Pagina 82 din 577 PrimulPrimul ... 3272808182838492132182 ... UltimulUltimul
Rezultate 811 la 820 din 5770

Subiect: 2parale, afiliatii si marketingul afiliat

  1. #811
    Avatarul lui DRG
    DRG
    DRG este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    31
    Data înscrierii
    24th September 2010
    Locaţie
    Bucuresti
    Vârstă
    29
    Posturi
    442
    Putere Rep
    31


    Implicit

    Citat Postat în original de Serban Cristian Vezi Post
    romaniac, votul de incredere este dat de cei care vor continua sa ii promoveze, sau nu
    Si eu de unde stiu daca firma respectiva se afla printre preferintele celorlalti afiliati din 2p ?
    D R G

  2. #812
    Avatarul lui tetele
    tetele este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    40
    Data înscrierii
    27th May 2011
    Locaţie
    Bucuresti
    Posturi
    281
    Putere Rep
    40


    Implicit

    @lovelife ne gandim si la un astfel de sistem de votare, ca pare a unui proiect mai mare

  3. #813
    Avatarul lui bogdancercel
    bogdancercel este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    23
    Data înscrierii
    24th April 2012
    Locaţie
    Bucuresti
    Vârstă
    47
    Posturi
    174
    Putere Rep
    23


    Implicit

    Citat Postat în original de tetele Vezi Post
    Adica numarul de comisioane a caror valoare initiala s-a modificat in una mai mica, nu? Daca da, sa zicem ca ar putea aparea si treaba asta.
    da, la asta ma refeream. cand afiliatul se uita in pagina lui si vede "250 de comisioane reduse in ultima luna din total de 400 comisioane aprobate" - poate sta putin pe ganduri..

    --- Later Edit --- (ca mi-a fost lene sa apas "Edit")

    Citat Postat în original de tetele Vezi Post
    Hai sa fim putin obiectivi. Nu vad nicio problema in recompensarea eforturilor afiliatilor atata vreme cat scopul nu este de a influenta in vreun fel indicatorii de performanta ai campaniei. Nu e ca si cum cineva s-ar imbogati dintr-un leu, insa mi se pare urat sa nu apreciezi catusi de putin intentia unui advertiser de a se purta cat mai frumos cu afiliatii sai. Repet, toate astea in conditiile in care scopul NU este de a influenta indicatorii de performanta ai campaniei.

    Istoric vorbind, primele astfel de comisioane (micsorate si aprobate) au fost acordate in conditiile in care un magazin nu a putut onora anumite comenzi (lipsa stoc, etc.). Intre timp, se pare ca tendinta este de a profita de practica aceasta si fix asta vrem sa impiedicam, pentru ca vrem sa fim cat se poate de corecti cu toata lumea.

    Eu cred cu tarie ca modificarea algoritmului in felul pe care l-am amintit este o reflexie foarte corecta a realitatii. Mai departe, decizia de a colabora sau nu cu acei advertiseri cred ca este, asa cum am spus de nu stiu cate ori, la afiliati. Unii dintre ei "se simt prostiti pe fata", altii fac suficienti bani in cifre absolute incat sa nu ii deranjeze.
    perfect tot ce spui. insa cred ca 2parale ar trebui sa-i una sa semneze cand intra-n sistem ca vor tine stocurile sus de exemplu. Pana la urma afiliatul se bazeaza pe comunicare. Dincolo de fatul ca nu monetizeaza devine si o trambita mincinoasa (fara sa stie) a unor magazine care fac si dreg (asta doar in contextul in care leul returnat este unul "corect", efect al unui neajuns al magazinului - daca reducerea este efect al rauvointei magazinului, clientul trimis de afiliat este servit, deci multumit, ramanand doar un afiliat si cu munca prestata si cu banii luat, dar, mai grav, si luat la misto...)
    dam papica la animale. pet shop online.

  4. #814
    Avatarul lui mike_ppc
    mike_ppc este deconectat Ambasador
    Reputatie:
    33
    Data înscrierii
    7th September 2007
    Locaţie
    Bucuresti
    Vârstă
    47
    Posturi
    839
    Putere Rep
    33


    1 out of 1 members found this post helpful.

    Implicit

    Citat Postat în original de avram Vezi Post
    Nu mai conteaza numarul ... e suficient sa stiu ca aproba 2 lei din 100 si am indicator bun despre campania respectiva.
    Poate chiar asa ar trebui formulat pentru cei care nu vad dincolo de procente
    Asa as fi spus si eu la prima vedere, dar e mai bine sa ai mai multa informatie. Iti dau un exemplu sugestiv:

    O campanie are 9 comisioane de 100 si unul de 8100. Din motive obiective se aproba cele 9 mici, cel mare fiind respins. Rezultat: 90% la numar, 10% la valoare - si asta fara ca magazinul sa aiba vreo vina. Daca insa vezi numai procentul de 10% vei avea o impresie gresita.
    (Exemplul e valabil in cazul in care comisioanele de 1 Ron sunt considerate Respinse).

