Pagina 1 din 5 123 ... UltimulUltimul
Rezultate 1 la 10 din 44

Subiect: Bioportal- Afiliere 2Parale

Marius Morariu este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    32
    Data înscrierii
    29th September 2011
    Locaţie
    Hunedoara
    Posturi
    751
    Putere Rep
    32

Thumbs up Bioportal- Afiliere 2Parale

Salutare Bio-afiliati,

Am deschis topicul promis ca sa putem discuta orice aspect legat de campania deschisa de Bioportal.ro in 2Parale.

Bioportal.ro vinde produse naturiste si bio, de la mancare pana la cosmetice. Cam tot ce-i legat de natura si sanatate.

Comisionul e de 8% si recurenta de 1 luna. Procesam comisioanele in maxim 7 zile si aprobam automat orice comision care ne scapa in maxim 14. Nu afisam nr de telefon in afara de unu aflat in footer care nu influenteaza cu nimic comenzile online.

Avem bannere(toate dimensiunile standard folosite), feed general pe categorii(urmeaza si altele), reclame text cu imagine pe care le gasiti aici.

Sigur ai avea rezultate daca ai un trafic preponderent feminin si abordezi subiecte legate de:

• sfaturi pentru o viata sanatoasa
    • mancare(produse de sezon) si retete de mancare usoara
    • remedii naturiste pentru tratarea sau prevenirea diverselor boli
    • cosmetice naturale/bio, frumusete , etc

Cativa oameni din afiliere mi-au si trimis feedback legat de campanie si magazin. Le multumesc. Va astept oricand aici sa discutam propuneri sau sa va raspund la intrebarile pe care le aveti.

Bio-conversii sa avem!

Marius MORARIU
    Manager Afiliere Bioportal.ro
    Tel: 0767 283 123
    Mail: afiliere@bioportal.ro
    Scriu despre marketing afiliat pe Morariu.biz

avram este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    46
    Data înscrierii
    7th May 2011
    Posturi
    1.361
    Putere Rep
    46

Implicit

interesant .. eu nu am aplicat in campania bioportal ,dar pe linkul pus de tine observ ca apar uneltele Marketing Bazat Pe Performanta (Marketing Afiliat) - 2Parale ...Oare se inregistreaza si comisioanele ? daca le-as fi folosit
    ░▒▓█▄▀▄▀▄▀▄▀▄▀▄▀█▓▒░

avram este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    46
    Data înscrierii
    7th May 2011
    Posturi
    1.361
    Putere Rep
    46

Implicit

Am site pe nisa asta (remedii naturiste, stil viata sanatoas) cu trafic mare , dar cum publicul meu e 35+ si nu cumpara online ..slabe sanse sa merite afilierea
    ░▒▓█▄▀▄▀▄▀▄▀▄▀▄▀█▓▒░

gupi este deconectat Ambasador
    Reputatie:
    29
    Data înscrierii
    15th March 2008
    Locaţie
    Timisoara
    Posturi
    421
    Putere Rep
    29

Implicit

/ offtopic

@Marius Morariu, nu stiu cine e responsabil cu marketingul online la bioportal.ro, dar transmite-i că spamul n-o să vă crească rata de penetrare.
    (mesajele le-am primit pe adrese tehnice sau de momeală, la care abonarea voluntară este exclusă)

Reputatie:
    32
    Data înscrierii
    29th September 2011
    Locaţie
    Hunedoara
    Posturi
    751
    Putere Rep
    32

Implicit

Citat Postat în original de gupi Vezi Post
    / offtopic

@Marius Morariu, nu stiu cine e responsabil cu marketingul online la bioportal.ro, dar transmite-i că spamul n-o să vă crească rata de penetrare.
    (mesajele le-am primit pe adrese tehnice sau de momeală, la care abonarea voluntară este exclusă)
    mersi de atentionare. ieri am aflat de la colegii de pe forum 2parale, afiliatii si marketingul afiliat

mi s-a promis ca se renunta la serviciile respectivilor. Nu facea Bioportal spam si nu se stia de practicile astea. se remediaza

Reputatie:
    32
    Data înscrierii
    29th September 2011
    Locaţie
    Hunedoara
    Posturi
    751
    Putere Rep
    32

Implicit

Citat Postat în original de avram Vezi Post
    interesant .. eu nu am aplicat in campania bioportal ,dar pe linkul pus de tine observ ca apar uneltele Marketing Bazat Pe Performanta (Marketing Afiliat) - 2Parale ...Oare se inregistreaza si comisioanele ? daca le-as fi folosit
    in mod normal daca nu esti afiliat in campanie nu poti vedea uneltele. sigur nu esti? da-mi pm cu userul tau sa te caut.

