Pagina 1 din 2 12 UltimulUltimul
Rezultate 1 la 10 din 13

Subiect: Comentarii pe bloguri

  1. #1
    Avatarul lui Silviu Popovici
    Silviu Popovici este deconectat Junior SeoPedia
    Reputatie:
    0
    Data înscrierii
    11th April 2013
    Locaţie
    Bacau
    Posturi
    56
    Putere Rep
    0


    1 out of 1 members found this post helpful.

    Implicit Comentarii pe bloguri

    Mai este recomandata o campanie de comentarii pe bloguri ca metoda de link building ? Daca da,cate comentarii trebuie sa dai pentru un site aflat inca la inceput ?

  2. #2
    Avatarul lui Analiză
    Analiză este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    21
    Data înscrierii
    1st November 2012
    Locaţie
    Braila
    Posturi
    357
    Putere Rep
    21


    Implicit

    Citat Postat în original de Silviu Popovici Vezi Post
    Mai este recomandata o campanie de comentarii pe bloguri ca metoda de link building ? Daca da,cate comentarii trebuie sa dai pentru un site aflat inca la inceput ?
    Din experienta, din ce au cerut clienti mei iti pot spune ca un minim de comentarii a fost de 2-3 pe zi si un maxim de 10.

  3. #3
    Avatarul lui Razvan Sfetnic
    Razvan Sfetnic este deconectat Junior SeoPedia
    Reputatie:
    0
    Data înscrierii
    17th March 2013
    Locaţie
    Bucuresti
    Posturi
    73
    Putere Rep
    0


    Implicit

    Eu cel puțin în primele 3-4 luni nu fac nici un fel de promovare, mă ocup exclusiv de design și conținut. Dar dacă tu vrei să pierzi timpul să comentezi pe bloguri în loc să pui pe site conținut de calitate, atunci pune 3-4 comentarii pe zi, dar ai grijă să o faci mereu la subiect și un minim de 30 cuvinte, încearcă să eviți comentariile de genu "tare, util etc..." și dacă tot comentezi să o faci cu numele tău nu să pui cuvinte cheie. Așa îți mărești șansele de aprobare și nu pierzi timp degeaba și mesajul să ajungă în spam.

  4. #4
    Avatarul lui Analiză
    Analiză este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    21
    Data înscrierii
    1st November 2012
    Locaţie
    Braila
    Posturi
    357
    Putere Rep
    21


    Implicit

    Citat Postat în original de Razvan Sfetnic Vezi Post
    Eu cel puțin în primele 3-4 luni nu fac nici un fel de promovare, mă ocup exclusiv de design și conținut. Dar dacă tu vrei să pierzi timpul să comentezi pe bloguri în loc să pui pe site conținut de calitate, atunci pune 3-4 comentarii pe zi, dar ai grijă să o faci mereu la subiect și un minim de 30 cuvinte, încearcă să eviți comentariile de genu "tare, util etc..." și dacă tot comentezi să o faci cu numele tău nu să pui cuvinte cheie. Așa îți mărești șansele de aprobare și nu pierzi timp degeaba și mesajul să ajungă în spam.
    Iti maresti sansele de aprobare daca folosesti un cont gavatar.

  5. #5
    Avatarul lui Nickalls
    Nickalls este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    21
    Data înscrierii
    16th March 2013
    Locaţie
    Brasov
    Vârstă
    41
    Posturi
    96
    Putere Rep
    21


    Implicit

    Din experienta mea iti pot spune ca daca alegi blogurile potrivite si comentezi cu nume te ajuta la PR dar foarte putin la a urca un cautari, cel putin eu asta am observat

  6. #6
    Avatarul lui Silviu Popovici
    Silviu Popovici este deconectat Junior SeoPedia
    Reputatie:
    0
    Data înscrierii
    11th April 2013
    Locaţie
    Bacau
    Posturi
    56
    Putere Rep
    0


    Implicit

    Ok,multumesc pentru toate raspunsurile.M-am lamurit

  7. #7
    Avatarul lui danielicb
    danielicb este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    35
    Data înscrierii
    3rd February 2011
    Locaţie
    Bucuresti
    Vârstă
    37
    Posturi
    440
    Putere Rep
    35


    1 out of 1 members found this post helpful.

    Implicit

    Poti folosi comentariile ca o metoda de marketing si nu de link building. Daca vrei sa te faci cunoscut, pune linkuri catre profilele tale de Twitter, Facebook, about.me, LinkedIN, etc. Fa o prospectare de bloguri din nisa din care faci parte, urmareste prin Social Media bloggerii respectivi, schimba mailuri cu ei, da-le share la articole si ai grija sa ii mentionezi (merge foarte bine cu @blogger pe Twitter, +blogger pe Google+ si chiar Tag pe Facebook). Comentariile trebuie sa aduca un plus, o completare, o parere personala, o controversa, o critica. Linkurile din comentarii ar trebui sa iti aduca trafic si nu ranking.

