Eu am la mana un 1.4.0 la care pana si acest upgrade a fost un chin de pe la 1.2.x. Acum de functionat functioneaza la 90%, dar in dashboard sunt tot felul de probleme, spre exemplu nu reusesc sa creez pagini din CMS. Nu e nici responsive, trebuie mult lucrat la el. Cand intri in cod iti vine sa-ti tai venele.
Proprietarul are vreo 300 de produse si nici nu folosea multe din functiile unui magazin virtual, era mai mult magazin de prezentare cu optiune de cerere oferta, asa ca i-am recomandat sa renunte la platforma, iar acum facem un site pe wordpress. Omul e extrem de incantat de WP deoarece e foarte customizabil pentru oricine, pe cand la prestashop pe unele module n-ai ce face, ori nu le gasesti sa faca ce vrei, ori trebuie sa platesti.


Răspunde cu citat



