Vezi Rezultate Sondaj: Ati plati pentru un asemenea serviciu?

Alegători
20. Nu puteţi vota în acest sondaj
  • da

10 50,00%
  • nu

10 50,00%
Pagina 1 din 2 12 UltimulUltimul
Rezultate 1 la 10 din 11

Subiect: Ar avea succes la noi un serviciu de blog commenting?

Krm
    Krm este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    21
    Data înscrierii
    13th October 2009
    Locaţie
    Targoviste / Bucuresti
    Posturi
    801
    Putere Rep
    21

Implicit Ar avea succes la noi un serviciu de blog commenting?

Multi stiu despre ce e vorba dar pentru ceilalti care nu stiu blog commenting-ul este o forma de link-building care se rezuma la a posta comentarii bune/pe subiect/on topic pe alte site-uri bloguri si a obtine backlinkuri dofollow sau nofollow.
    Pe afara se vand astfel de servicii. De ex un comentariu pe o pagina cu PR5(dofollow) = 10$. Nu stiu daca acesta este exact pretul dar variaza in functie si de nr de OBL de pe pagina respectiva.
    Comparativ cu linkurile direct cumparate care se platesc pe luna/an exista si avantaje si dezavantaje. Avantajul ar fi ca se plateste o singura data si linkul poate sa stea pe site la nesfarsit. Linkurile din blog commenting sunt indexate mai repede de google deci un ranking mai rapid. Dezavantajele: linkurile pot fi sterse a doua zi, sau peste 2 ani, sau li se pot atribui nofollow.

multumesc de voturi

l.e @cristi am editat acum
    Ultima modificare făcută de Krm; 28th October 2009 la 00:48. Motiv: completare

Cristi U este deconectat Super Moderator
    Reputatie:
    41
    Data înscrierii
    26th January 2008
    Locaţie
    Oradea
    Vârstă
    31
    Posturi
    3.172
    Putere Rep
    41

Implicit

Eu am votat cu DA, insa daca-i realizat cu cap.
    De ex.: n-as plati pentru comentarii de genul: "Ai dreptate !"
    Mai dau cate-un sfat juridic aici, uneori chiar despre online. Nu-l rata! :) Vezi și sfaturi de nutritie.

Prometeu este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    30
    Data înscrierii
    27th October 2007
    Posturi
    1.434
    Putere Rep
    30

Implicit

da, atata timp cat nu este spam si atata timp cat blogeri de la noi se vor destepta si vor aproba comentarii relevante cu nume keyworduri. atat timp cat ei nu aproba un comentariu relevant si constructiv doar pentru simplul fapt ca are numele ”mobila online” nu va merge treaba.

sourcer este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    24
    Data înscrierii
    19th October 2006
    Locaţie
    Constanta
    Posturi
    133
    Putere Rep
    24

Implicit

Cristi are dreptate, as apela la un astfel de serviciu numai daca se fac comentarii la subiectul respectiv si pertinente.
    Bla bla bla...

Krm
    Reputatie:
    21
    Data înscrierii
    13th October 2009
    Locaţie
    Targoviste / Bucuresti
    Posturi
    801
    Putere Rep
    21

Implicit

pentru cei care au votat si nu au scris in topic va rog sa va spuneti si parerea in scris

dcosmin83 este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    23
    Data înscrierii
    28th October 2007
    Locaţie
    Romania
    Vârstă
    36
    Posturi
    383
    Putere Rep
    23

Implicit

ar fi util un astfel de serviciu

dar a nu se uita ca google a anuntat recent ca nu se mai ia in considerare PR-ul unui site, iar in viitor acesta se va scoate si din toolbar
    La SILKWEB avem o platforma e-commerce si iti poti face un audit seo gratuit

Krm
    Reputatie:
    21
    Data înscrierii
    13th October 2009
    Locaţie
    Targoviste / Bucuresti
    Posturi
    801
    Putere Rep
    21

Implicit

blog commentig-ul pentru mine nu reprezinta pr reprezinta urcare in serps.

