Folosesc nshost.ro, mxhost.ro, si hostico.ro.
La nshost.ro, serviciile sunt bune, insa support-ul penibil. Este un tip, seful cel mare, caruia chiar ii place sa-si bata joc de clientii lui. Cand i-am atras atentia asupra unor probleme, ce datau deja de ceva vreme, m-a intrebat de ce mai folosesc serviciile sale. In afara de asta, preturile sunt ok, serverele nu pica, etc.
La mxhost.ro am avut un cont gratuit acum cativa ani. Surprinzator, chit ca nu am dat absolut nimic pe el, am fost foarte, foarte multumit de tot ce mi s-a oferit. Am hostat un site cu trafic nu foarte mare, insa support-ul a fost exceptional atunci cand a fost cazul. Nu foarte prompt insa...
La hostico.ro nu am hosting, am doar un domeniu achizitionat. Am vrut sa il transfer, am cerut informatii la support, am fost foarte multumit. Preturile sunt ok.
Per total, nu vad de ce ai folosi un provider de hosting romanesc. Namecheap are oferte mult mai bune la preturi mult mai mici...





