Prefer sa nu dau adresa.
Ideea este ca revenirea (daca de revenire este vorba si nu de un "dans", e prea devreme sa fiu sigur) nu se datoreaza eliminarii continutului duplicat. Pana acum nu am facut nimic in acest sens. Abia dupa analiza facuta de Nichita am inceput sa studiez acest aspect.
Continutul duplicat intern cu mici exceptii este generat de :
1 - advertoriale puse de client sub aceeasi forma pe mai multe siteuri
2 - comunicate de presa sau anunturi
Continutul duplicat extern generat prin furt de continut si momentan nu am de gand sa incerc sa fac ceva in privinta lui.
Daca voi observa schimbari dupa eliminarea continutului duplicat intern, voi posta aici observatiile.



Răspunde cu citat



