    Serban Cristian este deconectat Ambasador
    Reputatie:
    80
    Data înscrierii
    1st November 2007
    Locaţie
    Bucuresti
    Vârstă
    46
    Posturi
    4.328
    Putere Rep
    80


    Implicit

    venaman: tu ai citit ce am raspuns la krm ? bine, mai repet odata: nu se pune problema, nu deschid siteurile concurente.
    nichita: am facut asta de la inceput, afiseaza la fel, in private browsing, culmea, arata corect.

    Nu realizez care este problema si de ce se intampla identic pe 3 calculatoare diferite, ma interesa sa stiu daca poate fi o problema de conectare intre browsere si data centere, pare sa se rezume local la software.
    Multumesc pentru raspunsuri.
    Ultima modificare făcută de Serban Cristian; 28th March 2011 la 22:04.

  6. #16
    Avatarul lui Sorin Frumuseanu
    Sorin Frumuseanu este deconectat Ambasador
    Reputatie:
    62
    Data înscrierii
    2nd August 2005
    Locaţie
    Orsova
    Vârstă
    51
    Posturi
    3.946
    Putere Rep
    62


    Implicit

    Ti-am recomandat acel tool pt pozitiile exacte, ca sa poti face comparatie intre real si personalizat.
    Pe tema "spionajului google" s-au scris tone de articole. Ca idee, google memoreaza zeci/sute de date despre comportamentul tau. Vrea sa stie cine esti, ce preferinte ai, ce ai vizualizat in trecut ca sa-ti "serveasca" rezultate cat mai apropiate de preferintele tale.
    Chiar daca s-a considerat un timp ca o practica la limita legalului, google o considera o strategie de marketing in folosul utilizatorului.
    Credinta la institutiile specializate. Aici facem Servicii de seo
    Mi se spunea 1nesco

  7. #17
    Avatarul lui kodeina
    kodeina este deconectat Junior SeoPedia
    Reputatie:
    0
    Data înscrierii
    28th February 2011
    Vârstă
    42
    Posturi
    11
    Putere Rep
    0


    Implicit

    Google tine cont de cautarile tale si FARA sa fii logat, bine?

    Cel mai simplu mod de a afla pozitia reala o faci cu mozilla, cu ctrl+shift+p sau tools/start private browsing.

    Totusi, trebuie sa ti cont ca google tine cont si de cautarile altor persoane, iar daca ei cauta foarte des lenjerie de lemn si fac click pe site-urile din rezultate, chiar daca site-ul tau ocupa pozitia 1, lor tot site-uri cu lenjerie de lemn le apar primele.

    am folosit lemn, ca no, e lemn.

Pagina 2 din 2 PrimulPrimul 12

Informații subiect

Utilizatori care navighează în acest subiect

Momentan este/sunt 1 utilizator(i) care navighează în acest subiect. (0 membrii și 1 vizitatori)

Thread-uri Similare

  1. Modificari mari in pozitii pe google.ro
    De Popescu Marian în forumul Google
    Răspunsuri: 2
    Ultimul Post: 23rd January 2011, 11:52
  2. Serviciu monitorizare pozitii Google
    De StarNET în forumul Utile
    Răspunsuri: 32
    Ultimul Post: 18th January 2010, 13:42
  3. Aceleasi keyword-uri - pozitii diferite in Google
    De Nichita în forumul Discutii generale privind optimizarea si motoarele de cautare
    Răspunsuri: 21
    Ultimul Post: 11th March 2009, 23:46
  4. Google penalty -20 pozitii, cauze?
    De c_n_m în forumul Google
    Răspunsuri: 7
    Ultimul Post: 4th November 2008, 12:05
  5. Rezultate Ciudate De La Google
    De meetzah în forumul Google
    Răspunsuri: 2
    Ultimul Post: 26th April 2006, 20:56

Permisiuni postare

  • Nu puteţi posta subiecte noi.
  • Nu puteţi răspunde la subiecte
  • Nu puteţi adăuga ataşamente
  • Nu puteţi modifica posturile proprii
  •