    Dureaza mai mult dar si beneficiile sunt mai mari. Toate lucrurile de mai sus sunt testate de mine si merg excelent. Asa vei obtine
    SEOarch.ro - Strategii si Tehnici de Optimizare. SEO nu inseamna SPAM.

  8. #8
    Avatarul lui marian18
    marian18 este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    25
    Data înscrierii
    3rd January 2011
    Vârstă
    32
    Posturi
    288
    Putere Rep
    25


    1 out of 2 members found this post helpful.

    Implicit

    Este buna si aceasta metoda dupa parerea mea dar nu trebuie sa exagerezi cu prea multe comentarii pe zi de exemplu cate 20 de comentarii pe saptamana (dar nu toate odata , treptat zlnic) este ok si sa folosesti numele tau real de preferat si la 15-20 de comenturi incearca sa schimbi numele (exemplu de nume ce pot fi folosite , Silviu, P.Silviu , S.Popovici etc) este bine sa schimbi numele ca sa nu aduci cu aceiasi ancora prea multe backlink-uri ca poti fi penalizat de google.
    Pont : Daca comentezi intensiv si la subiect pe blogurile populare si cu trafic poti sa atragi atentia celor care comenteaza/viziteaza acel blog si sa vina si la tine pe siteul cu care comentezi ,
    P.s dovada ca se pot obtine vizite si altfel AdWords vs Zoso.ro

  9. #9
    Avatarul lui danielicb
    danielicb este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    35
    Data înscrierii
    3rd February 2011
    Locaţie
    Bucuresti
    Vârstă
    37
    Posturi
    440
    Putere Rep
    35


    Implicit

    Marian18 am vrut sa iti dau negativ...

    Vezi ca ai spus niste prostii. Daca ai un blog personal si pe tine te cheama Marian, ai numele trecut pe blog la Contact sau la Despre mine, cum poti tu sa spui ca pe un blog trebuie sa comentezi cu alt nume, decat cel real ca te va penaliza Google.

    Daca blogul tau personal este marian18,ro atunci poti sa aduci 100% ancore cu Marian si Marian18. In plus un procent foarte mare de bloguri au nofollow pe linkurile de la comentarii. Linkurile acelea nu sunt crawlate de Google deci nici ancorele nu conteaza.
    SEOarch.ro - Strategii si Tehnici de Optimizare. SEO nu inseamna SPAM.

  10. #10
    Avatarul lui Benko Zoltan
    Benko Zoltan este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    22
    Data înscrierii
    18th March 2013
    Vârstă
    51
    Posturi
    359
    Putere Rep
    22


    1 out of 1 members found this post helpful.

    Implicit

    Citat Postat în original de danielicb Vezi Post
    Comentariile trebuie sa aduca un plus, o completare, o parere personala, o controversa, o critica. Linkurile din comentarii ar trebui sa iti aduca trafic si nu ranking.

    Dureaza mai mult dar si beneficiile sunt mai mari. Toate lucrurile de mai sus sunt testate de mine si merg excelent. Asa vei obtine
    Da, aduce trafic prin recomandare. Daca comentariul tau este interesant si la subiect lumea o sa doreasca sa vada cine esti. Fiecare postare este ca o carte de vizita pe care o lasi pe internet.
    Eu nu prea folosesc comentariile pe bloguri tocmai din cauza numarului mare de spameri, dar recunosc ca este o metoda eficienta daca o faci cu cap. Ti-am dat un +

Pagina 1 din 2 12 UltimulUltimul

Informații subiect

Utilizatori care navighează în acest subiect

Momentan este/sunt 1 utilizator(i) care navighează în acest subiect. (0 membrii și 1 vizitatori)

Thread-uri Similare

  1. Comentarii pe bloguri
    De Havrince Daniel în forumul Servicii web / Jobs
    Răspunsuri: 0
    Ultimul Post: 13th October 2012, 15:50
  2. Comentarii in bloguri
    De dorin.georgescu în forumul Google
    Răspunsuri: 17
    Ultimul Post: 15th May 2011, 19:17
  3. Bloguri pentru comentarii-lista bloguri
    De gherghe22 în forumul Directoare romanesti
    Răspunsuri: 11
    Ultimul Post: 11th January 2011, 21:52
  4. Răspunsuri: 4
    Ultimul Post: 11th January 2011, 11:50
  5. Comentarii pe bloguri ?
    De iulianfill în forumul Metode de promovare, Analiza trafic.
    Răspunsuri: 20
    Ultimul Post: 14th November 2010, 13:48

Permisiuni postare

  • Nu puteţi posta subiecte noi.
  • Nu puteţi răspunde la subiecte
  • Nu puteţi adăuga ataşamente
  • Nu puteţi modifica posturile proprii
  •