Reputatie:
    32
    Data înscrierii
    29th September 2011
    Locaţie
    Hunedoara
    Posturi
    751
    Putere Rep
    32

Implicit

Citat Postat în original de avram Vezi Post
    Am site pe nisa asta (remedii naturiste, stil viata sanatoas) cu trafic mare , dar cum publicul meu e 35+ si nu cumpara online ..slabe sanse sa merite afilierea
    difera mult un magazin de altul. testeaza o perioada cu bioportal. din cate zici traficul ar fi bun. daca vrei arunc un ochi, iti dau un feedback

Mihai_Is este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    16
    Data înscrierii
    12th February 2013
    Locaţie
    Bucuresti
    Posturi
    441
    Putere Rep
    16

Implicit

xxxx
    Schimb de link-uri A-B-C, advertoriale!

Ciprian.Olaru este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    26
    Data înscrierii
    6th August 2007
    Locaţie
    B
    Posturi
    572
    Putere Rep
    26

Implicit

bioportal.ro imi permite sa comand cantitati cu virgula dintr-un produs amabalat la borcan; ba imi si recomanda sa cumpar 100g dintr-o zacusca ambalata la 210g;
    iar daca incerc sa cumpar 1.5 borcane de bulion imi adauga automat in cos 15 borcane;
    lasand la o parte ca mi se pare o incercare josnica de pacaleala treaba cu pret/100g (pana si in hypermarketuri se afiseaza pretul per kg pt a facilita comparatiile), sunt foarte curios cum se livreaza cele 100g de zacusca;

peste toate astea, dupa ce plasez comanda mi se spune "bine ai venit la covera", covera fiind un magazin de unde se cumpara tot felul de chimicale pentru agricultura; oare or fi biopesticide? n-am inteles legatura;

later edit: am uitat sa mentionez ca mailurile de confirmare comanda / cont ajung in spam
    Ultima modificare făcută de Ciprian.Olaru; 24th July 2013 la 16:17. Motiv: adaugare
    sustin dezvoltarea personala si imi plac masinile profesionale de tuns iarba de aici

Reputatie:
    32
    Data înscrierii
    29th September 2011
    Locaţie
    Hunedoara
    Posturi
    751
    Putere Rep
    32

Implicit

Citat Postat în original de Ciprian.Olaru Vezi Post
    bioportal.ro imi permite sa comand cantitati cu virgula dintr-un produs amabalat la borcan; ba imi si recomanda sa cumpar 100g dintr-o zacusca ambalata la 210g;
    iar daca incerc sa cumpar 1.5 borcane de bulion imi adauga automat in cos 15 borcane;
    lasand la o parte ca mi se pare o incercare josnica de pacaleala treaba cu pret/100g (pana si in hypermarketuri se afiseaza pretul per kg pt a facilita comparatiile), sunt foarte curios cum se livreaza cele 100g de zacusca;

peste toate astea, dupa ce plasez comanda mi se spune "bine ai venit la covera", covera fiind un magazin de unde se cumpara tot felul de chimicale pentru agricultura; oare or fi biopesticide? n-am inteles legatura;

later edit: am uitat sa mentionez ca mailurile de confirmare comanda / cont ajung in spam
    plasarea comenzii cu virgula cred ca nu-i o pare problema. in loc de virgula poti pune orice alt caracter si la fel face. probabil e gandit ca atunci cand cineva adauga alte caractere in campul respectiv in afara de cifre, sa ignore caracterele ca si cum ar fi un typo(adica ai dat din gresala peste tasta respectiva). mi se pare normal. totusi ar fi fost de preferat 2 sageti cu up-down pentru cresterea cantitatii. o sa propun sa vedem daca se poate implementa.

chestia cu zacusca la 100g cred ca e o problema de afisare. tot din gama "zacusca" e pret/buc. poti sa vezi aici Cauta in site - Bioportal
    anunt si chestia asta.

covera nu stiu ce e si ce face. intreb si asta.

ce adresa de email ai folosit? yahoo,gmail..? gmail isi mai baga si mailurile venite de la Google in spam deci nu stiu ce sa zic aici.

multumesc pentru feedback, totusi sunt multe chestii care nu privesc afilierea. stiu ca modul in care functioneaza magazinul se reflecta si in activitatea noastra dar nu toate.
    orice imi spuneti eu trimit mai departe, totusi sunt chestii care nu ma privesc direct si nu pot ajuta imediat.

orice e legat de modul in care functioneaza campania putem rezolva mai rapid.

Pagina 1 din 5 123 ... UltimulUltimul

Informații subiect

Utilizatori care navighează în acest subiect

Momentan este/sunt 1 utilizator(i) care navighează în acest subiect. (0 membrii și 1 vizitatori)

Thread-uri Similare

1. Sfaturi incepator afiliere 2parale
    De Popa Mihai în forumul Affiliate Marketing
    Răspunsuri: 102
    Ultimul Post: 8th June 2015, 22:44
  2. Afiliere prin Jingle.ro -> 2Parale
    De puthre în forumul Affiliate Marketing
    Răspunsuri: 9
    Ultimul Post: 5th April 2013, 19:06
  3. contract afiliere 2parale
    De N.Paul în forumul Affiliate Marketing
    Răspunsuri: 5