Pagina 388 din 414 PrimulPrimul ... 288338378386387388389390398 ... UltimulUltimul
Rezultate 3.871 la 3.880 din 4134

Subiect: Afiliere Emag ProfitShare

  1. #3871
    Avatarul lui edy12006
    edy12006 este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    38
    Data înscrierii
    26th January 2009
    Locaţie
    Brasov
    Vârstă
    32
    Posturi
    3.260
    Putere Rep
    38


    Implicit

    @dotcom: Eu unul folosesc emag pentru un site la care nu am alternative. Singura alternativa viabila ar fi fost Flanco, dar nici vorba dupa ce i-am testat si mi-au disparut comisioanele.
    Într-o zi, riscând, poți să rămâi fericit pentru toată viața !
    Contează ce produci nu cine pretinzi a fi.

  2. #3872
    Avatarul lui iuddavali
    iuddavali este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    27
    Data înscrierii
    4th May 2011
    Vârstă
    43
    Posturi
    406
    Putere Rep
    27


    Implicit

    Citat Postat în original de edy12006 Vezi Post
    Advertiser nou in Profitshare, vonino.ro, care observ ca este doar un site de prezentare. Cica ofera 8% comision cu perioada de 30 zile cookie, dar nu au pe site nici preturi si nici butoane de adaugare in cos. Deci, ce sa vindem?

    Oare profitshare pune botul la tot si nu verifica macar siteurile daca chiar sunt magazine sau nu?
    Magazinul vonino.ro are preturile afisate in lei si include buton pentru cumparare - dreapta sus. Vezi print screen http://i.imgur.com/AblDxCr.jpg
    "Modul in care gandesti atunci cand pierzi, determina cat mai ai de asteptat pana vei castiga" David Schwartz

  3. #3873
    Avatarul lui alarma
    alarma este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    25
    Data înscrierii
    10th August 2011
    Locaţie
    Tg Mures
    Posturi
    180
    Putere Rep
    25


    Implicit

    doar pentru telefoane..

  4. #3874
    Avatarul lui nRazvan
    nRazvan este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    22
    Data înscrierii
    14th June 2013
    Locaţie
    Bucuresti
    Posturi
    262
    Putere Rep
    22


    Implicit

    Intrebare - a fost cineva vreodata suspendat din programul de afiliere eMag ? Si daca da, a primit vreun raspuns? A putut re-aplica?
    Mie mi-au suspendat contul spunand ca "Advertiserul eMAG.ro a decis suspendarea contului tau din Programul sau de Afiliere.
    Motivul oferit de advertiser: website-ul nu corespunde T&C Programului de afiliere eMAG.
    "

    Nu s-a precizat care site. Am trimis mesaj pe 18 Noiembrie si nici acum nu am primit raspuns. Am mai trimis unul acum cateva zile si tot nimic.

  5. #3875
    Avatarul lui iuddavali
    iuddavali este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    27
    Data înscrierii
    4th May 2011
    Vârstă
    43
    Posturi
    406
    Putere Rep
    27


    Implicit

    Asa au obiceiul. Nici sa nu te astepti sa iti raspunda. De revizuit contul tau, nici gand.
    "Modul in care gandesti atunci cand pierzi, determina cat mai ai de asteptat pana vei castiga" David Schwartz

  6. #3876
    Avatarul lui edy12006
    edy12006 este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    38
    Data înscrierii
    26th January 2009
    Locaţie
    Brasov
    Vârstă
    32
    Posturi
    3.260
    Putere Rep
    38


    Implicit

    Citat Postat în original de iuddavali Vezi Post
    Magazinul vonino.ro are preturile afisate in lei si include buton pentru cumparare - dreapta sus. Vezi print screen http://i.imgur.com/AblDxCr.jpg
    Serios? Daca te uitai cand am postat eu observat ca era doar site de prezentare, nu avea pret la nimic.
    Într-o zi, riscând, poți să rămâi fericit pentru toată viața !
    Contează ce produci nu cine pretinzi a fi.

  7. #3877
    Avatarul lui LuKian
    LuKian este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    26
    Data înscrierii
    7th October 2010
    Locaţie
    Petrosani
    Vârstă
    38
    Posturi
    782
    Putere Rep
    26


    2 out of 2 members found this post helpful.

    Implicit

    Citat Postat în original de nRazvan Vezi Post
    Intrebare - a fost cineva vreodata suspendat din programul de afiliere eMag ? Si daca da, a primit vreun raspuns? A putut re-aplica?
    Mie mi-au suspendat contul spunand ca "Advertiserul eMAG.ro a decis suspendarea contului tau din Programul sau de Afiliere.
    Motivul oferit de advertiser: website-ul nu corespunde T&C Programului de afiliere eMAG.
    "

    Nu s-a precizat care site. Am trimis mesaj pe 18 Noiembrie si nici acum nu am primit raspuns. Am mai trimis unul acum cateva zile si tot nimic.

    Le-am trimis 8000 de clickuri de black friday , mi-au spuspendat contul pentru postari in grupuri pe fb , desi le-am promovat jeg-u de site pe vreo 60 de pagini de fb , in total vreo 2.5 - 3 mill fani , cineva din echipa a postat in grupurile in care era bagat fara sa stie ca nu are voie, pur si simplu nu a fost atent cand i-am explicat, avea vreo 20 de grupuri amarate, au suspendat contul imediat in plina promovare! le-am trimis 2 mesaje, nu am primit niciun raspuns nici pana acu , desi le-am trimis 8000 de oameni (click-uri), mi-am incarcat paginile cu bannerele lor pt nimic, am stat 30 de ore in fata calculatorului eu si inca 3 oameni pt nimic + alte zile pierdute, planuri si etc. Nici un amarat de raspuns....

