Pagina 5 din 7 PrimulPrimul ... 34567 UltimulUltimul
Rezultate 41 la 50 din 66

Subiect: KaaOnline - incercare de inselatorie

  1. #41
    Avatarul lui Bogdan Calin
    Bogdan Calin este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    45
    Data înscrierii
    14th February 2011
    Locaţie
    Timisoara
    Vârstă
    36
    Posturi
    3.115
    Putere Rep
    45


    Implicit

    Votam . Serios acum, personal, nu cred ca (virgula) Kaa are legatura cu celalalt evil Kaa.

  2. #42
    Avatarul lui Havrince Daniel
    Havrince Daniel este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    28
    Data înscrierii
    12th March 2011
    Locaţie
    Baia Mare
    Posturi
    323
    Putere Rep
    28


    Implicit

    Dar ca sa ia id-ul de pe forum trebuie sa ai cont, cel putin mie l-a luat de aici si eu am setat ca doar cei inregistrati vad datele mele.
    ★★ Produse artizanat marca Daniel Havrince si conținut video cu artizan Daniel Havrince ★★

  3. #43
    Avatarul lui Claudiu B
    Claudiu B este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    30
    Data înscrierii
    24th October 2010
    Locaţie
    Zimnicea - Teleorman
    Vârstă
    42
    Posturi
    624
    Putere Rep
    30


    Implicit

    Treaba sta in felul urmator. Ai incercat sa ma tepuiesti cat am stat in spital. Cu marele meu aport, recunosc. Ai incercat sa imi schimbi parola de la profitshare, profitand de faptul ca ma misc greu. La vremea respectiva nu am scris despre tine aici pentru ca nu aveam cu cine. Se pare ca nu sunt singurul pe care ai incercat sa il tepuiesti. Am toate discutiile de pe messenger. La cerere, le pot posta aici sau trimite unui moderator/admin. Ti-ai pus la avatar, la mess, o poza cu un copil ca sa pari om serios. Profiti de naivitatea/problemele oamenilor pentru a face rost de niste bani in plus.

    Rog moderatorii/administratorii acestui forum sa faca o verificare a contului tau. Cei care am fost la un pas de a fi tepuiti de id-urile kaaonline si fiumandrei va vom pune la dispozitie toate discutiile pe care le avem la indemana.

    --- Later Edit --- (ca mi-a fost lene sa apas "Edit")

    Citat Postat în original de Havrince Daniel Vezi Post
    Dar ca sa ia id-ul de pe forum trebuie sa ai cont, cel putin mie l-a luat de aici si eu am setat ca doar cei inregistrati vad datele mele.
    La asta ce mai ai de spus domnule Kaa?

  4. #44
    Avatarul lui Kaa
    Kaa
    Kaa este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    30
    Data înscrierii
    15th October 2010
    Locaţie
    Bucuresti
    Posturi
    427
    Putere Rep
    30


    1 out of 2 members found this post helpful.

    Implicit

    @ClaudiuB
    Te rog frumos sa nu ma mai acuzi direct, am specificat ca nu sunt eu acel individ. Intr-adevar nu am nicio dovada, insa nici de partea cealalta nu exista o dovada concreta. Pe langa acel id care este clar copiat dupa cel al meu, nu exista altceva..
    Iti cunosc situatia, am citit cu ceva luni in urma blog-ul tau .. insa crede-ma ca nu as face asa ceva nimanui, cu atat mai mult tie.
    Iar referitor la adresa de messenger este chiar banal sa zici ca eu sunt doar pentru ca sunt inregistrat aici si vad adresele. Sunt mii de utilizatori pe langa mine..

    Sunt de acord cu verificarea contului, numelui, contului paypal, bancar.. orice. Daca un administrator este dispus, eu sunt 100% de acord sa le spun pentru a face o comparatie mai concreta.


    LE: Am doua adrese de messenger, pot pune arhiva la amandoua aici. Pe langa cateva mesaje izolate la diferenta de cel putin cateva saptamani, o sa vedeti ca nici nu folosesc acel serviciu.

    Pana la urma daca eram eu contactam utilizatori si pe mesageria privata, insa acel individ este clar ca i-a contactat doar pe cei care aveau adresa de yahoo la profil. Pe langa maldini, pentru care m-am oferit sa-i administrez site-uri(insa i-am specificat omului ca fara sa mi le transfere mie) doar in ideea in care m-ar mai fi invatat cate ceva despre seo, nu cred ca am contactat pe nimeni sa-i cer sa-mi vanda site-uri sau cine stie ce situatii din care ar putea reiesi ca as fi vrut sa "fur".
    Ultima modificare făcută de Kaa; 17th May 2012 la 16:24.

  5. #45
    Avatarul lui Nichita
    Nichita este deconectat Super Moderator
    Reputatie:
    90
    Data înscrierii
    19th February 2009
    Locaţie
    Bucuresti
    Vârstă
    43
    Posturi
    3.417
    Putere Rep
    90


    Implicit

    Ca sa lamurim situatia asta. E cineva care a trimis bani in vreun cont al teparului "kaaonline" ? Cu un numar de cont poate fi identificat foarte usor. Asadar...
    Siteul tau e in balarii, nu urca? Competitorii te bat de iti suna apa in cap? Ai fost penalizat si nu stii ce sa faci? Cel mai probabil ai nevoie de un audit SEO complet. :)

  6. #46
    Avatarul lui Cristi G
    Cristi G este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    45
    Data înscrierii
    16th April 2009
    Locaţie
    Iasi
    Vârstă
    31
    Posturi
    1.664
    Putere Rep
    45


    1 out of 1 members found this post helpful.