  5. #815
    Avatarul lui RoxanaN
    RoxanaN este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    29
    Data înscrierii
    22nd August 2011
    Locaţie
    Bucuresti
    Vârstă
    35
    Posturi
    121
    Putere Rep
    29


    Implicit

    Citat Postat în original de tetele Vezi Post
    @lovelife ne gandim si la un astfel de sistem de votare, ca pare a unui proiect mai mare
    well, detalii ?

  6. #816
    Avatarul lui Iulian Grecu
    Iulian Grecu este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    25
    Data înscrierii
    8th February 2012
    Vârstă
    32
    Posturi
    288
    Putere Rep
    25


    Implicit

    Îmi cer scuze dacă deranjez pe cineva, însă aș vrea să știu și eu care sunt cele mai bune campanii pentru lead-uri, mi-ar fi destul de greu și mi-ar mânca destul de mult timp să le analizez pe fiecare în parte, așa că apelez la voi, cei care câștigați din lead-uri. Mulțumesc!
    127.0.0.1

  7. #817
    Avatarul lui Popa Mihai
    Popa Mihai este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    28
    Data înscrierii
    21st November 2010
    Locaţie
    Germania
    Vârstă
    34
    Posturi
    877
    Putere Rep
    28


    Implicit

    Citat Postat în original de Impulsive Vezi Post
    Îmi cer scuze dacă deranjez pe cineva, însă aș vrea să știu și eu care sunt cele mai bune campanii pentru lead-uri, mi-ar fi destul de greu și mi-ar mânca destul de mult timp să le analizez pe fiecare în parte, așa că apelez la voi, cei care câștigați din lead-uri. Mulțumesc!
    Cu siguranta nu o sa vina nimeni sa-ti zica care sunt cele mai bune campanii, din pacate. Trebuie sa le cercetezi pe rand, ai pe 2parale un tool care-ti arata cate vanzari sunt respinse si cate aprobate de catre fiecarea shop

  8. #818
    Avatarul lui Mihai Petroff
    Mihai Petroff este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    29
    Data înscrierii
    12th March 2012
    Posturi
    102
    Putere Rep
    29


    Implicit

    Citat Postat în original de Impulsive Vezi Post
    Îmi cer scuze dacă deranjez pe cineva, însă aș vrea să știu și eu care sunt cele mai bune campanii pentru lead-uri, mi-ar fi destul de greu și mi-ar mânca destul de mult timp să le analizez pe fiecare în parte, așa că apelez la voi, cei care câștigați din lead-uri. Mulțumesc!
    Poti gasi aici un articol despre mai multe campanii de lead-uri, ceva mai vechi, dar destul de interesant.
    Mai poti lua lista campaniilor ordonata dupa comisioane de aici si de acolo poti selecta campaniile care au si lead-uri. Prima campanie care are doar lead-uri este Sexy-Xray. Prin prima, inteleg prima ca valoare a comisioanelor.

  9. #819
    Avatarul lui Stefania Trandafir
    Stefania Trandafir este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    32
    Data înscrierii
    18th June 2012
    Posturi
    550
    Putere Rep
    32


    1 out of 1 members found this post helpful.

    Implicit

    Citat Postat în original de RoxanaN Vezi Post
    well, detalii ?
    Daca va ganditi la un proiect mai mare am cateva idei:

    1. La CAMPANII ==>> Director Campanii ==>> Aranjare (in acest moment sunt trei campuri), ar fi interesant de adaugat: Valoare Comisiooane, Numar Comisioane Respinse

    2. La STATISTICI ==>> Campanii (in acest moment sunt trei campuri), ar fi interesant de adaugat: Top Campanii/Vizitatori Unici, Top Campanii /Comisioane Respinse.
    3. La STATISTICI ==>> Siteuri (in acest moment este un camp), ar fi utile si: Top Numar Vanzari, Top Valoare Vanzari

    4. La SITEURI ar fi interesant daca ati adauga o optiune cu ce siteuri aratam advertiserilor. Sunt situatii in care nu doresc sa arat toate siteurile mele din "n" motive, dar in acelasi timp am nevoie sa le am pe toate la un loc pentru o sinteza mai buna asupra referers si asupra numarului si valoarea vanzarilor (daca completati punctul 3.)
    Ultima modificare făcută de Stefania Trandafir; 17th September 2012 la 00:36.

  10. #820
    Avatarul lui tetele
    tetele este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    40
    Data înscrierii
    27th May 2011
    Locaţie
    Bucuresti
    Posturi
    281
    Putere Rep
    40


    Implicit

    Citat Postat în original de RoxanaN Vezi Post
    well, detalii ?
    Rabdare si tutun. Revin eu cu detalii cand va fi cazul, mai dureaza

Informații subiect

Utilizatori care navighează în acest subiect

Momentan este/sunt 3 utilizator(i) care navighează în acest subiect. (0 membrii și 3 vizitatori)

Permisiuni postare

  • Nu puteţi posta subiecte noi.
  • Nu puteţi răspunde la subiecte
  • Nu puteţi adăuga ataşamente
  • Nu puteţi modifica posturile proprii
  •