    M-au lasat rece astia de la emag , desi puteau trece cu vedere, (ca am vreo 20 de exemple doar din aceea perioada cu afiliati care promovau la greu pe grupuri sau chiar posturi sponsorizate, pun pariu ca nimeni nu a patit nimic, dar na aveau putine click-uri trimis si se trece cu vedere) sau sa primesc un avertisemnt si sa anuleze acele click-uri din acele grupuri care probabil au fost 50-100 cine stie, dar totusi au profitat de asta, imediat cum ai calcat pe bec astepta sa te suspende.

    Cu toate ca; contul e de cativa ani , am mai participat si la bf trecute ... fara probleme sau etc ... + ca sunt un client destul de "important" la emag de cand am contul de cumparaturi am produse cumparate de peste 1.5 - 2 milliarde, in primi 1% din cumparatori (am primit si ceva vocher pt asta), le-am cam facut vanzare nu? , am preferat sa cumpar tot ce aveam nevoie mereu de la ei ... in fine..

    Pe ei trebuie sa ii intelegem cu vrajeala lor ieftina , si sa intelegem ca nu merg comisioanele din aplicatie , dar ei promoveaza cumparaturile din aplicatie la greu , tot ei dau drumu la black friday la 8:22 ca sa taie cat mai mult posibilitate de cumparare de pe calculator sa apuce lumea sa plece la munca/scoala sau altele.. si sa cumpere la greu din aplicatie , tot ei trimite la greu newsletter sa anuleze click-urle , si uite asa se pisa pe comisionul afiliatilor, si fac burta grasa... ca doar de... au crescut mari si tari.

    Imi placea , emag , dar in ultimul timp m-au rasat rece, si nu cred ca sunt singurul.... devin si ei flanco si altele....
    Ultima modificare făcută de LuKian; 25th November 2015 la 17:57.
    Scriu prost gramatical.... dar totusi, fii pozitiv!

  8. #3878
    Avatarul lui nRazvan
    nRazvan este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    22
    Data înscrierii
    14th June 2013
    Locaţie
    Bucuresti
    Posturi
    262
    Putere Rep
    22


    Implicit

    Am mai trimis un mesaj printr-o alta modalitate (a 3-a) de a-i contacta. Mai astept 2 zile sa vad daca imi raspunde cineva. Daca nu, ma apuc sa schimb linkurile de afiliere.

    @LuKian - pare rau sa aud asta. eu nu am avut asemenea volum nici pe departe si tot mi-au pus capac

  9. #3879
    Avatarul lui AntonioTony
    AntonioTony este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    61
    Data înscrierii
    9th February 2011
    Locaţie
    Brasov
    Vârstă
    41
    Posturi
    1.078
    Putere Rep
    61


    Implicit

    Am pus si eu un banner de Black Friday cu link de afiliere de la emag.

    Un prieten a vrut sa-si cumpere ceva si i-am zis sa foloseasca link-ul meu de afiliere. Am fost prezent cand a intrat de pe link-ul meu si a facut comanda.
    Produsul i-a ajuns acasa, l-a ridicat astazi si nici acum nu mi-a aparut comisionul in cont pentru acel produs.

    Asta ce mai inseamna?
    Ma gasiti pe www.SeoPower.ro.

  10. #3880
    Avatarul lui edy12006
    edy12006 este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    38
    Data înscrierii
    26th January 2009
    Locaţie
    Brasov
    Vârstă
    32
    Posturi
    3.260
    Putere Rep
    38


    Implicit

    @Tony: Metoda prin care isi face eMag treaba pe partea de afiliere.
    Într-o zi, riscând, poți să rămâi fericit pentru toată viața !
    Contează ce produci nu cine pretinzi a fi.

Informații subiect

Utilizatori care navighează în acest subiect

Momentan este/sunt 1 utilizator(i) care navighează în acest subiect. (0 membrii și 1 vizitatori)

Thread-uri Similare

  1. voucher emag
    De prodan_13 în forumul Bar, lobby...
    Răspunsuri: 1
    Ultimul Post: 26th January 2010, 15:04
  2. SPAM: eMAG.ro (din nou!)
    De c_n_m în forumul E-mail SPAM
    Răspunsuri: 11
    Ultimul Post: 5th July 2007, 08:55
  3. eMag.ro
    De Diana în forumul E-mail SPAM
    Răspunsuri: 19
    Ultimul Post: 20th July 2006, 21:23
  4. Emag In Rep. Moldova?
    De alfie în forumul Bar, lobby...
    Răspunsuri: 4
    Ultimul Post: 17th April 2006, 14:50
  5. Emag In Dmoz
    De Iskander în forumul DMOZ
    Răspunsuri: 4
    Ultimul Post: 6th January 2006, 23:35

Permisiuni postare

  • Nu puteţi posta subiecte noi.
  • Nu puteţi răspunde la subiecte
  • Nu puteţi adăuga ataşamente
  • Nu puteţi modifica posturile proprii
  •