Nichita este deconectat Super Moderator
    Reputatie:
    82
    Data înscrierii
    19th February 2009
    Locaţie
    Bucuresti
    Vârstă
    39
    Posturi
    3.360
    Putere Rep
    82

Implicit

Cred ca ar putea avea succes un asemenea serviciu. Pentru asta ar trebui ca potentialul client sa primeasca raport la finalizarea postarii de commenturi iar acestea sa se posteze doar pe pagini cu dofollow. Cu privire la ancora, e destul de dificil sa faci un blogger sa iti accepte commentul daca ai pus un cuvant cheie la nume.
    Siteul tau e in balarii, nu urca? Competitorii te bat de iti suna apa in cap? Ai fost penalizat si nu stii ce sa faci? Cel mai probabil ai nevoie de un audit SEO complet. :)

Cristi U este deconectat Super Moderator
    Reputatie:
    41
    Data înscrierii
    26th January 2008
    Locaţie
    Oradea
    Vârstă
    31
    Posturi
    3.172
    Putere Rep
    41

Implicit

Citat Postat în original de ganditorul_2003 Vezi Post
    Cred ca ar putea avea succes un asemenea serviciu. Pentru asta ar trebui ca potentialul client sa primeasca raport la finalizarea postarii de commenturi iar acestea sa se posteze doar pe pagini cu dofollow. Cu privire la ancora, e destul de dificil sa faci un blogger sa iti accepte commentul daca ai pus un cuvant cheie la nume.
    E si nu prea. Atata timp cat scrii un comentariu la obiect, (din ala lung) nu te mai gandesti ca-i spam. cel putin eu asa gandesc....
    Problema e cand ala o face la fiecare articol si nu zice nimic. Atunci e clar ca iti formezi o prejudecata despre el. ORicum, eu unul cam accept comentariile astea, atata timp cat nu e la sexshop-uri si alte porcarii de genul acesta.
    Mai dau cate-un sfat juridic aici, uneori chiar despre online. Nu-l rata! :) Vezi și sfaturi de nutritie.

Nichita este deconectat Super Moderator
    Reputatie:
    82
    Data înscrierii
    19th February 2009
    Locaţie
    Bucuresti
    Vârstă
    39
    Posturi
    3.360
    Putere Rep
    82

Implicit

Citat Postat în original de cristi Vezi Post
    E si nu prea. Atata timp cat scrii un comentariu la obiect, (din ala lung) nu te mai gandesti ca-i spam. cel putin eu asa gandesc....
    Problema e cand ala o face la fiecare articol si nu zice nimic. Atunci e clar ca iti formezi o prejudecata despre el. ORicum, eu unul cam accept comentariile astea, atata timp cat nu e la sexshop-uri si alte porcarii de genul acesta.
    Chiar si asa, am avut commenturi explicite si la obiect, cu ancora in titlu si fie ancora a fost schimbata in "Vizitator" /"User" etc., fie comentariul nu a fost acceptat... Cred ca in jur de 50% sunt respinse datorita acestui considerent.

Ar fi bine daca s-ar raspandi pluginurile de genul keyword luv. care permit utilizarea cuvintelor cheie in acelasi timp cu numele celui care posteaza.
    Siteul tau e in balarii, nu urca? Competitorii te bat de iti suna apa in cap? Ai fost penalizat si nu stii ce sa faci? Cel mai probabil ai nevoie de un audit SEO complet. :)

Pagina 1 din 2 12 UltimulUltimul

Informații subiect

Utilizatori care navighează în acest subiect

Momentan este/sunt 1 utilizator(i) care navighează în acest subiect. (0 membrii și 1 vizitatori)

Thread-uri Similare

1. Romani de succes
    De No_name în forumul Bar, lobby...
    Răspunsuri: 85
    Ultimul Post: 22nd July 2016, 18:41
  2. statuspimp.ro va avea succes?
    De Popescu Marian în forumul Bar, lobby...
    Răspunsuri: 14
    Ultimul Post: 20th May 2009, 17:02
  3. Cat costa un portal web de succes !?!
    De edy12006 în forumul Bar, lobby...
    Răspunsuri: 16
    Ultimul Post: 27th March 2009, 12:43
  4. Cum poate avea asa un trafic
    De attempt în forumul Discutii generale privind optimizarea si motoarele de cautare
    Ultimul Post: 23rd August 2007, 12:46
  5. Cum pot avea pr mare !!
    De onshop în forumul Google
    Ultimul Post: 4th May 2007, 23:12

Permisiuni postare

• Nu puteţi posta subiecte noi.
  • Nu puteţi răspunde la subiecte
  • Nu puteţi adăuga ataşamente
  • Nu puteţi modifica posturile proprii
  •