    Implicit

    Dupa parerea mea, nimeni nu e atat de prost incat sa faca tranzactii dupa un id asemanator cu nicknameul de pe forum. Si, daca acel id nu apare nicaieri, clar e un semn de intrebare. Asa, oricine isi face id gen nichita_seopedia si se apuca sa faca "tranzactii".

    Se poate foarte clar vedea daca e intr-adevar acel user daca ii spui sa-ti trimita un mesaj privat pe seopedia. Si s-a clarificat treaba,
    Imi ocup timpul uneori cu pariuri sportive si fac si web development WordPress.

  7. #47
    Avatarul lui Popa Mihai
    Popa Mihai este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    28
    Data înscrierii
    21st November 2010
    Locaţie
    Germania
    Vârstă
    34
    Posturi
    877
    Putere Rep
    28


    0 out of 1 members found this post helpful.

    Implicit

    Citat Postat în original de Cristi G Vezi Post
    Dupa parerea mea, nimeni nu e atat de prost incat sa faca tranzactii dupa un id asemanator cu nicknameul de pe forum. Si, daca acel id nu apare nicaieri, clar e un semn de intrebare. Asa, oricine isi face id gen nichita_seopedia si se apuca sa faca "tranzactii".

    Se poate foarte clar vedea daca e intr-adevar acel user daca ii spui sa-ti trimita un mesaj privat pe seopedia. Si s-a clarificat treaba,
    Sunt de acord cu tine.

    Daca e cineva care chiar a fost tepuit, in sensul ca a transferat bani in contul lui, atunci poate fi prins foarte usor, pe de alta parte nu prea vad cum.

    Am incercat sa-l contactez, l-am adaugat in lista, dar nu am primit add. S-ar putea sa fi sters contul yahoo sau ceva asemanator.

  8. #48
    Avatarul lui staycu
    staycu este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    25
    Data înscrierii
    30th December 2010
    Locaţie
    Romania
    Posturi
    274
    Putere Rep
    25


    1 out of 1 members found this post helpful.

    Implicit

    Citat Postat în original de michelle Vezi Post
    Oricum daca a fost atat de inteligent incat sa-si schimbe contul, idul, poate si-a schimbat si modul in care scrie, sa fie cat mai diferit decat modul sau normal.

    Eu nu cred ca este kaa sau oricare alt membru seopedia, pentru ca din cate am mai vorbit pe fb se pare ca si pe alte forumuri s-au intamplat astfel de lucruri sau chiar mai ciudate, persoane care au creat conturi cu reputatie mare, iar pe urma se foloseau de ele sa pacaleasca potentialele victime.
    |@ michelle - Mi-ai dat negativ in acest thread.
    Iti dau si eu unul, sa fim chit.
    ps: nu se sterge un cont yahoo din cate stiu eu, si nici de YM.

    @Kaa, am vorbit cu respectivul in ziua in care am postat si acest thread.
    Ofer servicii de Grafica si Design Publicitar in Corel Draw.

  9. #49
    Avatarul lui Calin B
    Calin B este deconectat Banned
    Reputatie:
    0
    Data înscrierii
    18th June 2011
    Locaţie
    Arad
    Vârstă
    33
    Posturi
    420
    Putere Rep
    0


    Implicit

    kaa parca tu ai strigat in gura mare ca eu sunt tepar, ca e plin netul de tot felul de "tepe" care le-am dat, in schimb vad ca ai strigat hotul cand de fapt tu esti hotul.

    Of of.... oare cat mai putem merge in acest fel???

  10. #50
    Avatarul lui Netul
    Netul este deconectat Ambasador
    Reputatie:
    45
    Data înscrierii
    5th January 2006
    Locaţie
    Iasi
    Vârstă
    45
    Posturi
    1.065
    Putere Rep
    45


    2 out of 2 members found this post helpful.

    Implicit

    Citat Postat în original de cosmin91 Vezi Post
    kaa parca tu ai strigat in gura mare ca eu sunt tepar, ca e plin netul de tot felul de "tepe" care le-am dat, in schimb vad ca ai strigat hotul cand de fapt tu esti hotul.

    Of of.... oare cat mai putem merge in acest fel???
    Eu zic sa te abtii.
    Ai dovezi ca el este userul de pe messenger, sau vorbesti asa aiurea?

    Cat despre tine, confirm ce s-a zis. Ai avut webnetinfo, despre casa s-a vorbit atatea (de rau) pe net. Ai crezut ca daca schimbi siteul si userul, ne prostesti.

Pagina 5 din 7 PrimulPrimul ... 34567 UltimulUltimul

Informații subiect

Utilizatori care navighează în acest subiect

Momentan este/sunt 1 utilizator(i) care navighează în acest subiect. (0 membrii și 1 vizitatori)

Thread-uri Similare

  1. Incercare de hacking ...
    De StarNET în forumul Server side
    Răspunsuri: 1
    Ultimul Post: 30th June 2011, 15:04
  2. Prima incercare de site
    De estroe în forumul Studii de caz
    Răspunsuri: 16
    Ultimul Post: 21st October 2007, 12:50
  3. Un director romanesc nou :), sau ma rog o incercare :D
    De Lungu în forumul Directoare romanesti
    Răspunsuri: 7
    Ultimul Post: 22nd September 2007, 12:44
  4. incercare mod_rewrite
    De tony2909 în forumul Utile
    Răspunsuri: 4
    Ultimul Post: 24th April 2007, 11:46
  5. Incercare de phishing pentru conturi BRD
    De meetzah în forumul Raportari Phishing - Banci/Servicii etc.
    Răspunsuri: 5
    Ultimul Post: 11th April 2007, 00:26

Permisiuni postare

  • Nu puteţi posta subiecte noi.
  • Nu puteţi răspunde la subiecte
  • Nu puteţi adăuga ataşamente
  • Nu puteţi modifica posturile proprii
  •